ОПАШКИ (07-12.2019)

Тук всички със що-годе сносен опит в прогнозирането на времето (или в четенето на чужди прогнози :D) могат да обсъждат предстоящи (евентуално де:) ) събития на атмосферната сцена. А останалите пък могат да четат и питат ;)...

Модератори: Radoslav Petkov, Killerbeast, angilari, Бял облак, ncuxap

Потребителски аватар
DANNIS
Регистриран: чет окт 08, 2009 11:42 pm

Мнение от DANNIS » пон окт 21, 2019 9:59 pm

По ЕС има и сочен циклон с валежи първо от дъжд, после и от сняг. :wink: Батко ви го говореше тва още преди ГФС да вкара студ и познах. :wink: Слушайте интуицията на върлия зимоман. :D
Изображение

nakata_georgiev
Регистриран: нед авг 26, 2018 7:40 pm

Мнение от nakata_georgiev » пон окт 21, 2019 10:33 pm

А така Dannis ,кажи им го те си мислят,че ще е вечно лято :laughm: ,има ли "р" в месеца всичко може да очакваме :laughm: ще им замррръзнат ... :grin1: тогава ,бъди сигурен няма да пишат тук .
Метеостанция от Бургас 17м http://vzk-burgas.com/pws
село Факия
https://www.wunderground.com/dashboard/ ... wx_pwsdash
Камера от Бургаския залив
https://surfshopburgas.com/camera

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » пон окт 21, 2019 11:06 pm

Почваме да следим с интерес. Остават 10 дена

МОЛЯ ЦЕЛИЯ ФОРУМ ЗА УСЛУГА!

МОЛЕТЕ СЕ ЗАЕДНО С МЕН ПЛЕМЕННИЦАТА МИ ДА СЕ РОДИ ЗАЕДНО С ПЪРВИЯ СНЯГ!!!
Терминът на сестра ми е на 2ри Ноември, така че 90% ще роди или малко преди или малко след тази дата

НА КОЛЕНЕ СЕ МОЛЯ - ПЪРВИ СНЯГ - ПЪРВО БЕБЕ :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » пон окт 21, 2019 11:35 pm

Уинди,пробвай в театъра,момче.Искрено се смея.Дано му върви на бебето по сняг :pray: :D

Потребителски аватар
gogomana
Регистриран: чет фев 26, 2015 1:07 pm

Мнение от gogomana » пон окт 21, 2019 11:41 pm

Windy написа:
пон окт 21, 2019 11:06 pm

Терминът на сестра ми е на 2ри Ноември, така че 90% ще роди или малко преди или малко след тази дата

НА КОЛЕНЕ СЕ МОЛЯ - ПЪРВИ СНЯГ - ПЪРВО БЕБЕ :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:
Да влязат тия с белите престилки!
Моята камера в Овча Купел със страхотна панорама към Витоша http://www.weather-webcam.eu/sofia-ovch ... ine-kamera

Потребителски аватар
wolfie
Регистриран: вт дек 23, 2008 2:11 pm

Мнение от wolfie » пон окт 21, 2019 11:44 pm

:thumbup: Към петък, събота ще пусна едни уникални бисери на Уинди от една обстановка преди 5 години :laughm:
There is not such thing like "enough snow" ;) http://skuky.net/41598
АМС Камера
Windy - НЯМА КРАЙ ВЕЧНА ЗИМА НЕКА ИМА

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пон окт 21, 2019 11:55 pm

Бе тя и мойта братовчедка е в девети месец, ама не правя връзка със сняг. Глупаво е.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пон окт 21, 2019 11:56 pm

Windy написа:
пон окт 21, 2019 11:06 pm

Мале човече на теб ти хлопа дъската повече и от на Макса! :shock: Направо не мога да повярвам какви глупости чета! :shock: :thumbdn:

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » вт окт 22, 2019 12:24 am

Опрай ми вечерта тоя човек! :grin1:
Ето такива колоритни хора са най- яките. С тях сивото ежедневие е като песен, купоните са мощни мармалади, емоциите са на макс и няма скука. А и е доказвал много пъти, че не е никак, ама никак глупав. Дори напротив...ако се направи някакво класиране във форума, Уиндито си влиза в топ места по интелект и да.., знам какво говоря. Иначе познавам 3ма Велизаровци и 3та са мега окачените хора. Явно съдбоносно име. :lol:

И също, Нака, айде да стяга тоя студ вече, че "..." или по по- просташки начин казано- ташаците ми, опряха до земята чак от почти 7 месеца лято и топлици. И на тях им е трудно в тия дънки...милите! Много пъти ги съжалявам какви трудности изживяват, но такъв е животът...суров! :cry:

***край за днес***
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Потребителски аватар
DANNIS

Мнение от DANNIS » вт окт 22, 2019 2:25 am

ГФС от тая вечер не е за топломани !!!
Уникален е, от 1-ви дават студ, студ и пак студ с чести снеговалежи. Студената вълна е толкова мощна и огромна,че обхваща цяла Европа :shock:
Изображение

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » вт окт 22, 2019 7:42 am

Направо кърти, целият ансамбъл. Вижда се също, че контролният упорито седи на 28 като начало на обстановката, също и усредненото на ансамбъла. Забелязъл съм, че той има склонноста да придърпва и основният към него. Лошото е че само основният дава добри валежи. Не съм разглеждал картите но би трябвало да са по средиземноморски циклон. Вчера в 12UTC излизаха като орографски, а основният валеж иставаше за Гърция.
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » вт окт 22, 2019 8:27 am

Данисе, какъв студ и студ те гони. :lol: В най-добрият вариант дават студ 3-4 дни и после пак се стопля. Нахлуването като цяло ще е сухо без много валежи за по-голямата част от страната. Тъкмо ще съм в Бургас този уикенд и май ще ми пропадне плажът, ама какво да се прави. Започват мизериите. Поне студен ноември е предвестник за добра и топла зима! :D

Потребителски аватар
DANNIS

Мнение от DANNIS » вт окт 22, 2019 8:39 am

Ако ще и за 2 дни да е,важното,че зимата идва ! :twisted:
И Нова ТВ пишат за сняг в началото на ноември.
https://nova.bg/news/view/2019/10/22/26 ... oSiBSavycQ

През последните дни на месец октомври се очертава захлаждане. Температурите в края на следващата седмица ще паднат драстично до дневни стойности около 15 градуса.

В началото на ноември очакваме нахлуване на арктически въздух на Балканите, придружено с развитие на средиземноморски циклон. Тази комбинация е гаранция за валежи от дъжд и сняг.

ManOfLight
Регистриран: пон яну 16, 2017 2:15 pm

Трол

Мнение от ManOfLight » вт окт 22, 2019 8:59 am

Като гледам как пише weathermaster, си мисля, че е трол. Ту говори за студ 3-4 дни, после за студен Ноември. Каквото дойде, но нещо да се заяжда.

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » вт окт 22, 2019 9:06 am

Някакъв гаден антициклон стои леко северно от нас и държи истинските валежи в Егейско и Средиземно море , предполагам, че той "загребва" суд от севр и го вкарва към нас, но пък спира валежа. После дали ще се стопли не знам, отново продължава антициклоналното време и с този натрупан студ в ниското, може и да не се стопли. Иначе от запад напира нов циклон, този път носещ топлина. Но това е толкова напред във времето, че не си струва да се коментира.
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

Отговори

Върни се в “Прогнози за времето”