БЪЛГАРСКО КИНО

...

Модератор: mmirro

Потребителски аватар
ncuxap
Регистриран: пон дек 14, 2009 5:25 pm

Мнение от ncuxap » съб окт 21, 2017 4:13 pm

В момента по кината дават "Вездесъщият". Трябва да ви кажа че съм много впечатлен, много добър филм с много добра актьорска игра. Хем комедия, хем сериозен, историята е добре разказана. И преди съм гледал български филми и съм оставал със смесени чувства в най-добрия случай, обаче този филм е страхотен, препоръчвам го да го изгледате.
Щастието не е х*й, да го хванеш с ръка. (П. Куелю)

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет дек 14, 2017 11:39 am

Гледах "Вездесъщият", става! :thumbup: Обаче "Воевода" не съм го гледал и нямам никакво намерение, от доста време старателно избягвам клиширано-пропагандни ист(о/е)рии около турското "робство" :grin1: ...

„Воевода“: клише подир клишето, мила моя майнольо

И възторгът ще е голям, и хвалби ще дебнат отвсякъде, но…

Потребителски аватар
ncuxap
Регистриран: пон дек 14, 2009 5:25 pm

Мнение от ncuxap » съб яну 27, 2018 11:01 pm

Вчера гледах най-новия български филм - "Посоки". Отново много добър филм, макар че "Вездесъщият" е по-добър като игра и като начин на заснемане, по-модерен и с повече хумор, макар че и тук има много добър черен хумор. Като цяло обаче филмът е много мрачен, типично по български. Но е въздействащ, историята е много истинска и ... много българска. Просто българските филми имат някакъв особен чар, който го няма в чуждестранните филми, имат душа. Ще се повторя, но много ме радва и изпълва с гордост този възход на българското кино напоследък. Дано да е все така и за напред. :)
Ето трейлър:
https://www.youtube.com/watch?v=VsLeWwtW_VI
Щастието не е х*й, да го хванеш с ръка. (П. Куелю)

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет фев 15, 2018 2:48 pm

Diana Popova:
13 hrs

Тази вечер гледах "Лили Рибката" :-)

И дори не искам да се сещам за всички ненормалници, изписали какви ли не глупости за този нежен, фееричен и човечен филм. И да, за възрастни е - най-малкото за възрастен човек като мен, който да си припомни напълно забравени детски фантазии: моментите, когато съм си представяла, че съм момче; другите, когато съм си мислела какво ли е да имам брат; и онези, неприятните, когато съм стискала очи и съм искала да бъда някой друг или да бъда другаде... И напълно изравнените по сила магически и реални картини, породени от четенето на книги и приказки.

Какво пък, принцесата спала 100 години и това е най-нормалното нещо на света. И за миг не съм си помисляла, че е ухапана от мухата Цеце и всеки момент в Европа ще тръгне страшна африканска епидемия от сънна болест. Или пък жабата станала принц - любовта тържествува (впрочем честит св. Валентин!), магията е развалена и живели дълго и щастливо. И няма драми - о, боже, вече ще ни сменят не само пола, но и вида даже!...

Не знам как го възприемат децата. За жалост, не съм дете. Тези, които бяха в салона, му се радваха. А пък аз им се радвах, че го гледат необременени от грозните фантазии на възрастните.

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am

Мнение от stratega » вт юни 12, 2018 11:59 pm

ncuxap написа:В момента по кината дават "Вездесъщият". Трябва да ви кажа че съм много впечатлен, много добър филм с много добра актьорска игра. Хем комедия, хем сериозен, историята е добре разказана. И преди съм гледал български филми и съм оставал със смесени чувства в най-добрия случай, обаче този филм е страхотен, препоръчвам го да го изгледате.
Аз го гледах сега за първи път. Ще се изкажа в телеграфен стил - хареса ми много - видях много негативни коментари за филма под торента - вече съм убеден, че обществото ни е изключително тъпо и е сведено до най-долното стъпало на примитивното ниво да не може да се докосне до нещо по-различно и смислено. :?
Изобщо не ми е жал, че това същото общество постепенно ще бъде заличено и асимилирано в десетилетията напред. :evil:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср юни 13, 2018 12:10 am

Преди няколко дни го даваха по Нова и го гледах пак (първия път беше на кино). Ами, честно казано, хареса ми даже още повече, явно на киното съм се разсейвал повече :laughm: . Определено е доста добър :thumbup: и даже ме караше да се замислям и да правя препратки към собствения си живот в доста моменти :) ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон юни 17, 2019 1:14 am

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср окт 09, 2019 12:05 pm

„Лос Анджелис Таймс“: „Ага“ е малък филмов бисер
26.09.2019
„Този малък филмов бисер, „Ага“ се фокусира върху минималистичната си история толкова красиво, че ни поглъща изцяло“. Така започва ревюто на филмовия критик Кенет Туран за филма на Милко Лазаров „Ага“, българското предложение за „Оскар“ тази година.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон ное 04, 2019 12:31 pm

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср ное 27, 2019 12:41 pm

Почина Стефан Данаилов

Големият български актьор издъхна на 76 години

:rip:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет ное 28, 2019 12:44 pm

Daniela Gortcheva:
1 hr

Бог да го прости Стефан Данаилов - и за това, че беше слугинаж на комунистическите престъпници, и за това че беше слаб и прехвален актьор. В "На всеки километър" рецитира като първолак. Не се сещам за нито една наистина талантливо изиграна от него роля. Все са средна хубост.
А с такива преподаватели като него, НАТФИЗ не спря да бълва претенциозни и слаби актьори, които не играят, а декламират.
Та Бог да го прости, но ако може живите да не се прехласват в лицемерието си.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет дек 06, 2019 10:59 am

Почина голямата българска актриса Стоянка Мутафова
06.12.19 в 09:20 | обновено на 06.12.19 в 10:17
Легендата на българския театър Стоянка Мутафова почина на 97-годишна възраст във ВМА, където беше хоспитализирана и се възстановяваше след тежка операция.

:rip:

Георги Тошев: Без Стоянка Мутафова театърът е друг
06.12.19 в 10:42

Отговори

Върни се в “Изкуство, култура. История”