Ъпгрейд на форума?

Накратко: отворен съм за всякакви критики (включително за бъгове), забележки и препоръки за това, какво може да се реорганизира (промени, добави, махне и т.н.) в сайта (естествено, кой би се отказал от подобни безплатни идеи?!). А ако някои от идеите ми харесат и мога да ги осъществя... ;)
Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт сеп 24, 2019 10:28 pm

Leberkez написа:
вт сеп 24, 2019 9:38 pm
Сега чак си дадох сметка за следното (доста дребно, но да го спомена все пак): По принцип телефони и лаптопи са ми по дефолт на английски език настроени, но откак пусна новата версия на форума, забелязах, че всеки път, когато го отворя (направил съм да не ме логва автоматично в профила ми) и датата под последното мнение в коя да е секция излиза на български език ( сеп 24, 2019).

Когато обаче реша да пиша, съотвено трябва да се логна, автоматично всички дати започвам да ги виждам по английския формат (Sep 24, 2019).

Мисля, че на старата версия не беше така.
Старата версия... вятър я вееше на бял кон :grin1: . Имаше един бъг, заради който форумът по дефолт излизаше на английски, независимо че му бях дал да излиза на български. Този бъг го оправих (разбрах от къде е) чак когато тръгнах да закривам оня форум и търсех идеи насам-натам за решаване на проблемите около преместването. Та, тук е сложен по подразбиране български език, може би от това е "проблемът". Можеш да си сложиш български и "вътре" (когато си логнат). Аз пък може да сложа по дефолт английски, но не мисля, че това е чак толква добра идея точно за форума :hmm: ... Въпреки че, всъщност, аз предпочитам много от приложенията да ги ползвам на английски, защото българските преводи понякога доста ме... озадачават :grin1: ...

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 7:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » вт сеп 24, 2019 11:55 pm

Стринг, тук, освен заглавието на темата и писаното в нея, не виждам нищо друго на български.
Апропо, предпичитам работните програми и офис пакетите на английски - преводът на български само обърква.

Geogri Zahariev

Мнение от Geogri Zahariev » вт сеп 24, 2019 11:57 pm

:flourish:
Сега дочетох написаното от теб, казал си същото за езика.

Потребителски аватар
NorthStorm
Регистриран: вт авг 27, 2013 11:01 am

Мнение от NorthStorm » ср сеп 25, 2019 1:58 pm

Вместо онуй нещо горе, може да се змени със стрелка или с такива поне, да приличат на тия долу :D
˅˅˅
Summer!

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср сеп 25, 2019 2:10 pm

Ами няма подходящи такива, поне аз не намерих. Има стрелкички надолу, но се намират в горния край на полето, което ми изглежда малко тъпо за целта - сочат надолу, пък са горе (на черешата :grin1: ) :dontknow: . Ако някой даде добра идея, веднага го променям, разбира се, то и без това всички подобрения са си тестови по дефолт :laughm: ... И това долу не излезе точно както исках :hmm: ...

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » ср сеп 25, 2019 6:02 pm

Може и да е коментирано. Но...
Защо при постване на коментар не излиза отдолу, под никнейма, местоположението, което си е задал форумника. Дори и да е с по- малки букви, какво пречи? В смисъл...форумът си е метеорологичен и почти постоянно става на въпрос за дадени процеси, някъде си. Трябва специално да цъкна на никнейма, за да ми излезе откъде е. Това, аз лично не го намирам за удобство. Може да е коментирано, не знам... :D
И също може ли някой да ме светне какво означава онази фигурка горе вляво точно след FAQ? Защото аз този символ го използвам често като показвам виртуален среден пръст. Но със сигурност не е това, та някой да не светне. :grin1:
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср сеп 25, 2019 7:34 pm

Ти само от телефон ли влизаш във форума?! :-? Тези неща с местоположението май не излизат само на мобилната версия, по принцип :hmm: ...

А иначе, като си отворил темата, мнението ми е, че местоположението по дефолт е абсолютно неизвестен параметър :laughm: . Първо, много хора са дали по 2-3 местоположения. Второ, няма никаква гаранция даже за това, че някой пише от някое от дадените местоположения. Трето, изброените местопложения са относително нещо даже и в този смисъл, че се изменят от година на година. Четвърто, даже и местопложения в рамките на едно населено място - даже и ако приемем, че някой е в някое от тях - дават твърде малко информация, защото... трябва ли да обяснявам колко различно е времето в рамките даже и на някакви си 5-10 километра, осбено при динамични/конвективни процеси, но далече не само? ;) Пето, ... е, стига толкова, трябва да излизам след малко :grin1: ...

P.S.: Забравих да кажа извода :grin1: - местопложението трябва поне да се маркира бегло винаги, когато се пише за текущото време на същото място, където е пишещият :!: . Ако пък се пише за друго място, си е ясно по дефолт :laughm: ...

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » ср сеп 25, 2019 8:04 pm

Да, това в послеписа ти е много важно. И дано повечето хора да го спазват. Иначе става един чат, без особена стойност. Иначе лайк за отговора ти, разбрах и има логика.
И да, влизам само от тела.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 1:40 pm

Мнение от SKYLINE » съб окт 05, 2019 1:46 pm

Пичова след като мина известно време с новия форум осъзнах , че ми е много натоварващ за четене.Наистина се взирам и ми е някакво гадно , затова и чета само в 2-3 теми мненията и то с мъка.Малко ми идва еднообразно , все едно чета документ в нотепада.Само при мен ли е така? :roll: Предпочитам стария форум лично аз :?

Потребителски аватар
geoge
Регистриран: съб фев 24, 2018 11:00 am

Мнение от geoge » съб окт 05, 2019 2:14 pm

Увеличи си шрифта :)
Синджира си иде, козъта ги нема

Frape
Регистриран: нед юли 03, 2011 8:29 pm

Мнение от Frape » съб окт 05, 2019 4:33 pm

И на мен въобще не ми харесва новия облик на форума,мъчи ме,искам стария облик,беше много по-добре...
Не може ли Стринг да пусне анкета и да гласуваме кой е за и против този облик?

Geogri Zahariev

Мнение от Geogri Zahariev » съб окт 05, 2019 5:27 pm

Frape написа:
съб окт 05, 2019 4:33 pm
И на мен въобще не ми харесва новия облик на форума,мъчи ме,искам стария облик,беше много по-добре...
Не може ли Стринг да пусне анкета и да гласуваме кой е за и против този облик?
+1
Подкрепям предложението нс Фрапето.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб окт 05, 2019 6:15 pm

Старият форум беше програма от 2005, трябваше да го разкарам още преди повече от 5 години. Той вече умря, никога няма да го върна, свиквайте с тази мисъл. Да, трудно се свиква с новото понякога, особено когато има силна и инатлива вътрешна съпротива :) ...

P.S.: Ако случайно видя някакъв различен "скин" за новата версия (тази) на програмата за форум, която ползвам (phpBB 3.2.X), който много силно ме грабне, може и да има опция за избор между този и него. Засега обаче "скинът" е този... :dontknow:

Geogri Zahariev

Мнение от Geogri Zahariev » съб окт 05, 2019 8:34 pm

Немааа...
По какво се познава, че човек одъртява - по това, че все по-малко приема промени. :oops: :oops:
Фрапе, това не е адресирано до теб. :flourish:

Потребителски аватар
DANNIS
Регистриран: чет окт 08, 2009 11:42 pm

Мнение от DANNIS » чет окт 10, 2019 11:18 pm

Стринг,преди 2 дни изказах едно мнение ама явно не си го видял. Како ще кажеш и дали въобще е възможно при фактически данни или някъде другаде в сайта да може да се пуска лайв на живо както е и в ФБ? Примерно вали сняг,или има нещо което си заслужава да се види и този човек,който е там да може да пусне да го гледат в сайта ? :hmm:

Отговори

Върни се в “Подобрения в сайта. Мнения и предложения”