НАЙ-ЛЮБИМОТО МИ ВРЕМЕ (Искам времето да бъде...) (2013-...)

Е, във всяка област е пълно със смешки и куриози, както и със странни лични пристрастия, а какво остава за метеорологията... :-D

Модератор: Radoslav Petkov

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юли 11, 2019 11:22 am

gugun4u написа:
Windy написа:Според мен при тия ниски температури няма как по този фронт да се развият аки бури, колкото и брутален да го дават моделите.

Никакво съществено затопляне в реални срокове, а как искам да е 28 градуса посред нооощ :bowl:
Teмпературата във височина ще падне със 8-9 градуса за 0 време, + фронта ще е агресивен, не виждам къде е проблема да станат бури.
А предвид желанията ти за 28 градуса посред нощ, мисля, че би било нужно да смениш страната. Само не знам това как ще кореспондира с желанията ти за студ и сняг зиамта :-?
Е, Чикаго ще му свърши идеална работа за тези желания :laughm: ...

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » чет юли 11, 2019 11:49 am

Е, чак 28С в полунощ - трудно. Отделни дни е така. :lol: Но зимата ще има студ до насита. :grin1: Иначе по-добре е, ако може лятото да отива към о-в Крит или Севиля в Испания, а зимата СИ Румъния ще е достатъчна. :lol:

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » вт юли 16, 2019 1:28 pm

quittr написа:Така е, няма и изгледи засега за екстремни жеги, поне до края на юли. :buble:
Не ни и трябват освен за да чупим жегави рекорди.
Повтарял съм го десетки пъти +30+35 градуса интервал максимални плюс тропични нощи са перфектните летни температури. Гарнирани с безоблачно и сухо време разбира се! :thumbup: :thumbup:
Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи.

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 1:10 pm

Мнение от lancelot » ср юли 17, 2019 4:03 pm

Аз като софийски жител от 35 години вече бих казал 27-32 градуса и сухо време е топ лятото. Разбира се София 27, най-топлите места 32-33.
Хладните утрини в котловината ми влияят идеално, защото тялото почива от топлото.
Рядко обаче се случва така.

Потребителски аватар
DANNIS
Регистриран: чет окт 08, 2009 11:42 pm

Мнение от DANNIS » вт юли 23, 2019 9:13 pm

Никога няма да забравя това нахлуване в края на февруари миналата година 2018. Беше бруталия отсякъде... -10 през деня и то почти март месец.. :D Снега се набиваше по дупките на улиците и го вееше и ставаха мини преспи при -9 -10. Дано тази зима да е поне малко по-свестна от миналата !!
Изображение

Потребителски аватар
DANNIS

Мнение от DANNIS » нед авг 11, 2019 2:39 pm

Случайно за кеф гледах CFS дългосрочния модел и видях 2 интересни неща за продстоящата зима.
:lol:
Първото е за кеф на топломаните. Лято през февруари
Изображение

И втората е за нас зимоманите. Зима и сняг през май. :laughm:
Изображение

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 1:10 pm

Мнение от lancelot » пет авг 30, 2019 10:08 am

Не съм активен напоследък във форума - причината е прекрасното време този август !
Безоблачни дни, слънце, предсказуемост на времето и идеално за планина, море, спорт, разходки, басейни.
Много съм доволен ! :flourish:

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » пет сеп 06, 2019 2:37 pm

ASENOV написа:
пет сеп 06, 2019 1:51 pm
Смело мога да заявя, че последните 3 години в края на септември правя последните слънчеви бани. А на море тази година ходих в началото на юни и направих ядския тен,а времето беше горещо. Отдавна лятото в България си е присвоило тези два месеца като типично летни, време е за атака на октомври в неговата сърцевина, защото по традиция в неговото начало стават и жеги :buble:
:thumbup: Аз също октомври си правя последните морски бани. Октомври е много близко до това да си го присвоим като летен месец поне що се отнася до дневните температури. :D След това нямам нищо против ноември , декември и януари да са едни хубави дъждовни месеци и после да идва пролетта и след нея пак лятото! :cool:
Човек трябва да бъде достатъчно голям, за да признае грешките си, достатъчно умен, за да спечели от тях, и достатъчно силен, за да ги поправи.

Потребителски аватар
DANNIS

Мнение от DANNIS » пет сеп 06, 2019 2:40 pm

За тебе февруари и март са пролетни ? Болни мозъци. :hmm1: :| Много искам тази година още октомври да завали сняг,та тогава да те питам как така в летен месец вали сняг.

nakata_georgiev
Регистриран: нед авг 26, 2018 7:40 pm

Мнение от nakata_georgiev » пет сеп 06, 2019 2:47 pm

Dannis не се занимавай с този Блу :laughm:
Неговите мнения тук са с ниво 4 клас
Думата Жегаво му е любима ,като в Бургас е под 20 градуса реве като ощипана циганка ,явно този в предишен живот е живял в Сахара или Дубай :laughm: Много често зимата когато тук на усет не е студено същия спами и лъже хората как било много хладно :laughm: явно същия и зимата ходи в онзи ветрилник морската където да наистина е доста хладно като усет ,но града за радост е с денивелация и вече в центъра ,Възраждане и по на запад този студен вятър чувствително намалява и чувството за студ е рядко ,но както и да е
Метеостанция от Бургас 17м http://vzk-burgas.com/pws
село Факия
https://www.wunderground.com/dashboard/ ... wx_pwsdash
Камера от Бургаския залив
https://surfshopburgas.com/camera

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пет сеп 06, 2019 3:53 pm

DANNIS написа:
пет сеп 06, 2019 2:40 pm
За тебе февруари и март са пролетни ? Болни мозъци. :hmm1: :| Много искам тази година още октомври да завали сняг,та тогава да те питам как така в летен месец вали сняг.
Ами през последните 2 години това, което виждам какво беше в България и сравнявайки това, което беше в Северна Америка и в Чикаго в частност, мога с двете си ръце да кажа, че февруари в Бг е по-скоро пролетен месец, отколкото зимен, а за Март изобщо няма да коментирам. Данисе, съветвам те или да си намериш друго хоби или да имигрираш някъде на по-хладно. :lol:

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » съб сеп 07, 2019 10:46 am

Мастъре, имай предвид че това са места с напълно различен климат, а и последните два Март месеца бяха по-топли от обичайното. И пак имаха снеговалежи в София
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
DANNIS

Мнение от DANNIS » чет сеп 12, 2019 5:10 pm

Винаги съм се питал защо не обичате зимата ? Аз като зимоман не съм мразил лятото никога, мразя когато е над 30 градуса и е жега. Никога не съм отказвал приятно топло време,както обичам и есента и зимата и пролетта.. само топломаните мразят зимата и не казвам да е -10 -15 градуса,ами нормална зима от рода на -1 и 5-10 см сняг.. защо не ви кефи такова време дори и за месец ?? Сложна психология имат тези хора.

bagul
Регистриран: нед яну 14, 2018 5:32 pm

Мнение от bagul » чет сеп 12, 2019 6:07 pm

Има хора които се занимават със топлолюбиви земеделски култури и топлото зимно време им е джакпот защото не използват ток за изкуствено отопление зимата, има и такива които са по трудно подвижни и леда им създава проблеми.Предполагам много хора имат затруднение и с размера на битовите си сметки за ток.Аз лично мразя дълги периоди на студ както януари 2017г. и февруари 2012г.Разбира се никак не обичам и лета тип 2012г., когато всеки ден се молех този ужас да свърши, а то продължава и продължава.Това лято не е екстремно топло, но в Пловдив имахме много проблеми с почти ежедневни наводнения юни, едно от които си беше за бедствено положение, но кмета не обяви такова, това съпроводено с много неприятна влажна и потна жега целия юни и доста топло начало на юли, а една нощ все едно преживяхме бомбардировка като на война.После от началото на август до ден днешен жега, сухо и слънчево.Така че и аз нямам търпение да завърши лятото и да се установят едни температури минимална 10-12 и максимална 20-22.Само че искам да продължат до средата на ноември, когато зимноманите се нервите защо няма сняг. :flourish:

naftalinov
Регистриран: нед окт 21, 2012 7:11 pm

Мнение от naftalinov » чет сеп 12, 2019 6:49 pm

bismarck написа:
чет сеп 12, 2019 9:11 am
Ми нье, не беше за Англия :))
Ама ОК, твоята да бъде. Аз се интересувам само от нашата прогноза.
А те я между 60 и 80 на сто над медианата.
И между 1 и 3 и на НОАА, и на ЕС за ДЯФ сезона.

На твое място бих се съсредоточил върху успешността на дългосрочните (следващата студена зима неминуемо ще настъпи СЛЕД подобна топла прогноза (с) ), а не върху ФАКТА на сегашното им наличие и насоченост. За самоуспокоението си.
Пак да напомня: от 2010/11 до сега имаме:
една нормална
две студени
ШЕСТ меки зими.

Много приказки - на пазара.
Хрумна ми едно подходящо за случая: "На теб 11 студени зими от 10 възможни ли са ти необходими, за да осъзнаеш каква е реалността? Реалността, която гласи, че не всичко в този живот носи етикета "2006/7", за твое голямо съжаление." :laughm: Ама не, непременно трябва да повторим за 999-ти път как 6 от последните 9 зими били меки и колко много важни неща следвали от това. :lol: :grin1:

Отговори

Върни се в “Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости”