НАЙ-ЛЮБИМОТО МИ ВРЕМЕ (Искам времето да бъде...) (2018-...)

Е, във всяка област е пълно със смешки и куриози, както и със странни лични пристрастия, а какво остава за метеорологията... :-D

Модератор: Radoslav Petkov

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » пет окт 04, 2019 9:59 pm

Макс, стига лицемерничи. Не ме карай да ти търся постове през юни и юли, където в Шумен вали и ти пляскаш с ръчички, ама когато затръгваш за Италия на почивка и псуваш всеки облак и капка дъжд, дето ти нарушават ваканцията и разходките :lol: :lol:

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » съб окт 05, 2019 12:58 am

Leberkez написа:
пет окт 04, 2019 9:59 pm
Макс, стига лицемерничи. Не ме карай да ти търся постове през юни и юли, където в Шумен вали и ти пляскаш с ръчички, ама когато затръгваш за Италия на почивка и псуваш всеки облак и капка дъжд, дето ти нарушават ваканцията и разходките :lol: :lol:
Абсолютно! :thumbup: Направо се навлажнява като вали. :lol: :grin1:

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » съб ное 16, 2019 11:05 pm

Аз съм много доволен от времето за момента. Иска ми се още месец да изкара такива и после към Коледа да зазими. :D Нека да имаме бяла Коледа и после да направим един хубав ски сезон в планината. Единственото хубаво на зимата са ските.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » нед ное 17, 2019 12:19 pm

Аз обичам да се разхождам в снега и зимната приказка. Дори и да спортувам. Зимното време калява духа и тялото.
Нека да имаме 2 месеца зима за разнообразие с дълбок сняг, и след месец май отново на море та чак до октомври. :buble:

gero
Регистриран: съб сеп 23, 2017 6:50 pm

Мнение от gero » нед ное 17, 2019 7:00 pm

Супер си е времето досега. Не искам от лятото веднага да скачаме в зимата. България има уникален климат със сезони и точно това ме кефи. Е зимата напоследък нещо я няма, но да се надяваме циркулацията да се обърне през декември. Предпочитам такъв климат вместо място където няма зима или такова където е само студено. Лятото да си е лято, зимата зима и за разнообразие пролет и есен за по-плавен преход.
Истинските мъже се кефят на зимата, а мижитурките треперят :D
Народна мъдрост

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » нед ное 17, 2019 9:05 pm

Нали драмата е, че нямаше есен тази година...
:lol:
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » пон дек 30, 2019 8:04 pm

Astrall_91 написа:
пон дек 30, 2019 7:48 pm
toploman написа:
пон дек 30, 2019 7:46 pm
Astrall_91 написа:
пон дек 30, 2019 7:28 pm
Правим оффтопик на темата,но не се стърпях просто. Много е дразнещо във всяка страница и тема да се четат едни и същи бълвочи колко смотана е зимата и.т.н,да,всички вииждаме това и не спорим,но Бисмарк леко прекалява,при всяко едно обновление при което се разваля дадена обстановка се започва.....Да,знаем ,че мрази зимата,но защо просто не изчака тя да отмине и тогава да се активизира отново,както например прави Dannis,лятото никакъв го няма,пък сега му е силата...
П.С Да се застраховам,да,нов съм в форума и не желая да споря или пък да защитавам когото и да било,приемете мнението ми като една независима гледна точка.
А ние защо трябва да четем непрекъснато извратените ви мераци за минус 20 и пътища затрупани с преспи? И нещо май бленуваната обстановка за 6-7 отиде в коша :grin1: :grin1: :grin1:
Ами зима е !!!! Какво по-нормално от това да има минуси и сняг???
Ами то и лятото когато е нормално да е горещо в България, детската градина тук се подмокря при всяко едно облаче което засенчва слънцето, но разбира се тогава едва ли ще те дразни това..... Приеми, че доста хора обичат лятото и мразят зимата, и сега се радват на калпавото жалкоподобие на зима у нас. Нищо лично , просто факти. :buble:
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

gero

Мнение от gero » пон дек 30, 2019 8:12 pm

Тези които обичат лятото и мразят зимата са лигави мамини синчета, на които им тракат зъбките от студеното и снега им" пречи" на свободното придвижване :D Зимата е сезон за истински мъже, а не за мижитурки. Нормалния човек не мрази сезон, който и да е той , а приема действителността такава каквато е и не хленчи и циври постоянно.
Народна мъдрост

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » пон дек 30, 2019 8:30 pm

Като човек завършил психология ще ви споделя, че здравият психически индивид не мрази и не злослови.
Омразата, хейтването и негативните емоции показват
липса на емоционална зрялост, което винаги води до личностни проблеми.
Аз още от малък харесвам всички сезони и във всяко време намирам нещо хубаво. Разбира се, еднообразието
поражда скука, както например беше тази есен. Толкова слънчево и монотонно беше в София, че сякаш дните се сливаха и губиш ориентация за времето.
Но пък направих супер много планински преходи, карах колело и спортувах. Тъй че човек винаги може от всяка ситуация да намери нещо полезно.
Разбираемо е, че хората от Бургас не харесват зимата, защото просто там зима няма. Рядко вали сняг и е съвсем различно от истинско зимно усещане.
Аз като скиор и планинар обичам и зимата, и лятото и всичко. :grin1:
Уинди : ЧУВСТВАМ ЖИВОТА В ОБСТАНОВКАТА!!!!

gero

Мнение от gero » пон дек 30, 2019 8:34 pm

:thumbup: Е повече от това няма какво да се каже. Нормално е понякога човек да се подразни от нещо, но не е нормално да мразиш времето и да занимаваш всички с фобията си.
Народна мъдрост

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » пон дек 30, 2019 8:55 pm

lancelot написа:
пон дек 30, 2019 8:30 pm
Като човек завършил психология ще ви споделя, че здравият психически индивид не мрази и не злослови.
Омразата, хейтването и негативните емоции показват
липса на емоционална зрялост, което винаги води до личностни проблеми.
Аз още от малък харесвам всички сезони и във всяко време намирам нещо хубаво. Разбира се, еднообразието
поражда скука, както например беше тази есен.

Аз като скиор и планинар обичам и зимата, и лятото и всичко. :grin1:
Да бе - скука - затова милиони хора мечтаят да отидат примерно на Канарските острови където времето по твоите думи е еднообразно и скучно целогодишно - слънчево, сухо, плажно и топло. И милиони хора определят това за земен рай, за разлика от разни от студените континентални мизерии където живеят....
То дори и лексиката на книжовния език го показва - времето се влошава, икономиката се влошава, здравето се влошава - все неприятни неща които нормалните зрели хора избягват.
И обратно - времето се подобрява, здравето се подобрява, живота се подобрява, слънце в душата и сърцето и т.нат.... :flourish:
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Потребителски аватар
gosho97
Регистриран: вт юли 03, 2012 10:05 am
Местоположение: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница) / София - кв.Лозенец

Мнение от gosho97 » пон дек 30, 2019 9:28 pm

Блу, на Канарите искат да отидат милиони хора, ама искат не защото са някакви метеолюбители, каквито се предполага, че сме ние, а защото наистина повечето хора харесват лятото и плажовете и искат да им е слънчево, не им пука точно какви са градусите и като цяло времето не им е тръпка, на тях им е важно просто да им е сухо и топло и да си правят кефа с други неща. От друга страна тук повечето хора сме любители на проявленията на времето, по-точно екстремности, валежи, снегове, бури и т.н. точно по-тази причина от гледна точка на климат Канарите наистина са мега скучно и тъпо място, скучно от към време, а, че има мнгоо други забавления, които може да се правят там в това иначе скучно време спор няма, но това са две различни неща.
Другото, което е, не знам кой ви е излъгал, че зимата била "мъжкарско" време и видиш ли някой ако не обича зимата значи бил мамино синче, това като цяло е доста комплексарско мислене, не за пръв път го виждам, но както е и да е, Ланселот щом е психолог може да обясни по-добре, но наистина според мен такава връзка няма. :grin1:
И последно как даже и по празници ви идва да се драчите на тази тема топло-студено, омръзна вече. :?
Нова уеб камера с панорамен изглед от местност Акчелар, Варна:
http://weather-webcam.eu/varna-akchelar ... ra-na-jivo
https://www.mgm.gov.tr/sondurum/radar.a ... rU=ppi#sfB

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » пон дек 30, 2019 9:41 pm

Аз още от самото начало съм доста против това разделение на топломани-студомани. Казвал съм го многократно, но този тип двуполюсен модел го има в много сфери от живота. Един вид противопоставяне. Като почнем от футбола (Цска-Левски), та през политиката (сини-червени), та и през още много други неща. Това е насадено в обществото, за да ни разделя и да не сме единни и силни.
Няма "мъжки" и "женски" сезон. Това са опити за доминиране - вижте ме аз издържам на -20 и съм по-силен от теб !
Което не е истина. Аз примерно издържам на студ, и то много, но на жега съм доста калпав. търся сенки, кихам често, боли ме глава.
Някой от топлите страни би ми казал, че съм женчо, примерно. Тъй че това са глупости и въпрос на гледна точка.
Бил съм в Щатите, Флорида и ми беше доста тежко на тази влага и жега.
Уинди : ЧУВСТВАМ ЖИВОТА В ОБСТАНОВКАТА!!!!

Потребителски аватар
elenaRudolf
Регистриран: пет фев 08, 2013 9:35 pm

Мнение от elenaRudolf » пон дек 30, 2019 9:58 pm

На мен много добре ми понасят жегите, и при най-страхотните жеги нямам абсолютно никакви проблеми и се чувствам отлично, за разлика от студа. Ето, и сега съм настинал - вчера имах излизане и се надишах със студения въздух (вече бях гепил заразата), и днес вече имам t. Това обаче не ми пречи зимата да ми е любим сезон и да искам дълга и люта зима. Парадокс. Това показва, че любовта ми към този сезон е абсолютно ''безпристрастна'' и истинска и не зависи от някакви доводи, колкото и разумни да са те.
"Миналото е минало, а в бъдещето духат бъдещите ветрове..." /японска поговорка/

gero

Мнение от gero » пон дек 30, 2019 10:06 pm

Един мъж трябва да издържа на студ и на пек, на глад и бой. И на мен не са ми приятни нито големите жеги нито големите студове, но не хленча заради това. Момченца, които не са били поне 2 години в казарма и не са спали в палатки при -25 градуса няколко дни по време на учение не може да дават мнение дали зимата е мъжки сезон или не. Всъщност може и да имат мнение но то не е меродавно. :flourish:
Народна мъдрост

Отговори

Върни се в “Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости”