Статии, книги и филми за ГЛОБАЛНОТО ЗАТОПЛЯНЕ

Доста полулярна тема напоследък, мисля, че няма нужда от допълнителни пояснения...

Модератори: Бял облак, Killerbeast

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » съб дек 01, 2018 12:40 am

Бял облак написа:Прочети пак какво съм написал по-горе. От 2012 има пауза. Какво ще последва оттук нататък аз не знам. Предполагам обаче, че в близко бъдеще няма да има подобрение на 2012. Може и да греша. Времето ще покаже...

Хм, интересно кога съм вярвал в кемтрейлс? :hmm:
Но едва ли има значение за някой в какво вярвам и в какво не.

Иначе, да, очовечавам се... лека-полека... Не всички сме такива свръх човеци като теб, задаващи вселенския шаблон за красота и интелект. :wink:
Никакво намерение нямам да чета каквото и да било от теб повече.
ОК, не си вярвал в Кемтрейлс. Аз съм се объркАл. А ти се закълни наум в здравето и живота на близките си, че наистина не си вярвал.
Колкото до 2012....то до тогава нямаше и подобрение на 2007. Да не очакваш стъпкообразно подобрение на предния рекорд от година на година? Или през 5 години? Или пез ЕН години? :) Аз дали съм умен и красив, това е без връзка с темата. Виж, това колко самомнението ти на достатъчно умен, за да раздаваш оценки и лепиш етикети, при положение, че очевадно нямаш идея за това какво е ТРЕНД, примерно, това вече има връзка:) Жив и здрав. :grin1:
И приятно прекарване в отбора на интелектуалците-денайъри, барабар с титана Виндъ. :buble:

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » съб дек 01, 2018 2:36 pm

Бисмарк го каза :lol:

Говорех за статията с измирането на видовете :D
Последна промяна от Windy на вт дек 11, 2018 7:00 pm, променено общо 1 път.
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
bismarck

Мнение от bismarck » вт дек 11, 2018 2:45 pm

“With an El Niño, it’s entirely possible 2019 will be the hottest year ever,” said co-author Samantha Stevenson, a climate scientist at the University of California, Santa Barbara.
Голям ташак, само 2-3 години след последната ;)

https://www.nationalgeographic.com/envi ... te-change/

Windy

Мнение от Windy » вт дек 11, 2018 7:01 pm

Аз на тия данни че на всеки 2-3 години имаме най-топлата година не им вярвам на 100%
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
bismarck

Мнение от bismarck » вт дек 11, 2018 9:04 pm

Не бе, Виндъ. Между 98 и 2014 ГЗ "беше спряло".
Инак, вярата е въпрос на личен избор, тъй че имаш пълното право да вярваш и във надървени феи.

Windy

Мнение от Windy » ср дек 12, 2018 4:37 pm

Ако притежаваш поне грам обективност ще приемеш факта че специално по отношение "най-топла година" данните могат да страдат от редица недостатъци като пропуски, грешки и откровени манипулации, нещо за което на няколко пъти в последните години избухваха скандали. Не трябва да се приемат подобни констатации, особено в такива кратки интервали от време (по-малки от 5 години), като напълно чиста монета. Трябва много голяма доза съмнение да се влага специално по отношение на понятието "най-топла година" от началотот на измерванията.

Потребителски аватар
bismarck

Мнение от bismarck » вт фев 26, 2019 1:35 pm

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет фев 28, 2019 12:11 pm

Учените са 99,9999 % сигурни, че глобалното затопляне е причинено от хората

Надеждността на климатичните данни достигна до „златния стандарт” на статистиката и еднозначно посочва главната роля, която играе човечеството в глобалното затопляне.

Потребителски аватар
bismarck

Мнение от bismarck » нед мар 17, 2019 6:58 pm

Aз, разбира се, знаех, че Бастардо е доста тъповат. Но дори аз не подозирах, че е чак толкова тъп. освен, ако не е платен, разбира се, но не мисля и, че хората с пари биха плащали точно на такива като това знаме, вожд и учител на криофилите.
https://twitter.com/DanielTurnerPTF/sta ... 7410395136

Потребителски аватар
bismarck

Мнение от bismarck » чет май 23, 2019 12:04 pm

Абсолютно гениална визуализация на всички кръговрати на въглерода в една минутка. Абсолютно гениално, направено на обикновен Матлаб.
https://www.youtube.com/watch?v=dwVsD9CiokY

Потребителски аватар
bismarck

Мнение от bismarck » ср юни 26, 2019 11:20 am

Потребителски аватар
bismarck

Re: Статии, книги и филми за ГЛОБАЛНОТО ЗАТОПЛЯНЕ

Мнение от bismarck » пон авг 26, 2019 12:46 pm

Изменението на климната и неговите лицемери

Такива са на практика всички "знаменитости" - от дегенеративните английски бекаси до крайно противния женски аутист грета.
Да си пожелаем топла есен до Ивановден и ранна пролет след това 8-)

Потребителски аватар
bismarck

Мнение от bismarck » ср авг 28, 2019 1:14 pm

ЛИндън Джонсън - един по-добър Тръмп :grin1:

Част от реч на тогавашния американски президент, подчертавам дебело - от 1965 година! Когато Америка още беше мечта за нормалните хора по целия свят, а американците работеха истински, не като аранжори и фризьори на кучета, като в момента.
‘Within a few short centuries, we are returning to the air a significant part of the carbon that was extracted by plants and buried in the sediments during half a billion years’

‘Through his worldwide industrial civilization, Man is unwittingly conducting a vast geophysical experiment. Within a few generations he is burning the fossil fuels that slowly accumulated in the earth over the past 500 million years’

‘By the year 2000 the increase in CO2 will be close to 25%. This may be sufficient to produce measurable and perhaps marked changes in climate.’

‘The climate changes that may be produced by the increased CO2 content could be deleterious from the point of view of human beings.’

Потребителски аватар
bismarck

Мнение от bismarck » ср сеп 04, 2019 11:51 am

Материалът е доста обширен и ценен за този, който има време да го прочете и акъл да го схване.
Става дума за движението на сроковете на средната дата за гроздобера в някои райони на Европа от 14 век до 2018 година.
https://www.clim-past.net/15/1485/2019/

Потвърждавам - за 2-3 десетилетия сроковете се издърпаха с около 2 седмици И у нас - личен, стопроцентово доказан опит.

Няма "неверни хокейни стикове", в бръщолевенията на малоумните "скептици" (че са малоумни вече е факт, констатация, не е обида): има ясно документирани дати на начало на гроздобера, видими на графиките. Да, ранни години е имало и през 15 век, но единични в екстремни за няколко десетилетия, години, а през последните 20 години те са по-скоро правило. По абсцисата - годината, по ординатата - номерът на деня от годината, в който започва гроздоберът (по-високо - по-ранна дата)

Изображение

Дори аз с изкл. на 2000 година, около границата на милениумите берях третата декада на септември, че имам и 2 раннооктомврийски гроздобера на Гъмза (навсякъде става дума за РДУ - еднаква формировка и еднакви сортове!), а сега по правило - между 6 и 18 септември, най-често около девети (тая година съм го планирал за другия уикенд, 15)

Windy

Мнение от Windy » ср сеп 04, 2019 12:10 pm

Аз само не мога да разбера едно - как така до 80те години няма рязко затопляне, а след 80те то се наблюдава? Защо? Каква е причината? Особено пък каква е причината след 2000та година да се ускори затоплянето след като вече са взети мерки срещу вредните емисии? Къде е ефектът от въглищната индустрия 19ти век? Защо първата половина на 20ти Век не е подчертано по-топла от 19ти век, въпреки огромните емисии CO2, включително и от две световни войни? :?: :?: :?: :?:

Това глобално рязко затопляне да не би да се дължи на метана отделян от полярните области, който именно в последните десетилетия се е увеличил в пъти като количество? Защото ако това е така аз мисля че няма какво да се направи по въпроса вече - метаноотделянето е започнало и е самоподдържащ е процес.

Отговори

Върни се в “Глобалното затопляне - митове и реалности”