СТУДОМАН ИЛИ ТОПЛОМАН?

Е, във всяка област е пълно със смешки и куриози, както и със странни лични пристрастия, а какво остава за метеорологията... :-D

Модератор: Radoslav Petkov

Какъв сте вие по сърце (обективно)?

СТУДОМАН (криофил)
43
49%
ТОПЛОМАН (афрофил)
13
15%
НОРМАЛЕН (всичкофил)
32
36%

Общо гласове: 88

nakata_georgiev
Регистриран: нед авг 26, 2018 7:40 pm

Мнение от nakata_georgiev » пет сеп 06, 2019 10:37 pm

Асенов не си прав за климатика ,че е за стари хора
Първо колкото повече се потиш толкова повече се дехидратираш.Климатика има и полезни функции ,например аз никога не го пускам на охлаждане ,защото вдига влагата в стаята и става много тежко ,затова като го пусна на режим dry ,първо ми сваля влагата и същевременно и понижава температурата с 2-3 градуса ,зимата не го пускам в този режим
Пробвал съм и зимата да се топля на климатик ,но трябва за да е ефективно да работи почти постоянно на по ниски обороти и температура около 24-25 градуса иначе е не ефективно отоплението с климатик.Отделно моя има функция йонизация на въздуха с която пречистваш въздуха в помещението и не позволява натрупване на прах и мухъл .Хубаво е да имаш климатик ,доста по комфортно е с него ,аз специално го пускам вечер само по 2 часа когато влагата в стаята надхвърли 60%
Метеостанция от Бургас 17м http://vzk-burgas.com/pws
село Факия
https://www.wunderground.com/dashboard/ ... wx_pwsdash
Камера от Бургаския залив
https://surfshopburgas.com/camera

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 8:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » съб сеп 07, 2019 10:47 am

nakata_georgiev написа:
пет сеп 06, 2019 10:37 pm

Първо колкото повече се потиш толкова повече се дехидратираш.
Дехидратираш се, когато не се хидратираш. Звучи просто, нали? Сиреч, тия, които се оплаквате от хипер изпотяване, включително и в режим на покой на тялото, първо пробвайте да пиете лятото по 8-10л. вода на ден - от събуждане до заспиване вечер. Не мисля, че за здрав, прав мъж е особен проблем да го поеме това количество. Грубо се пада не повече от половин литър на всеки час. После елате и кажете как е положението с потта. Е, сега, малко повечко разходки ще правите до тоалетната, ама то идеално положение няма. ;)

Иначе потенето е нормална терморегулираща функция на тялото, чрез която то се охлажда в топлото време. Кучетата например, понеже нямат изявени потни жлези като нас, се охлаждат посредством изплезване на езика извън устата. Това е техният механизъм на охлаждане.

А тези от вас, които се оплакват от обилно потене, включително и при доста комфортни за повечето хора температури и това състояние е перманентно, моят съвет е да си направят един профилактичен преглед, а не да псуват лятото.

Прекомерното потене може да е симптом на много неща. Всеки да си потърси и прочете, но основните причини са (изключваме непосредствено физическо натоварване/спорт):

-наднормено тегло;
-злоупотреба с алкохол;
-някакъв хормонален дисбаланс;
-дихателна недостатъчност;

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » съб сеп 07, 2019 10:52 am

Аз в Кипър бях на около 8 литра вода на ден и не беше проблем, даже и не ходех повече до тоалетната - изпотявах всичко ахахаха
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Отговори

Върни се в “Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости”