Световно футболно първенство - РУСИЯ 2018

Тъй като, както се оказва, има доста футболни запалянковци тук, явно е добре да има отделен раздел за целта...

Модератор: Radoslav Petkov

Кой ще стане Световен Шампион?

Анкетата завърши на съб юли 07, 2018 8:36 am

Франция
6
29%
Русия
2
10%
Уругвай
1
5%
Хърватия
4
19%
Англия
1
5%
Белгия
2
10%
Швеция
0
Няма гласове
Бразилия
5
24%
Друг (Швейцария, Мексико, Колумбия, Япония)
0
Няма гласове

Общо гласове: 21

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пон юли 09, 2018 12:36 am

Защото парите на швейцарците не миришат, затова живеят там, а не в Албания. Като чуя името Блерим Джемайли или Шакири се изприщвам. добре че поне Мемеди не е в отбора, иначе не знам какво щеше да ми стане. Родителите им избягали през 90-те от войната, но отдавна вече няма такава, т.е. трябва да се върнат.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » пон юли 09, 2018 12:42 am

Germany had an economic boom (Wirtschaftswunder) from the 50s to the 70s. However, there were not enough workers to fuel this boom in Germany, and guest workers (Gastarbeiter) were invited to Germany.

The first guest workers came from countries like Italy, Spain, and Portugal. Some also from (then) Jugoslavia.

These guest workers came with celebrations and they were also very happy to come and receive some of the fruits of this economic boom.

The last group to come were the Turks.

The majority of Turks coming to Germany came from rural communities in the heartland of Turkey (Anatolia). They came to earn some money, save up (become rich), and then leave, go back to Turkey.

This was also the thinking of the Germans. Therefore, there was no effort into integrating the growing Turkish community into the larger German community. No efforts to teach them German or anything else. Many cities had specific districts where guest workers had to live in. The thinking was that these big switches of real estate could be used to relocate Germans once the Turks left.

However, the Turks soon realized that Germany is not that bad. It is safe, individual rights are protected, and you can earn lots and lots of money.

So they decided to stay.
---------------------------------

Накратко казано, икономическият бум на страната, след като се възстановява от войната, принуждава германците активно да си отворят вратите, за да привнесат евтина работна ръка. Първо от Италия, Испания, после бивша Югославия и накрая Турция. Самите германци са били с очакванията, че тези хора ще бачкат няколко години и ще си тръгнат, т.е самите те не са проявили активност относно това да ги интегрират и да ги учат на немски. Само че повечето от тях решили да останат да живеят там постоянно, заради по-добрия живот.

Какво прескачане на огради и лежане за помощи бълнуваш, не те знам.

А че един турчин е с доста по-изразено ориенталско мислене и му е доста по-трудно да се интегрира и нагоди към европейските привички, в сравнение с кой да е италианец, полях или чех, това никой не спори, но недей така първосигнално да сравняваш онези гастарбайтери от онова време, с тези араби сега от скорошната вълна.

Да, и двете групи са мюсюлмани, но турците са много по-секуларни такива, за разлика от хардкор арабелите от Близкия Изток или Сев.Африка.

Основното, което исках да кажа е, че родителите на Йозил, Кедира и Гюндоган не са прескачали огради, а са отишли и установили там напълно легално, защото някой е имал нужда от тях. А да, и баба ти Меркел тогава я е нямало в играта, така че не знам кой виновник ще си намериш. :grin1:

Mareeramm
Регистриран: нед яну 08, 2017 8:02 pm

Мнение от Mareeramm » пон юли 09, 2018 12:49 am

Ја сад навијам за Белгија! :clap:

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пон юли 09, 2018 6:17 am

wilkosz написа:Да живее Русия!

На работа имаме един руснак. Като цяло никой не го харесва. Миналият петък бяхме на бг ресторант всички колеги и на повечето много им хареса българската кухня. Особено на един китаец, които направо си облиза пръстите. И на индийците, и на монголеца много им хареса. Всички бяха доволни без руснака, който на всичкото отгоре се държа супер нагло и надменно. Искаше да му сервират половин десерт от млякото с ориз и половин парче домашна бисквитена торта. Не случайно и на работа никой не го харесва. По-интересното е, че дори той мрази Русия и никога не би стъпил там. Това няколко пъти ни го е казвал. Може да си представите колко са малоумни хората, които харесват Русия като дори собственият им народ веднъж избягал от рублата, повече никога не иска да се върне там.

Иначе Максчо защо не работиш там? Рублата не ти ли харесва повече от еврото. Тя май и много се търси. :grin1: Ама от такива идиотчета, които само пишат без да знаят. Поживей в Русия и тогава говори! :guns:

Потребителски аватар
Мракогор
Регистриран: съб окт 20, 2007 9:49 pm

Мнение от Мракогор » пон юли 09, 2018 9:05 am

Leberkez написа:Всичи, които пищят "Да живее Русия", без значение по какъв повод, усобно си седят я в Канада, я в САЩ, я в Англия или Германия. Един не хвана куфара да иде да "се развива" в тази прекрасна страна. :nono:
:thumbup:
Все искат нас да набутат в кочината, ама те или децата им все на запад.

yavor_zhekov
Регистриран: чет юли 31, 2014 4:02 pm

Мнение от yavor_zhekov » пон юли 09, 2018 10:43 am

weather_master написа:
wilkosz написа:Да живее Русия!

Иначе Максчо защо не работиш там? Рублата не ти ли харесва повече от еврото.
Не го ли виждаш, че е на тежки наркотици целогодишно ? :grin1: Както и да е, като си намери жена и той ще се оправи някой ден....може би :grin1:
Та даже и футбол тръгнал да коментира, а сигурно не знае какво е засада :nono: :dontknow:
"Страхът е просто състояние на ума, а състоянията на ума подлежат на контрол и насочване" - Наполеон Хил, Мисли и забогатявай..

Потребителски аватар
elenaRudolf
Регистриран: пет фев 08, 2013 9:35 pm

Мнение от elenaRudolf » пон юли 09, 2018 2:26 pm

elenaRudolf написа:...Така след три полуфинала на световни за тимове от Балканите досега, ще има и четвърти подобен полуфинал и цели втори за Хърватия!... Истински фурор правят отборите от региона...
Всъщност малко съм се объркал. Оказва се, че предстоящият полуфинал ще е шести за нац. отбор от страна от Балканския п-ов. Югославия има два полуфинала през далечната 1930 г. и през 1962 г., загубени съответно с 1:6 и 1:3. Мисля, че ФИФА признава Сърбия (отначало Сърбия и Черна гора) за наследник на тези резултати и логично не признава Черна гора и Косово за техен наследник след отделянето им от Сърбия. И двата пъти Югославия, подобно на България, заема официално четвъртото място в крайното класиране, докато Хърватия и Турция успяват да спечелят мача за 3-то място. Ще видим сега хърватите какво ще направят. Теоретично още имат шанс за титла.
"Миналото е минало, а в бъдещето духат бъдещите ветрове..." /японска поговорка/

Потребителски аватар
Rafet Sokolic
Регистриран: нед авг 30, 2015 11:35 pm

Мнение от Rafet Sokolic » пон юли 09, 2018 4:17 pm

wilkosz написа:Защото парите на швейцарците не миришат, затова живеят там, а не в Албания. Като чуя името Блерим Джемайли или Шакири се изприщвам. добре че поне Мемеди не е в отбора, иначе не знам какво щеше да ми стане. Родителите им избягали през 90-те от войната, но отдавна вече няма такава, т.е. трябва да се върнат.
Искрено ме разсмя нашият форумен умник :clap:
"Безсмъртен е този, който прави добро"- Босненска поговорка

Потребителски аватар
Rafet Sokolic
Регистриран: нед авг 30, 2015 11:35 pm

Мнение от Rafet Sokolic » пон юли 09, 2018 4:19 pm

Навремето моят град го обстрелваха и сърби и хървати, НО виках силно за Хърватска оня ден, ще викам пак за тях, защото са смели, непоколебими. задружни и са наши братя- и на бошняци и на българи!!!
"Безсмъртен е този, който прави добро"- Босненска поговорка

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » пон юли 09, 2018 7:38 pm

Колкото германците са ни братя, толкова и хърватите.
Турското робство е уредило гена ни фатално, така че да не можем да бъдем полезни дори и за себе си, пък какво останало другите да ни обичат.
Няма народ, който да не ни мрази, най-много съседите ни.

Потребителски аватар
wolfie
Регистриран: вт дек 23, 2008 2:11 pm

Мнение от wolfie » пон юли 09, 2018 8:18 pm

wilkosz написа:...
Сигурно при наркобароните в Колумбия и Перу е много хубаво. ... или в Южна Корея, където процентът на депресиите и самоубийствата е най-висок от целия свят
В Южна Корея причината за тези самоубийства трябва да е прогнилия капиталистически начин на живот. И фактът, че са толкова близко до техните братя от Северна Корея, но не могат да приложат техния безценен опит в полета към съвършенството!!! :bowdown: :grin1:
There is not such thing like "enough snow" ;) http://skuky.net/41598
АМС Камера
Windy - НЯМА КРАЙ ВЕЧНА ЗИМА НЕКА ИМА

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пон юли 09, 2018 10:22 pm

Rafet Sokolic написа:
wilkosz написа:Защото парите на швейцарците не миришат, затова живеят там, а не в Албания. Като чуя името Блерим Джемайли или Шакири се изприщвам. добре че поне Мемеди не е в отбора, иначе не знам какво щеше да ми стане. Родителите им избягали през 90-те от войната, но отдавна вече няма такава, т.е. трябва да се върнат.
Искрено ме разсмя нашият форумен умник :clap:
Ей няма да порасне Макса... Крайно време е да започне да носи отговорност за глупостите, които пише, а не да се крие и да чака да отмине всичко. Винаги може като мъж да каже, че е сгрешил например, но тези качества са много далеч от неговото ниско ниво. Не е случайно, че няма приятели и страда яко от комплекси. :(

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » вт юли 10, 2018 5:54 pm

Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

wilkosz

Мнение от wilkosz » вт юли 10, 2018 6:14 pm

Няма да пораснеш ти, келеш чикагски. Аз имам приятели и още как. С много се срещнах, докато бях в България и още толкова не можах да срещна, защото нямах време, само питаха "ти защо не се обади да се видим". Търсен и ценен съм и на хората им е приятно с мен.
Изображение
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

wilkosz

Мнение от wilkosz » вт юли 10, 2018 6:21 pm

А ти Вълчо погледни статистиката преди да пишеш саркастично глупости. Я каже що тъй Южна Корея раят небесен толкоз червена??? По-червена от Русия :deal: :twisted:

Изображение

Отговори

Върни се в “Футбол, спорт изобщо”