ПРОФЕСИОНАЛЕН СПОРТ (разни, БЕЗ ФУТБОЛ!)

Тъй като, както се оказва, има доста футболни запалянковци тук, явно е добре да има отделен раздел за целта...

Модератор: Radoslav Petkov

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » нед дек 13, 2020 7:39 pm

Ами какво да се прави има и такъв матр''ал.....и май не е много малко.

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » нед дек 13, 2020 7:57 pm

Ето едно мнение от фейсбук, което е много точно:
#EmilSokolov

Да, боксът не е поезия. Много боксьори се държат арогантно преди битка. Правят го, за да продадат мача.
След битката си стискат ръцете. Така е редно. При Пулев нищо от това го няма. В YouTube има клипове как след претеглянето Пулев лае в лицето на Джошуа. Събитието е приключило, журналистите ги няма. Снима някой от екипа на боксьорите. Там за пред кого е това държание? Комплекси.
Какъв е смисълът след мача да ходиш и да крещиш на шампиона да те запомни. С кое да те запомни? Как удряш в тила и как посягаш след гонга и края на рунда? Уважение не може да си поръчаш. Джошуа винаги поздравява опонентите си след срещата. Тук не го направи. Нямаше търпение да се махне от Пулев и да не му слуша глупостите.
Примери за достойна загуба има много. Поветкин е такъв пример. Руснакът е по-възрастен от Кубрат, но му се опъна. Джошуа дори му се поклони след като го нокаутира. При Пулев това няма как да стане. Когато не уважаваш съперника, той също няма да те уважава.
Агресивната посредатвеност и балкански мачизъм може да звучат впечатляващо, но накрая ефектът от тях е 3 нокдауна и нокаут. Пък нека някой обяснява колко е невероятен и неповторим.
:deal: :deal:
Masturba tu mente y eyacularás ideas!

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » нед дек 13, 2020 8:49 pm

Leberkez написа:
нед дек 13, 2020 7:25 pm
Въобще, няма какво да го оправдавам за селските му простотии. Миналата година пък нашепи и обара Сушито и там пак скандали и същият този има претенции да прославя България по света, само защото излиза на ринга наметнат с ямурлуци и на "Притури се планината". Айде, нема нужда. А в интервю няколко седмици преди мача, дето каза, че Джошуа го превъзхожда само по тен? Е, не, честно, не можеш да си толкова тъп!

2014-а година, на мача с Кличко, половината зала в Хамбург беше пълна с българи от цяла Европа, които - съвсем очаквано - тръгнаха да освиркват химна на Украйна при представянето на двамата. Та ей на такива олигофрени е идол Кобрети общо-взето. И тук, и в чужбина.
Не само, че ги има претенциите, а и ще продължава да ни прославя, ако влезе в политиката и стане член на любимата му партия ГЕРБ. След 5-10 години го виждам достоен заместник на Борисов на премиерския пост. :grin1:
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » нед дек 13, 2020 9:42 pm

Пулев е абсолютен селяндур. Не си знае мястото и се изхвърля предварително. Срещу Кличко го видяхме, видяхме го и вчера. После почват оправданията и търсенето на причина в извънземните, но не и в него. Противна личност ми е и не мисля, че БГ заслужава подобен спортист да носи слава.
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » нед дек 13, 2020 10:20 pm

Така е, вчера ми писна да виждам постинги за Пулев. Толкова е празен този народ, че се увлича по някаква тъпа мутра-бияч, за да попълва комплексите си за малоценност. Нищо друго ли не може да му даде смисъл на живота? Като написах това ми се нахвърлиха брутално с обиди някакви селяци груби. Ма не ми пукаше, щото съм прав и днес се потвърди.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
Leberkez
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » нед дек 13, 2020 10:41 pm

wilkosz написа:
нед дек 13, 2020 10:20 pm
Като написах това ми се нахвърлиха брутално с обиди някакви селяци груби.
Както казах - това му е основният контингент фенове. Другата основна група са патриотите, които го подкрепят на общо основание, щото ни бил сънародник, но най-често не знаят разликата между кроше и ъперкът. Обаче, ако някой си позволи да го критикува с обективни факти, основната им опорка в отговор обикновено е по оста: "Ти па къв си и какво си постигнал"...и в този ред.

Едва ли не, аз трябва да съм минимум сертифициран треньор, че да кажа нещо, което всеки вижда с просто око, а именно, че последните доста години не е имало по-лимитиран, откъм качества, боксьор, който два пъти за няколко години стигна до мач за титла, като и при двата си опита бе толкова далеч като възможност и класа от съперниците си, че отнесе запомнящи се побои кулминиращи сумарно в 7 нокдауна и два тежки нокаута. Направо да вдига паметник на мениджъри и промоутъри, че го избутаха до такива мачове на два пъти, осигурявайки му някакви пенсионирани тюфлеци за съперници през повечето време. Тия са наистина някакви магове в занаята, но всичко щеше да бъде окей, ако поне малко от малко се държеше на ниво. Ей така, като по-малкия си брат да кажем, не повече.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон дек 14, 2020 1:50 pm

Шансовете за победа на Кобрата бяха не повече от 30%
Крум Савов: Кубрат Пулев е огледален образ на Бойко Борисов
Пулев има шансове в политиката
14.12.20 в 13:29

Интересен и доста обширен коментар на Крум Савов (слушах го) :laughm: ...

Потребителски аватар
Leberkez

Мнение от Leberkez » пон дек 14, 2020 2:36 pm

Щеше да бъде интересн, ако в коментар за спортно събитие не бе намесвал политиката, ни в клин, ни в ръкав, но или вече са му много годинките, или пък наистина е свалил драстично нивото, откакто се хвана с гологлавия неизкласил виолинист.
Разбира се, ти пък мернеш ли някъде някой да се изказва против Боко, ако ще да е леличката от цветята в подлеза, моментално се тригърваш и бързаш да го постнеш, което не е зле все пак - винаги е хубаво да има нещо, което да ти осмисли деня. :)

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » пон дек 14, 2020 4:49 pm

Сега дайте да си кажем истината, кой каквото и да ти говори да знаете че в края на краищата става дума за пари.....за такъв хонорар ще говори и прави пред и зад камерата абсолютно всичко само и само да предизвика интерес към повече телевизионни права и още пари освен твърдия хонорар!!!

https://www.dnes.bg/cars/2020/12/12/kub ... hua.473059

"Най-големият хонорар на Джошуа до момента е за реванша му с Анди Руис – 63 млн. паунда. За сравнение, сега се очаква да вземе 15 млн. паунда. За Кобрата са предвидени три пъти по-малко пари – 5 млн. паунда. Това ще е най-големият хонорар в кариерата на Пулев. До момента той е спечелил най-много от мача си с Владимир Кличко през 2014 г. – малко над 1 млн. паунда. Точните суми за двамата зависят от успеха на платеното телевизионно излъчване на мача, тъй като приходите от билети ще бъдат скромни. Очаква се обаче интересът към платеното излъчване да бъде особено голям заради липсата на мачове в последните месеци"

raptor
Регистриран: вт юни 17, 2008 7:05 am

Мнение от raptor » пон дек 14, 2020 6:34 pm

Stringmeteo написа:
пон дек 14, 2020 1:50 pm
Шансовете за победа на Кобрата бяха не повече от 30%
Крум Савов: Кубрат Пулев е огледален образ на Бойко Борисов
Пулев има шансове в политиката
14.12.20 в 13:29

Интересен и доста обширен коментар на Крум Савов (слушах го) :laughm: ...
Май леко се оляхте с оплюването. Все пак говорим за претендент за титлата, все едно вицешампионите по футбол на световно първенство да бъдат оплюти от своите или пък класиралия се втори на олимпиада да бъде обявен за провал. Че държанието му е кръчмарско и просташко, така е. Но все пак е боксьор, не е нужно да бъде с две дипломи от престижен университет и обноски на английски аристократ, нали така?

Потребителски аватар
Leberkez

Мнение от Leberkez » пон дек 14, 2020 7:00 pm

А ти правиш ли разлика м/у това просто да загубиш финал на световно и това да те дърмонят на ринга, щото си три класи отдолу?
И ако не друго, вицешампионът, даже и да падне срамно на финала, поне преди това е минал и отстранил по пътя си други класни тимове.
Нашичкият кой качествен е бил през цялата си кариера.

А поведението му не само, че е селяшко и кръчмарско, то просто няма грам връзка с реалността.

По-рано пуснаха някакво блиц-изказване по бТВ, в което заяви високопарно, че "Ако Джошуа е мъж на място, ще ми даде реванш". :laughm:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт дек 15, 2020 2:57 pm

Без връзка с горната дискусия...

Наказаха за 4 г. победителката в Софийския маратон
15.12.20 в 13:58

В това чучело се е превърнал от години професионалния "спорт", за съжаление :? ... А дали не е време да разрешат официално допинга? :hmm: Поне така ще стимулират химическата промишленост и ще има и някаква реална полза от професионалния "спорт" :deal: , отделно от преработването на едни огромни пари :laughm: и осигуряването на жизненоважния наркОтик от зрелища на тълпата, пардон, на "народа", пардон... :grin1:

raptor
Регистриран: вт юни 17, 2008 7:05 am

Мнение от raptor » вт дек 15, 2020 5:33 pm

Leberkez написа:
пон дек 14, 2020 7:00 pm
А ти правиш ли разлика м/у това просто да загубиш финал на световно и това да те дърмонят на ринга, щото си три класи отдолу?
И ако не друго, вицешампионът, даже и да падне срамно на финала, поне преди това е минал и отстранил по пътя си други класни тимове.
Нашичкият кой качествен е бил през цялата си кариера.

А поведението му не само, че е селяшко и кръчмарско, то просто няма грам връзка с реалността.

По-рано пуснаха някакво блиц-изказване по бТВ, в което заяви високопарно, че "Ако Джошуа е мъж на място, ще ми даде реванш". :laughm:
Не съм му първи фен, нито му следя мачовете, ама нали се сещаш, че да стигне до този мач е надармонил доста други боксьори? Честно казано не съм наясно със системата в професионалния бокс, нямам идея как точно се стига до претендиране за титлата, но е факт че нашия стига два пъти и това са му единствените загуби от 38 двубоя. Което си е успех. А иначе поведението му е доста селско, но и другите боксьори съм гледал как се ежат един на друг, изобщо в този спорт не е нужно да си умен и с обноски, за да прогресираш. Дразни ме изливането на помия срещу него, защото за разлика от много други не се е отказал да се състезава за страната си, въпреки че последната реално нищо не направи за него, дори не се излъчи мачът по нито една наша телевизия. Така че въпреки всичко, е направил много за страната си, за разлика от плювачите пред екраните и клавиатурите.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср яну 20, 2021 4:45 pm

Как се прекосява океан във времената на коронакриза
Стефан и Максим Иванови покориха Атлантическия океан от изток на запад в сезона на ураганите
20.01.21 в 15:01
Как се прекосява океан във времената на коронакриза. На този въпрос отговориха Стефан и Максим Иванови. Те са българите - баща и син, които прекосиха Атлантическия океан от изток на запад в сезона на ураганите през 2020-а година. 105 дни в Океана. С много приключения и премеждия

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » съб фев 20, 2021 11:31 pm

Уникална драма прати България на Евробаскет

https://m.dir.bg/corner/basketbol/podvi ... evrobasket

Отговори

Върни се в “Футбол, спорт изобщо”