ТЕКУЩИ ДАННИ ЗА ЕВРОПА, СРЕДИЗЕМНОМОРИЕТО И РУСИЯ (2019)

Фактически данни за времето в страната и света, интересни явления, текущи уеб-камери, препратки към информация в Интернет и медиите, отнасяща се за времето в момента.

Модератори: Radoslav Petkov, angilari, Бял облак, ncuxap, Killerbeast, ASENOV

Потребителски аватар
DANNIS
Регистриран: чет окт 08, 2009 11:42 pm

Мнение от DANNIS » пон окт 07, 2019 9:28 pm

Също Фрапето,Windy, Новобранката,Скай,Ivmil.. спор няма,много сме,просто ни трябва поне 1 месец турбо зима да се презаредим всички.

Frape
Регистриран: нед юли 03, 2011 8:29 pm

Мнение от Frape » пон окт 07, 2019 9:55 pm

И аз съм с вас знаете,чакам с нетърпение някоя сочна снежна обстановка.Колкото и да остарявам и помъдрявам винаги когато дойде зимата и снега детското в мен се пробужда,стоял съм цяла вечер втренчен в уличните лампи да уловя поне снежинка и майка ми и баща ми са ми казвали,че съм откачен и какво правя на терасата в студа да дебна снежинки...но те не са като мен и не разбират. :laughm:
Най-хубавите ми детски спомени са от зимата и снега,а преди какви зими имаше,снегове, красоти,децата са в еуфория,шейни ,снежни човеци,бой с топки,все по-рядко и рядко стават за съжаление...
Радвам се,че намерих този форум с хора същите като мен (откачени) споделящи моята истинска страст времето и конкретно снега, виелиците,студа,уюта.
И аз съм вече повече от 10г с вас и колкото и да сме различни хора и да се караме и псуваме,всички имаме едно общо-страстта към времето.
Може рядко да пиша вече,но всеки ден следя какво става и чакам с нетърпение най-красивият и уютен сезон-зимата!
Данисе ти за мен си нашият зимен вожд,продължавай да ни пускаш камери от снежните места,чета и следя твоите мнения с интерес,знам че като започнеш да пишеш ти Winter is coming. 8-) :laughm:

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » пон окт 07, 2019 10:28 pm

Искате ли сега във фактическата тема всички да напишем "ама мен къде ме забравяте"?
То затова не е хубаво да се споменават имена, защото винаги някой друг ще се засегне. А и не е мястото тук.
Реално в този форум почти всички сме студомани, нужно ли е да се тагват 4-5 имена, след като за всички ни е ясно, че са в пъти повече... :wink:
... :grin1:
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » вт окт 08, 2019 12:45 am

Аз съм в списъка, горд съм със себе си! ХОРА, миналата зима нямах много ентусиазъм, но тази НЯКАК СИ ГОРЯ ОТ НЕТЪРПЕНИЕ

Цялото ми шесто чувство ми казва че ще имаме много поводи за радост!!!

Данис е вожда на лагера сега, определено!!! ДА ПУСКА СМЕЛО СНЕЖНИТЕ ИЗЦЕПКИ НАВСЯКЪДЕ КЪДЕТО ГИ ВИДИ!!

:snow: :snowflake: :snowflake: :snow: :snowman: :snow: :snowman: ю

ИДВА СНЕГЪТ ХОРА!

:firework: :firework: :firework:
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
DANNIS

Мнение от DANNIS » вт окт 08, 2019 2:16 am

Взимам капитанската лента от Веско. :grin1: За втори капитан бих избрал Макс, хем е от много време тук,хем е заклет зимоман с много опит. :) Windy и Фрапето също са опция. Диви и непоправими зимомани като мен :grin1:

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » вт окт 08, 2019 3:33 pm

Страсбург,Франция:Хладно,облачно и пръска.След 10 години времето е същото,градът не можах да го позная :D

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » вт окт 08, 2019 3:37 pm

Zashtoto e stanal Arabistan li? :laughm:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » ср окт 16, 2019 12:26 am

Изображение

Изображение

Снимки от днескашните наводнения в Генуа. За някои части на Лигурия е имало червен код, затворени тунели и магистрали и преляли реки.

В Генуа за денонощието са се изсипали 150мм валеж, като от тях 90 са паднали само за един час рано сутринта призори. Ситуацията започва да се нормализира вече, през следващите 36 часа ще има временно спиране, но от началото на уикенда се очаква да мине нова система в СЗ Италия и да паднат още валежи там.

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » съб окт 19, 2019 9:31 am

Много приятно време в Парага в последните 3 дни. През деня преобладаваше предимно слънчево и много приятно на усещане време (нито топло, нито хладно). Нощем пък оставаше приятно, без да е студено.

Тази сутрин е облачно.
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » нед окт 20, 2019 11:10 am

Вчера деня беше с една идея по-хладен, а днес мъгливо Пражко време характерно за есенно-зимния период.
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » пон окт 21, 2019 7:50 pm

Днес в Генуа е имало 2 гръмотевични бури, съответно рано призори и в ранния следобед, от които извалявания са паднали сумарно 77 л/кв.м за деня (до момента).

Интересното е, че в района имаше едва 10-на литра валеж до средата на месеца, а вече само от 15.10 до днес са паднали близо 300 л/кв. метър. :lol:

Потребителски аватар
DANNIS

Мнение от DANNIS » вт окт 22, 2019 6:14 pm

Една хубава камера от Мегион,Русия. В момента вали ситен гъст сняг и града е потънал в мъгла от снега. :)
http://cam.megion.biz/map.html
Такова време да го преживяваш на живо е просто неописуемо изживяване :)
Изображение

Потребителски аватар
gosho97
Регистриран: вт юли 03, 2012 10:05 am
Местоположение: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница) / София - кв.Лозенец

Мнение от gosho97 » чет окт 24, 2019 1:05 pm

Тежки наводнения тези дни в южна Франция и СИ Испания.
Най-много доколкото мога да доуловя е валяло в град Безие - над 250мм за последните два дена.
http://ogimet.com/cgi-bin/gsynres?lang= ... 0&ndays=30
След потопите от миналата седмица в Генуа, Милано, Бергамо, сега явно е ред на малко по-западни места. Но като цяло обширен район около Монпелие и западно от него валежите са между 150-250мм.
В СИ Испания валежите са около 100мм, което отново е бая, солидни валежи там са паднали през последните дни и в района на Сантандер на Бискайския залив. За седмицата към 200мм.
На фона на тези тежки валежи по западното Средиземноморие тук сушата продължава с пълна сила, а напоследък все по-често се виждат стряскащи кадри от пресъхнали язовири на много места в странта. Тази суша, която ни е обхванала е доста плашеща вече и продължава над година за много места с кратко прекъсване в края на пролетта/началото на лятото. Особено тежко мисля е положението в СЗБ.
Нова уеб камера с панорамен изглед от местност Акчелар, Варна:
http://weather-webcam.eu/varna-akchelar ... ra-na-jivo
https://www.mgm.gov.tr/sondurum/radar.a ... rU=ppi#sfB

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » чет окт 24, 2019 1:13 pm

Не е истина каква красота вкара ЕС за Осло. На 31.10 там ще вали обилен сняг, който ще продължи и на 1 ноември. Аз пристигам в Осло на същия ден сутринта. Какъв заслужен подарък! :buble:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » чет окт 24, 2019 2:39 pm

Съфорумници, и Вие заслужавате подарък.
Тръвам с оборудвана за 3 месеца яхта, с капацитет 20 души.
Ще има и девойки.
Носете само настроение.
Пълен напред към Карибите.
Записване до 31-ви.
Заслужавате го! :flourish: :D :drunk:

Отговори

Върни се в “Фактически данни за времето”