'КНИГА ЗА ОПЛАКВАНИЯ ОТ ВРЕМЕТО И КЛИМАТА' (Приемат се евентуално и похвали :)) (2018-...)

Е, във всяка област е пълно със смешки и куриози, както и със странни лични пристрастия, а какво остава за метеорологията... :-D

Модератор: Radoslav Petkov

Потребителски аватар
DANNIS
Регистриран: чет окт 08, 2009 11:42 pm

Мнение от DANNIS » съб авг 10, 2019 3:58 pm

То има,но писва,аз лично лятото когато е жега изпадам в няква дупка,нищо не ми се върши,нищо не ми се прави отвратителон ми е... А като е зима и е хладно си ходя с кеф на работа и на разходки. Просто аз не съм човек за жеги.

VAZEC
Регистриран: вт окт 07, 2014 9:19 am

Мнение от VAZEC » ср окт 30, 2019 2:17 pm

Мнението е редактирано от админа, преди преместване в друг раздел - тук (от "прогнози").

https://stringmeteo.com/forum_new/viewt ... 38#p633138
bismarck написа:
ср окт 30, 2019 1:57 pm
Междувременно, нещата за другата седмица са всеее по-добри! Жегата вече е циклонално опакована, а има и варианти с лек, временен ЗЮЗ пренос на СЗ на фона на доминиращия южен.
Красота:
Изображение
НЕКА НЕКА !!!! С две ръце стискам зимата да излезе топла най вече суха без никакъв сняг и дъжд и без това повечето язовири са на минимум,някои пресъхнаха като пресъхне и Искара тогава ще те питам дали ще си хепиии Дунава в Братислава е клеснал с 3 метра в северна Словакия имат също проблем с водата суша е от 3 месеца нека е топла и суха зимата нека..........................

Потребителски аватар
Mavrud
Регистриран: ср дек 28, 2011 10:53 am
Контакти:

Мнение от Mavrud » ср окт 30, 2019 3:19 pm

Аз искам да попитам бисмарк, какво мисли за пожарите през последните дни от Рила и Стара планина ? Дали според него е нормално в края на октомври и началото на ноември на 2500 м н.в. да има пожари или дебел сняг ?
София, кв. Горна баня - 700 м. н.в.

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » ср окт 30, 2019 3:35 pm

Ти можеш да ме питаш, но това е офтопик и аз няма да отговоря : )
Сушата, както на ИскАра, така и на ДунАва, ще става все по-свирепа в определени периоди, но и наводненията в други - все по-лоши.
Нищо не можем да направим, освен да се опитаме да ги прогнозираме и, индивидуално, да вземем мерки да не ни засегнат.
И, вече по темата, малко, колкото-толкова, ще капне в следващите 36 часа.
Тези днешни вече 5 литра почти на СЗ са приятна изненада, валежната зона трябваше да се ограничи на няколко десетки км на север, а тя се смили.
Да си пожелаем топла есен до Ивановден и ранна пролет след това 8-)

VAZEC
Регистриран: вт окт 07, 2014 9:19 am

Мнение от VAZEC » ср окт 30, 2019 3:42 pm

Не не е офтопик а реален въпрос ..
Вие Драги господин Бислайк знает ли че догодина,няма да има нито един плод по дръвчетата с тази суха и топла есен. Суха защото няма студ, няма циклони... Драги господин Бислайк само да ви кажа, че като свърши водата в искАра и е прекалено топло, не само аз но и вие ще замиришете.......

Потребителски аватар
geoge
Регистриран: съб фев 24, 2018 10:00 am

Мнение от geoge » чет окт 31, 2019 7:49 pm

Първо да се оплача от пишман-валежите за Варна, прогнозирани вчера! Ако знаех, че ще е поредната суша, че и почти без вятър даже, щях да отида до работа с текерлека! Де казвайте ги тия работи де! :grumpy:
И относно горната свада: когато майка ми е била ученичка в спортното училище, край Козлодуй през септември реката е била до колене, а скиф-а е надирал дъното!! :twisted:
Синджира си иде, козъта ги нема

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » пет ное 15, 2019 8:00 pm

Стана средата на ноември, а още официално не сме отчели отрицателна температура в София. Не е нормално това.
И няма изгледи за застудяване. Цялата есен да мине без един минус ще е скандално. :shock:

Потребителски аватар
elenaRudolf
Регистриран: пет фев 08, 2013 9:35 pm

Мнение от elenaRudolf » пет ное 22, 2019 6:42 am

Niksan написа:
пет ное 22, 2019 12:06 am
Сиг. ще се смеете...
И сега на въпроса: Кой хакна ЕЦ тая вечер? :grin1: , сигурен съм, че утре повредата ще бъде изолирана и отстранена. :roll: :lol:
Ха-ха, :thumbup: +1000
Отчаян опит на ЕС да синхронизира своя идиотизъм с този от месечната на НИМХ-БАН - все пак трябва да има солидарност. :laughm:
Шегата настрана, вече не е смешно и дори не е интересно, в смисъл все повече не е интересно какво ще е времето (в частност през зимата), тъй като, (съжалявам за грубия израз) ГЗ победи по цялото земно кълбо. Започна да спира да ми става интересно още в ранните ми юношески години, а в следващите зими имаше доста хляб да се самозалъгвам. Не знам какви подвизи и чудеса от храброст би трябвало да извърши временцето, за да се реабилитира пред мен... (По този начин го виждам и Бисмарк - сигурно е бил студоман, и постепенно, поради постоянната фрустрация, е станал това, което е - такава злоба не е трудно да се обясни... :laughm: ).
"Миналото е минало, а в бъдещето духат бъдещите ветрове..." /японска поговорка/

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » пет ное 22, 2019 9:09 am

Това става, защото имате някакви очаквания от климата и най-вече навици.
Нормално да сте разочаровани, фрустрирани или каквото и да е от тоя сорт. Един огромен процент от времето е наднормено и топло.
Това е лесно да се предскаже. Ако нещо студено се случи е изключение. Все пак, скоро идва новата норма и ще бъде малко по-нормализирано.
Уинди : ЧУВСТВАМ ЖИВОТА В ОБСТАНОВКАТА!!!!

Потребителски аватар
Mavrud
Регистриран: ср дек 28, 2011 10:53 am
Контакти:

Мнение от Mavrud » пет ное 22, 2019 9:50 am

Аз ли съм тъп или нещо не разбирам как новата норма ще нормализира времето ? Новата норма ще напълни язовирите ? Новата норма ще удължи ски сезона ? Новата норма ще намали резките климатични явления ? Новата норма ще спре ли топенето на ледовете ? Не разбирам каква е тая мания по новата норма ?
София, кв. Горна баня - 700 м. н.в.

Потребителски аватар
lancelot

Мнение от lancelot » пет ное 22, 2019 10:10 am

Mavrud написа:
пет ное 22, 2019 9:50 am
Аз ли съм тъп или нещо не разбирам как новата норма ще нормализира времето ? Новата норма ще напълни язовирите ? Новата норма ще удължи ски сезона ? Новата норма ще намали резките климатични явления ? Новата норма ще спре ли топенето на ледовете ? Не разбирам каква е тая мания по новата норма ?
Ще нормализира реакциите към промените на времето. Никъде не съм написал, че ще нормализира времето. ;)
Важно е хората да започнат да се адаптират към промените !

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » пет ное 22, 2019 1:57 pm

ИСКАМ СНЯГ В СОФИЯ
ИСКАМ СНЯГ
МНОГО СНЯГ
СНЯГ СЕГА
СНЯГ ДО ПРОЛЕТТА (Април месец)

И НИЩО ДРУГО НЯМА ДА МЕ УДОВЛЕТВОРИИИИИИИ

:snow: :snow: :snow: :snow: :snow: :snow: :snow: :snow: :snow: :snowflake: :snowflake: :snowflake: :snowflake: :snowflake: :snowflake: :snowflake: :snowflake: :snowflake: :snowflake: :snowflake: :snowflake: :snowflake: :spam: :stup: :snow: :snow: :snow: :spam: :stup: :stup: :stup:

Имах нужда от малка демонстрация, съжалявам. Чувствам се много фрустриран от времето :bowl: :bowl: :bowl: :bowl: :bowl: :bowl: :thank:
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
lancelot

Мнение от lancelot » пет ное 22, 2019 2:07 pm

И аз обичам снега, Уинди ! Разбирам те ! Все пак обаче е нужно да приемеш къде живееш - не сме толкова снежно място, че от сега до април сняг :)) Ако не приемеш това ще си все фрустриран.
Иначе аз утре ще се кача до Черни връх, ще видя малко сняг.
Иска ми се и на мен вече да имаме една зимна обстановка. Студ не ми е нужен. По-хубав е града, като падне сняг, от тая кал и чернилка сега.
Разбира се, най-хубав е снега в планината :beer: :ski:

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » пет ное 22, 2019 3:11 pm

В планината е наистина най-хубав да.
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » пет ное 22, 2019 3:13 pm

Мен ме кефи дори и това в Русе сега. 2гр, мрак, ръмеж, силен СИ вятър... Носи ми голямо спокойствие на душата, наистина.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Отговори

Върни се в “Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости”