"Шпионският" скандал около движение "Русофили"

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?

Модератор: Weatherman

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » ср сеп 11, 2019 12:56 pm

Ще обясня като за малоумник. Първо се възмущаваш, че това било като "оня Костинброд" (демек не е правилно и ГЕРБ не трябва да си служи с такива методи), после се възмущаваш, че нямало още аресувани. (Нинова и Радев. То и аз нямам нищо против да ги арестуват, ама нали трябва да сме правова държава и да арестуват само при конкретни доказателства за конкретните хора.) Иначе дидибарките много врекате за законност, което никак не се връзва с врекането "защо не аресувахте и другите".

А на песните как БСП и ГЕРБ били лявото и дясното крило на мафията си вярате само във файтона. То и вие не вярвате де, ама така трябва да се врека.
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср сеп 11, 2019 1:10 pm

Е нали "Костинброд" беше пълна фикция, наклонила изборните резултати, поне според официалната версия на ГЕРБ? :hmm: Или не беше пълна фикция? :grin1: Та, съсредоточи се върху удебеленото, за да разбереш мисълта ми - ето, имаш жокер "помощ от приятел" вече :laughm: ...

doncho

Мнение от doncho » ср сеп 11, 2019 1:28 pm

Stringmeteo написа:
ср сеп 11, 2019 1:10 pm
Е нали "Костинброд" беше пълна фикция, наклонила изборните резултати, поне според официалната версия на ГЕРБ? :hmm: Или не беше пълна фикция? :grin1: Та, съсредоточи се върху удебеленото, за да разбереш мисълта ми - ето, имаш жокер "помощ от приятел" вече :laughm: ...
Фикция беше. А дисибарките намеквате, че и сегашните арести са фикция. Съсредоточи се в двете ми кратки изречения, няма да удебелявам нищо.

doncho

Мнение от doncho » ср сеп 11, 2019 2:47 pm

И Малофеев има забрана да влиза в България за 10 години (допълнена)

А така... и знаков олигарх, близък до Путин е със забрана за влизане в България. Десебарките да запеят как Боко е слуга на Путин, три-четири... :birdfeed:

https://www.dnevnik.bg/bulgaria/2019/09 ... _mainStory

ПП Пушилката дето почна преди два дни и трябваше да отшуми преизборно, нещо със всеки ден се засилва, а лиляви друаре? :buble:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср сеп 11, 2019 6:27 pm

Ген. Червенков: Прокуратурата може да извади от ръкава нещо, за което ние не знаем
За шпионския скандал и националната сигурност
Проф. Захариев: БСП да внесе вот на недоверие за външната политика и сигурност
публикувано на 11.09.19 в 13:08

Потребителски аватар
ivog_68
Регистриран: пон дек 16, 2013 9:48 pm

Мнение от ivog_68 » ср сеп 11, 2019 9:45 pm

... to be continued :popc:

И едно откровение на Цацаров от линкнатата по-горе статия от Дневник за заформилата се "Шпионска афера" -
В отговор на друга критика пък отбеляза: "Бе направено искане да се представят неоспорими факти, при цялото ми уважение към това искане и автора му, неоспорими факти се представят пред съд, не пред други държавни органи, защото такава е Конституцията на страната. Ако сме започнали това разследване, ние сме с ясната отговорност, че трябва да представим неоспорими факти пред българския съд и ще се опитаме да го направим".
Празни приказки Цацаров. Според тази същата Конституция, твоят подчинен понастоящем и бъдещ назначен главен Прокурор, с бригадирски плам и усърдие (по една друга афера -"НАП-лийкс", също засягаща националната ни сигурност) предоставя "неоспорими факти" на кило пред медии, телевизии, вечеринки ... какъв съд :dontknow: , нещо си се объркАл .

Потребителски аватар
itmpm
Регистриран: нед окт 16, 2011 5:06 pm

Мнение от itmpm » ср сеп 11, 2019 9:56 pm

Няма сравнение. Тук говорим за намеса на външна страна. Другото беше някакво келешче хакерче си повярвало, че може да свали правителството. Много капути наскачахте да го защитавате, както и за онази противната Иванчева. Гешев ще е новият прокурор, свиквайте с това.

Повръща ми се от радев - как скочи да защитава Решетников само.
Премиерът Бойко Борисов играе много по-добре ролята на балансьор в държавата вместо президента Румен Радев. Ролите им са разменени. Без никакво съмнение има руски шпиони в България. Ние от БЗНС многократно сме алармирали за тях и сме призовавали за тяхното изгонване
Това каза пред бТВ бившият военен министър Николай Ненчев, който коментира темата за шпионския скандал.Тази реакция се случва твърдо късно. Тя трябваше да се случи много по-рано - още по времето на случая "Скрипал". Тогава единствено България не изгони руски шпиони. Мое лично мнение е, че сегашният сигнал е получен от чужди служби. За мен държавата ни е в много тежка криза. Има две хипотези за случая. Президентът може да не е бил уведомен от ДАНС за шпионския скандал, което чупи държавата. Другата е, че президентът е бил уведомен, но той отрича. Пак ще повторя, че тази информация е получена от чужди служби и за това последва такава реакция - изказвания на главния прокурор, на ДАНС, на МВР. Чуждите служби не са длъжни да уведомяват президента. Според мен има възможност в тази информация да е бил уличен и президента, което ще вкара държавата в много тежка политическа криза. За мен може да последва импийчмънт. Конституцията е категорична по тази тема. Президентът не веднъж е показвал, че е склонен да служи на чужди интереси. Очаквам развръзката и се надявам, че тя ще бъде в полза на всички български граждани. Вие журналистите трябва да продължите да задавате въпроси и истината да излезе наяве", завърши Ненчев

Потребителски аватар
ivog_68

Мнение от ivog_68 » ср сеп 11, 2019 11:32 pm

itmpm написа:
ср сеп 11, 2019 9:56 pm
Няма сравнение. Тук говорим за намеса на външна страна. Другото беше някакво келешче хакерче си повярвало, че може да свали правителството. Много капути наскачахте да го защитавате, както и за онази противната Иванчева. Гешев ще е новият прокурор, свиквайте с това.
....
Няма такъв филм . Законът е един и за Иван, и за Степан, и за Хасан . А хакера-келеш, противната Иванчева, а не дай боже ти, аз ги/ни защитава Конституцията ( и не само) докато компетентен орган се произнесе за тяхната вина с окончателно съдебно решение .

Потребителски аватар
itmpm
Регистриран: нед окт 16, 2011 5:06 pm

Мнение от itmpm » ср сеп 11, 2019 11:40 pm

Ако реши Прокуратурата, може да пусне някакви документи по медиите, не знам какво пише в Конституцията. Особено ако има спекулации по медиите. Ако не реши, няма.

Потребителски аватар
ivog_68

Мнение от ivog_68 » чет сеп 12, 2019 8:58 am

Какво може и какво не може да пуска Прокуратурата в медиите наскоро сме го изговорили в съседната тема ...

и все пак -
ivog_68
Местожителство: Панагюрище 535м н.в.

МнениеПуснато на: Пет Авг 02, 2019 1:08 pm

Аз съм за правовата ( не правешката No-no ) държава . А Демокрацията, всеки я разбира по башка ...

За това говоря -

Цитат:
2. Правила, приложими на етапа на разследване на престъпни
деяния
2.1. При комуникацията между прокуратурата и медиите по време на
извършване на следствени действия, протичащи под ръководството и надзора
на прокурор - чл. 52(3) от НПК, трябва да се отчита специфичния характер на
този етап от наказателното производство, който протича без публичност, за
разлика от самия процес;

...

Цитат:
2.9. Копия или извлечения от документи или призовки, отнасящи се до
доказателствата по дело, което е предмет на разследване от страна на
разследващите органи2
или копия от аудио/видео записи, направени по време
на процесуално-следствени действия, или във всеки друг момент по време на
наказателното преследване, не се предоставят за разпространение по
масмедиите;

пояснение2 под черта -

Цитат:
2
Трудно е да се приеме, че е налице законен интерес да се получават несвързани документи, които,
бидейки извадени от контекста на събрания доказателствен материал, може да създадат впечатление,
което е в ущърб на разследването и на правата на лицата, участващи в такова производство.

Тези пасажи са от НАРЪЧНИК ЗА ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ НА ОРГАНИТЕ НА СЪДЕБНАТА ВЛАСТ С МЕДИИТЕ

E, може би пък тази диплянка е само с пожелателен характер ... знам ли ?
Наръчникът е свален от сайта на ВСС , а не от този на ПИК да речем ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет сеп 12, 2019 10:24 am

Да сложа тук нещо от преди 3 години, преди официално да направя нова тема за последния шпионски "скандал" :) ...

Руската информационна война срещу България - най-строго пазената тайна на ДАНС
18.06.2016, 18:34 ч.
последна редакция 19.07, 19:35 ч.

Човек може да помисли, че у нас няма проблеми с агенти за влияние на Москва

doncho

Мнение от doncho » чет сеп 12, 2019 10:27 am

Включи и как Иванчева щяла да сваля Гешев и правителството. И вика "ама тия протестиращи дето ще ги докараш да не са като ония цигани дето не знаеха за какво са дошли и за какво протестират". И то точно така стана. Това е лиляви друарки и друаре, вие може да искате да свалите когото си искате, ама да докарвате цигани за това не ви върши особена услуга :grin1: Три процента и продължава да пада. С тия "водачи на хафтентично десно-левите" толкова :deal:

https://www.youtube.com/watch?v=ujy1SvB8Eo0

"Трябва да свалим Гешев, пък кой ще сложим дет' се казва няма значение". Тая уфсъ и друарите Бойкикев, Кънев и Прокопиев свалят и слагат главни прокурори, представете си :flourish:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет сеп 12, 2019 10:35 am

Тъпак - без извинение. Какво, и ти ли вече като оня другия, пловдивския "десен", недемократ (по собственото му признание, ако правилно си спомням), си в ролята на доброволен, полуофициален говорител на Гешев, а и на Цацаров - по съвместителство? Това, че някой от организаторите на този протест би докарал когото и да било насилствено, още повече пък цигани, е най-голямата твоя простотия от много време, не че не си гонил и друг път много големи висоти. Ама така е, себеотрицателно нещо си е да влезеш доброволно в нечий свински, пропаганден, квичащ хор, моментално се омацваш и ти в лайна като редово, квичащо прасе в подобна кочина :grin1: ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет сеп 12, 2019 10:40 am

Едно тъпо изказване на "гуруто" на русофилистиците :) от преди 2 дни:

Решетников: Американците започнаха лов на "руски шпиони" в България
10.09.2019, 14:21 ч.
последна редакция 10.09, 15:20 ч.

Според бившия генерал от руското разузнаване властите в София действат като "врагове" на страната си и "се дискредитират" пред народа ѝ

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет сеп 12, 2019 12:48 pm

Емилиян Гебрев: Разследването за шпионаж осветлява подробности за покушението срещу мен

"С Малофеев, Решетников и Малинов от рождението си досега не съм се срещал", заяви бизнесменът

Отговори

Върни се в “Политика”