Европейско футболно първенство 2020

Тъй като, както се оказва, има доста футболни запалянковци тук, явно е добре да има отделен раздел за целта...

Модератор: Radoslav Petkov

Кой ще стане Европейски Шампион на Евро 2020?

Анкетата завърши на пон юли 12, 2021 12:15 pm

Италия
7
88%
Англия
1
13%

Общо гласове: 8

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Европейско футболно първенство 2020

Мнение от Stringmeteo » пет юни 11, 2021 7:03 pm

Балъков за Евро 2020: Очаквам изненада от Северна Македония
11.06.21 в 16:24
Европейско първенство, което ще се проведе в няколко държави, е по-интересно. Това заяви в коментар за сатртиращия шампионат Красимир Балъков – легенда на българския футбол от близкото минало и участник на Евро’96.

Открива се Евро 2020, цяла Италия е Скуадра адзура
11.06.21 в 18:06
Тази вечер в Рим се открива европейското първенство по футбол с мача Турция - Италия. То бе отложено от миналата за тази година заради пандемията. Запазва избраната формула, срещите да се играят в 11 страни с финал в Лондон след месец.

Изображение

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » пет юни 11, 2021 8:13 pm

От днес Светът е футбол. Защо няма създадена специална тема? :roll:
Голяма е вроятността Германия да не излезе от групата, доста трудна програма имат. :wink:

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » съб юни 12, 2021 12:45 am

Италия сгъна фесовете на три. Аутсайдерите на турнира ще са. :laughm:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » съб юни 12, 2021 12:04 pm

Турците играха стабилно, много здрави физически, но тактиката им беше да рушат. След като веднъж допуснаха гол, обаче рухнаха,което беше грешка.
Ако ни хванат нас,ще ни сцепят. Били са Франция 2-0 в квалификациите, този млад турски отбор тепърва ще жъне плодове на големи форуми.
Гледам,че във форумът няма никой коментиращ мачовете, толкова ли ви е разбита психиката от този вирус? :roll:

wilkosz

Мнение от wilkosz » съб юни 12, 2021 1:26 pm

Нямаха нито едно положение за цял мач, а и не можеха да задържат топката, губеха я постоянно, вкараха си автогол и сгрешиха фатално при третия гол. Абсолютни признаци на слаб отбор. Иначе е ясно, че сме по-зле и от тях, то само с Малта, Сан Марино и Гибралтар може да се конкурираме.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
wolfie
Регистриран: вт дек 23, 2008 2:11 pm

Мнение от wolfie » съб юни 12, 2021 1:39 pm

Много уважавам германците като нация, но националния им отбор по футбол никога не съм харесвал. Уважавал съм ги винаги, но не са ми били любими. Верно, дисциплинирана, мощна игра, но нула импровизация и нула красота в играта. За толкова години един техничен играч (халф) не съм видял на нивото на Краси Балъков и Лечков. Донякъде Томас Хеслер, кой друг? Верно топ нападатели имат като Клинсман и лисицата Руди Фьолер, но всички те плакаха прз 1994 и 1995. Е, няма как да не се споменат Паул Брайтнер и Карл Хайнц Румениге, но те бяха от друго поколение. Дори когато смачкаха Бразилия на онова световно, не ме вчечатлиха особено. Това че всички добри бразилски и въобще южноамерикански футболсти играят в Европа обезличава техния техничен стил. Бразилците вече са едни мощни говеда, но техниката им отиде на кино. Неслучайно доскоро Южна Америка водеше на Европа по брой спечелени световни титли.
There is not such thing like "enough snow" ;) http://skuky.net/41598
АМС Камера
Windy - НЯМА КРАЙ ВЕЧНА ЗИМА НЕКА ИМА

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » съб юни 12, 2021 1:43 pm

Нещо не изпитвам вълнение преди това Европейско. Вероятно поради разпокъсаността на групите като местоположение и полупразните стадиони. Малко по-различният формат вдига леко интригата. Имам чувството, че дават някакъв обикновен квалификационен цикъл :lol: - Италия-Турция в Рим, Дания-Финландия в Копенхаген, Русия-Белгия в Петербург, Англия-Хърватия в Лондон, Испания-Швеция в Билбао :lol: и т.н. Да победи най-заслужилият и това е.

wilkosz

Мнение от wilkosz » съб юни 12, 2021 5:04 pm

wolfie написа:
съб юни 12, 2021 1:39 pm
Много уважавам германците като нация, но националния им отбор по футбол никога не съм харесвал. Уважавал съм ги винаги, но не са ми били любими. Верно, дисциплинирана, мощна игра, но нула импровизация и нула красота в играта. За толкова години един техничен играч (халф) не съм видял на нивото на Краси Балъков и Лечков. Донякъде Томас Хеслер, кой друг? Верно топ нападатели имат като Клинсман и лисицата Руди Фьолер, но всички те плакаха прз 1994 и 1995. Е, няма как да не се споменат Паул Брайтнер и Карл Хайнц Румениге, но те бяха от друго поколение. Дори когато смачкаха Бразилия на онова световно, не ме вчечатлиха особено. Това че всички добри бразилски и въобще южноамерикански футболсти играят в Европа обезличава техния техничен стил. Бразилците вече са едни мощни говеда, но техниката им отиде на кино. Неслучайно доскоро Южна Америка водеше на Европа по брой спечелени световни титли.
Това ти заключение се отнася за Германия преди 2010 г. От 2010 г. Льов наложи техничен стил с комбинации по земя и без слепи центрирания. Всичките голове на Германия оттогава насам са след отлично разиграни комбинации по земя. Най-интелигентно играещият отбор пред последните 10 години. Но е вярно, че нямат добри етнически германски халфове. Преди бяха Йозил и Гедира, а сега Гюндоган. Все мангъшлаци.

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » съб юни 12, 2021 5:33 pm

Швейцария няма да вземе този мач. :pray: :buble:
1:1 74мин.
Последна промяна от ASENOV на съб юни 12, 2021 5:34 pm, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
wolfie
Регистриран: вт дек 23, 2008 2:11 pm

Мнение от wolfie » съб юни 12, 2021 5:34 pm

Цветът на кожата няма значение! Йозил го бях забравил, много добър халф като за съвремието. Сега какъв е формата на европейското дори незнам! както беше световното от 1986 до 1994 ли? 24 отбора в 6 групи? И се класират първите 2 и четири от третите отбори или е друго?
There is not such thing like "enough snow" ;) http://skuky.net/41598
АМС Камера
Windy - НЯМА КРАЙ ВЕЧНА ЗИМА НЕКА ИМА

Потребителски аватар
ivog_68
Регистриран: пон дек 16, 2013 9:48 pm

Мнение от ivog_68 » съб юни 12, 2021 5:54 pm

Този шампионат ще фокусирам вниманието си върху представянето на Англия . Интересно ми е дали и как, с каква игра, ще стигнат до финала . Като за начало, мисля че ще завършат първи в тяхната група . Е, ще видим де :D

wilkosz

Мнение от wilkosz » съб юни 12, 2021 6:34 pm

Нямаше засада, на една линия беше Гавранович. Швейцария са по-силният отбол измежду Уелс.

Потребителски аватар
ivog_68

Мнение от ivog_68 » съб юни 12, 2021 6:58 pm

Абе, на кантар е ситуацията, но нали има още петима помощници дето гледат там където могат да видят всичко ... стига да искат :grin1: .

Изображение

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » съб юни 12, 2021 7:03 pm

Чиста засада според мен. Турците ще ги треснат и са аут. Шансът им беше този първи мач, но го пропиляха. :thumbup:

Потребителски аватар
ivog_68

Мнение от ivog_68 » съб юни 12, 2021 7:43 pm

Да, има засада . Ако хипотетично махнем шестимата играчи, които са в полето, ще се формира нова линия на засадата, съвпадаща с линията на големия пенал . От нея ясно се вижда как белият играч горе е с една идея пред линията . Е, точно с толкова е в засада според мен и нападателят от (без)спорната ситуация .
Не че нещо драматично е произлязло от това. Просто коментар да живне темата :wink: .

Отговори

Върни се в “Футбол, спорт изобщо”