ОПАШКИ (07-12.2019)

Тук всички със що-годе сносен опит в прогнозирането на времето (или в четенето на чужди прогнози :D) могат да обсъждат предстоящи (евентуално де:) ) събития на атмосферната сцена. А останалите пък могат да четат и питат ;)...

Модератори: Radoslav Petkov, Killerbeast, angilari, Бял облак, ncuxap

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am

Мнение от stratega » пон окт 07, 2019 9:35 pm

DANNIS написа:
пон окт 07, 2019 7:39 pm
Супер скучно време предстои.. и тва ако е истинска есен.. :thumbdn: Дано от Ноември започнат направо СИ нахлувания и снега. При снежна обстановка форума кипи от живот,мнения се пускат през 20 секунди,а темата фактически се гледа от поне 50 човека на живо.
Между другото, давам идея на Стринг да направи така че да можем да предаваме на живо в сайта при интересна обстановка. :grin1: Както е в ФБ.
Ще почне и по-рано, Данис, още от преди/около 20 октомври да зачестяват по-хладни/студени нахлувания. Едва ли е случайно, че НОАА дава за октомври немалки райони от Европа в синьо като Скандинавският полуостров, части от Северна Русия, както и части от Източна, Северна БГ(Стара планина конкретно) и около Черно море в Турция. В опашките на ГФС израства антициклон над Русия, който може да доведе потенциално очакваното време в тези прогнози.
А в момента няма много мнения и заради троловете тук, не само от скучното време :wink: .

Потребителски аватар
itmpm
Регистриран: нед окт 16, 2011 5:06 pm

Мнение от itmpm » пон окт 07, 2019 9:58 pm

А пък вие не тролите тука, като само ревете, че "искали облаци, нямало дъжд, кога ще става студено, писна ни от топлото, а пък в Сибир на майната си вали вали вече сняг, има два пръста сняг на 3000 метра, слана паднала в Горнонанадолнище на 1000 метра, мъгли щяло да има, не можело вече да е топло, свършило топлото, не знам си кво". :bowl: Мрак, мрак и студ - за тва се реве постояна, да ама няма. :-o

Frape
Регистриран: нед юли 03, 2011 8:29 pm

Мнение от Frape » вт окт 08, 2019 8:50 pm

http://modeles.meteociel.fr/modeles/gfs ... 384.png?12
Студа набъбва и набъбва,въпрос на време е да ни залее.
Нека сега да е топло и сухо и след това ще им излезе на крайните топломани през Д-то,вероятността да се сбъдне прогнозата на Акуто за есента и началото на зимата е голяма :flourish:

Frape
Регистриран: нед юли 03, 2011 8:29 pm

Мнение от Frape » ср окт 16, 2019 3:09 pm

Първата снежна опашка е факт според ГФС,мъти се нещо за началото на Ноември остава да видим.
Циркулацията ще се смени рано или късно,не можем да откараме така до другото лято. :laughm:

Потребителски аватар
FENIX
Регистриран: съб мар 17, 2007 4:37 pm

Мнение от FENIX » ср окт 16, 2019 3:14 pm

Вижда се краят на циганското лято, почти като истинското такова. И по бТВ сутринта казаха, тъкмо за Димитровден се очаква застудяване и валежи, като постепенно температурите ще падат и дори в някои места ще се закотвят на 10 градуса максимални. Време е това ненормално време да свърши.
LET IT SNOW, LET IT SNOW....
http://www.youtube.com/watch?v=Z2MbAMLa3oI
http://www.vbox7.com/play:98630119
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo ... idi-webcam

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » ср окт 16, 2019 4:18 pm

Аз все пак мисля, че истинският студ (с масови мразове сутрин за дълъг период от време) ще си остане за Ноември. Октомври няма да има почти никакъв студ и голяма положителна аномалия.
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm

Мнение от 4uk » ср окт 16, 2019 4:49 pm

Никой не казва, че ще е "златна есен" и до Коледа и няма да стане студено! Ще стане студено, но не и изключително студено и не за седмици, а за дни. И така поне до Коледа! Говорим за България!
В крайна сметка - никакъв шанс Ноември и Декември да са поднормени, камо ли да изтрият тези +2÷2,5°С, които имаме от Септември и Октомври. Това е зачитане на истината и фактите, а не топломанство. А, че някой си има собствена идея каква трябва да е истината и се опитва вербално да я изкривява си остава негов проблем, не на истината.
Трудно ми е да дам определение за такъв човек!?
Не споря с прости хора - времето ми е ценно.

naftalinov
Регистриран: нед окт 21, 2012 7:11 pm

Мнение от naftalinov » ср окт 16, 2019 6:54 pm

4uk написа:
ср окт 16, 2019 4:49 pm
Никой не казва, че ще е "златна есен" и до Коледа и няма да стане студено! Ще стане студено, но не и изключително студено и не за седмици, а за дни. И така поне до Коледа! Говорим за България!
В крайна сметка - никакъв шанс Ноември и Декември да са поднормени, камо ли да изтрият тези +2÷2,5°С, които имаме от Септември и Октомври. Това е зачитане на истината и фактите, а не топломанство. А, че някой си има собствена идея каква трябва да е истината и се опитва вербално да я изкривява си остава негов проблем, не на истината.
Трудно ми е да дам определение за такъв човек!?
Стана ми интересно как говориш за истина, която още не се е случила... :roll: :hmm: :grin1: :laughm: Чакай, да не обърках темата нещо... не, не е Епигнози. :hmm: :lol: Или, може би, авторът на цитата по-горе влага друг някакъв, неведом смисъл в думата "прогноза", който смисъл не предполага да я използва в поста си... :-? :scratch:

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm

Мнение от 4uk » ср окт 16, 2019 8:36 pm

Какво богатсво на емотикони и каква липса смисъл успяват да вкарат някои в 3 изречения.
Не споря с прости хора - времето ми е ценно.

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » ср окт 16, 2019 9:04 pm

Мен друго ме забавлява адски много. Как според някои, когато текущата "скучна" циркулация се промени, няяякъде през ноември месец, то това ще доведе (разбира се в техните глави и мокри сънища) до дебели минуси и снегове, безконечно, едва ли не до Великден.

Аз пък, ако копирам Уинди и мина ниво "хвърляне на боб", много искам да ни прасне нещо снежно, даже защо не и повече от един път, още в рамките на ноември, понеже статистически има нелош шанс при ранно зазимяване, останалата зима да се изялови и пове4е сериозни студове и снегове да не видим до самия й край.

Стискаме ли си ръцете? :grin1:

Windy

Мнение от Windy » чет окт 17, 2019 12:41 am

Този брутално дълъг период на положителни аномалии ще си получи своята компенсация по някакъв начин и то най-вероятно Ноември и Декември. Януари ще е отново наднормен ако това стане, Февруари и Март не е ясно, но поне единият от двата месеца ще е наднормен.
Другата опция е сухото и толкото да изкара до Коледа и Януари да излезе много студен и суров, което ще е по-тежко като усет, но аномалията за годината ще остане в небесата. Аз мисля че годишната аномалия няма да завърши толкова силно положителна, както върви до момента, тоест по-скоро ще зазими яко Декември, с последваща липса на силни зимни включвания през другите зимни месеци.
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
DANNIS
Регистриран: чет окт 08, 2009 11:42 pm

Мнение от DANNIS » чет окт 17, 2019 2:46 pm

Хубава обедна опашка. :) Вижда се вече промяна на циркулацията.
Изображение

Windy

Мнение от Windy » чет окт 17, 2019 2:58 pm

Не се радвай много, Данисе. По-добре ще е смяна на циркулацията от края на Ноември нататък, а не още от началото на Ноември (за да можем да изкараме Декември и Януари със свястна циркулация, а не да се подгреем пак след Нова Година например).

Но да, има загатвания за промяна на циркулацията още с настъпването на Ноември месец, което ще увеличи успеваемостта на есенната прогноза на Акууедър много.

nakata_georgiev
Регистриран: нед авг 26, 2018 7:40 pm

Мнение от nakata_georgiev » чет окт 17, 2019 3:06 pm

Windy напълно нормално е времето да се пречупи ноември месец и да ударят първите слани в по голямата част на страната , най-късно по морето , свидетели сме ,че чак края на ноември удрят минусови и Черноморието , макар и рехави последните години
Да видим пак де :laughm: лично аз предричам за Южното Черноморие една седмица по сериозни изстивания до -10 градуса ,вече за севера до -15,-20 както казах :) Почти съм сигурен ,че ще има зима в България дори и да само 3 седмици :laughm:
Метеостанция от Бургас 17м http://vzk-burgas.com/pws
село Факия
https://www.wunderground.com/dashboard/ ... wx_pwsdash
Камера от Бургаския залив
https://surfshopburgas.com/camera

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » пет окт 18, 2019 10:29 am

Изглежда след 22 ще започне постепенно захлаждане. Леко западно от нас е гребенът и прилича на омега блок, така че от изток към нас ще навлезе по-хладен въздух. Ще има и мощно арктическо нахлуване към европейска Русия и Украйна(циклонално), но тук времето ще продължи да е антициклонално, вече доста по-хладно. Много интересно как антициклона прегражда пътя на нахлуването.
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

Отговори

Върни се в “Прогнози за времето”