ПРОФЕСИОНАЛЕН СПОРТ (разни, БЕЗ ФУТБОЛ!)

Тъй като, както се оказва, има доста футболни запалянковци тук, явно е добре да има отделен раздел за целта...

Модератор: Radoslav Petkov

Потребителски аватар
нашия
Регистриран: пон мар 03, 2008 9:40 am

Мнение от нашия » нед яну 12, 2020 8:52 pm

Нека да е вечно лято!

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » нед яну 12, 2020 9:17 pm

Яко,сипва им на шиптърите :D

yavor_zhekov
Регистриран: чет юли 31, 2014 4:02 pm

Мнение от yavor_zhekov » нед яну 26, 2020 11:11 pm

В катастрофа с хеликоптер днес загина Коби Брайънт - един от най-великите баскетболисти на всички времена. Отиде си по ирония на съдбата ден след като Леброн Джеймс го задмина във вечната класация. Почивай в мир, Коби !!
"Страхът е просто състояние на ума, а състоянията на ума подлежат на контрол и насочване" - Наполеон Хил, Мисли и забогатявай..

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » пон яну 27, 2020 12:05 am

Ужас, вече няколко часа не мога да повярвам... :cry: Колко 1/3-нки са ми писали в понеделниците заради този пич.
Току-що по CNN потвърдиха, че сред петимата загинали е и 13-годишната му дъщеря.
Masturba tu mente y eyacularás ideas!

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » пон яну 27, 2020 6:26 am

НБА и целият спортен свят скърби за Коби

Изображение

НБА и целият спортен свят скърби за смъртта на Коби Брайънт. Легендата загина при катастрофа с хеликоптер в Калифорния, а за съжаление с него е била и дъщеря му Джана, която също не е оцеляла. Двамата със съпругата му Ванеса имаха 4 дъщери.

Двамата са пътували за баскетболен мач, когато се е случила трагедията. Джана бе на 13 години. Първоначално бе съобщено, че загиналите са общо петима, но сега се оказва, че са били 9.

Суперзвездите на НБА бяха шокирани от новината и разкриха емоциите в социалните мрежи. Двубоите от нощта започнаха с минута мълчание, а в мача между Торонто и Сан Антонио двата отбора умишлено не атакуваха при първите си нападения, стигайки се до 24 секунди, като това бе един от двата номера, с които играеше Коби.

„Нямам думи да опиша болката, която изпитвам, след като загубих приятел, брат и партньор. Обичам те братко, ще ни липсваш. Разтърсен съм“ написа Шакил О’Нийл в Истанграм. Двамата с Брайънт спечелиха 3 титли заедно.

„Приятел, легенда, съпруг, баща, син, брат, носител на Оскар и най-великият Лейкър на всички времена! Не мога да повярвам. Плаках цяла сутрин след тази ужасяваща новина. Аз и съпругата ми Куки сме разбити“ добави Меджик Джонсън в Туитър.

„Не знам откъде да започна. Именно Коби ме запали по играта, след като гледах финалите през 2010-а. Това преобърна живота ми. Исках да бъда като Коби. Невероятно съм тъжен“ написа Джоел Ембийд.

„Сърцето ми е разбито. Ти бе истинска легенда и приятел. Почивай в Мир. Мислите и молитвите ми са с неговата съпруга и децата му“ – Тони Паркър.

„Семейството на НБА е потресено от трагичната смърт на Коби Брайънт и неговата дъщеря, Джана. В продължение на 20 години той ни показваше забележителния си талант и абсолютната си отдаденост да печели. Той е един от най-невероятните баскетболисти за всички времена и ще бъде запомнен с това, че вдъхнови толкова много хора по света“ се казва в официалното съобщение на НБА.

От Милан също изразиха мъката си за от смъртата на Коби, който бе фен на отбора, след като като дете живя в Италия и подкрепяше именно Росонерите.

„Почивай в Мир Коби Брайънт. Винаги ще бъдеш в сърцата ни“ написаха в Туитър от Международния Олимпийски комитет.
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » нед сеп 06, 2020 9:38 am

Невероятната Цвети Пиронкова продължава с победите в Ню Йорк

https://m.dir.bg/corner/tenis/neveroyat ... v-nyu-jork

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » вт сеп 08, 2020 6:39 am

Феноменална: Пиронкова отива на 1/4 финал на US Open (СНИМКИ/ВИДЕО)

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/f ... eo-2239557

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед окт 11, 2020 12:18 pm

Мароканци спечелиха Софийския маратон с рекорд на трасето
11.10.20 в 12:05
Мароканците Йозеф Сбай и Радуан Нуини спечелиха 37-ото издание на Софийския маратон, като пресякоха финалната линия заедно. Двамата поставиха и рекорд на трасето от 2 часа, 13 минути и 3 секунди. С фотофиниш за победител бе обявен Сбай.

Тези да не са близнаци? :laughm:

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » вт окт 27, 2020 8:58 pm

Документален филм за най-силния период на българските щанги. Под ръководството на Иван Абаджиев през 1986-87 г. имахме цяло съзвездие шампиони, които чупеха световните рекорди един след друг. Във всички категории, в които имахме представители печелехме златните медали, ако имахме по двама състезатели в категория - печелехме първо и второ място. Бяхме машина. Помня имената на всички тези герои, бях малък, но ги гледах винаги, заедно с баща ми по ТВ. Янко Русев вече беше приключил кариерата си.
Севдалин Минчев
Митко Гръблев
Нено Терзийски
Борислав Гидиков
Михаил Петров
Иван Чакъров
Александър Върбанов
Асен Златев
а при най-тежките доминатор беше Антонио Кръстев
Филмът е заснет тогава по време на световните първенства 1986 г. в София и 1987 г. в Чехословакия и потготовките за тях, с всички периперии, тренировки, притеснения, радости. Много автентичен филм.

Заслужава да добавим и да помним паметта на още един голям шампион с голямо бъдеще Белослав Манолов, сочен за най-големия талант в българските щанги, спечелил през 1981 г. световната титла само на 22 г. възраст и който щеше да бъде част от големия отбор в средата на 80-те ако не беше имал злощастна съдба. Явно поради даван му допинг от Абаджиев получава остра чернодробна недостатъчност, постъпва в болница само година след спечелване на тази световна титла, където неуспешно бива лекуван и не може да бъде спасен, умира през юни 1983 г., объркан от лекарите на отбора и вероятно от Абаджиев. :cry:
Това е звездният му миг на световното през 1981 г.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед дек 13, 2020 4:08 pm

В техническо отношение не го бяха подготвили
Палми Ранчев: Психологически Кубрат Пулев беше отрязал всички пътища за отстъпление
Кобрата играе стар руски стил от 70-те години
13.12.20 в 12:30

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » нед дек 13, 2020 4:53 pm

Не само технически, а и физически не беше подготвен Кубрат. Не знам тренирал ли беше за този мач, защото е изгубил много мускулна маса. Преди 6 години срещу Кличко беше в много по-добра форма. Антъни Джошуа можеше да приключи мача още в третия рунд(Кубрат тръгна да бяга от ринга след канонада от удари) или четвъртия, но го пожали, за да стане някакво шоу за публиката.
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

Потребителски аватар
Leberkez
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » нед дек 13, 2020 5:59 pm

Victus написа:
нед дек 13, 2020 4:53 pm
(Кубрат тръгна да бяга от ринга след канонада от удари)
Според правилата реферът имаше пълно основание да спре мача точно там, защото регламентът не позволява да обръщаш гръб на съперника си, а когато го направиш, излиза, че си беззащитен и реферът трябва да прекрати срещата.

Квото ще да е - всеки с поне малка обща боксова култура знае, че Пулев е силно посредствен боксьор, но 6 години по-късно, след мача с Кличко, отново се държа като пълен селянин и дори нямаше доблестта да поздрави опонента си, а още на сутринта тръгна да публикува как три седмици не бил тренирал, защото имал ковид, ама - разбираш ли - не било оправдание.

Ами поне поздрави опонента си и кажи, че по-добрият и класният заслужено спечели. Явно обаче твърде много очакваме от обикновен кръчамрски бияч, без грам класа и достойнство. :nono:

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » нед дек 13, 2020 6:15 pm

На кантара черньото му е казал, че е вагина. Не знам как може да поздравиш такова нищожество. Пулев поне не е падал толкова ниско да обижда опонентите си, въпреки стила му да се надъхва преди мачове и да приказва повече, отколкото трябва.
Иначе и на мен ми хареса как се представи. Вярно издържа на удари, на които друг боксьор щеше да го изкарат с носилка, но не може да се биеш така със световни шампиони. Това не е футбол. Ако продължи да се бие така и след 40 г. има риск и да не доживее 50.

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » нед дек 13, 2020 6:20 pm

Много лошо се представи честно казано, а и англичанина бе в прекрасна форма се видя. След мача си даваше интервюто като след следобедно кафе. Въобще не му личеше, че е имал мач за световната титла. Ама въобще, а резила с даването на гръб бе голям. Не знам как ще го обяснява това. Като си зле и си го разбрал, падаш на пода без да ставаш за да станеш за резил и приключваш. Точка. Съдията можеше още в третия рунд да прекрати мача, имаше всички основания за това......

Потребителски аватар
Leberkez

Мнение от Leberkez » нед дек 13, 2020 7:25 pm

meteo fen написа:
нед дек 13, 2020 6:20 pm
След мача си даваше интервюто като след следобедно кафе. Въобще не му личеше, че е имал мач за световната титла.
Сигурен съм, че и на спаринг сесии се поти повече Ей Джей, даже може и да попропуска някой и друг удар, защото нашият нито веднъж не го достигна чисто снощи. Такава безпомощност в подобен мач за титла не бях виждал скоро.
ASENOV написа:
нед дек 13, 2020 6:15 pm
На кантара черньото му е казал, че е вагина. Не знам как може да поздравиш такова нищожество.
На кантара, в момента, в който влезе да се тегли черньото, българските примати в публиката започнаха да го дюкат, а и може нещо расистко да са му казали. След няколко секунди, когато стъпи да се тегли, Пулю седеше от няколко метра и нещо го провокираше и дразнеше през цялото време. Според теб не е ли нормално да се изнерви в един момент? И ако подобни циркове са нещо напълно обичайно на кантара и пред фенове и журналисти, то нашият тръгна после да го гони и да се заяжда с него вътре по съблекалните, когато нямаше вече репортери наоколо.

Въобще, няма какво да го оправдавам за селските му простотии. Миналата година пък нашепи и обара Сушито и там пак скандали и същият този има претенции да прославя България по света, само защото излиза на ринга наметнат с ямурлуци и на "Притури се планината". Айде, нема нужда. А в интервю няколко седмици преди мача, дето каза, че Джошуа го превъзхожда само по тен? Е, не, честно, не можеш да си толкова тъп!

2014-а година, на мача с Кличко, половината зала в Хамбург беше пълна с българи от цяла Европа, които - съвсем очаквано - тръгнаха да освиркват химна на Украйна при представянето на двамата. Та ей на такива олигофрени е идол Кобрети общо-взето. И тук, и в чужбина.

Отговори

Върни се в “Футбол, спорт изобщо”