Потенциална Камера + Метеостанция - Село Мала Църква, общ. Самоков

Всичко около разполагането, инсталирането, поддръжката и онлайн-визуализацията на любителските автоматични станции...

Модератори: angilari, Бял облак, alexander

gugun4u
Регистриран: ср апр 30, 2014 1:18 pm

Потенциална Камера + Метеостанция - Село Мала Църква, общ. Самоков

Мнение от gugun4u » пон ное 18, 2019 1:53 pm

Пичове, тъй като така или иначе за лични нужди ще инсталирам камера и най - малкото любителска метеостанция в къща в село Мала Църква (намира се между Самоков и село Говедарци), би ли ви било интересно ако има вариант да помисля за инсталирането на стандартна станция - предполагам лятото. Има условия, защото къщата е една от последните в южната част на селото, има поляна, а и не би имало топлинно замърсяване от градска среда. Местоположението на къщата и селото са такова, че хем от една гледна точка селото предразполага към хубаво изстиване нощем, хем от друга гледна точка, къщата е в най - високото място на селото (на около 1240 метра н.в.) и често няма да е напълно завед.

Потребителски аватар
alexander
Регистриран: пон юни 04, 2007 1:13 pm
Контакти:

Мнение от alexander » пон ное 18, 2019 2:03 pm

gugun4u, приветствам идеята ти!
Всяка добре монтирана, обезпечена и устойчива във времето метеостанция, е необходима и полезна. :thumbup: До "лятото" обаче, има много време и аз лично ще се въздържа от каквито и да е други коментари, преди действително да се заемеш с тоя проект.
Успех!
Метеостанции за дома и бизнеса, уеб-визуализация:
http://www.weathershop-bg.com/bg/
http://www.stringmeteo.com/stations/sell.php
Поръчайте на: 0888 280094; 0888 649436

gugun4u
Регистриран: ср апр 30, 2014 1:18 pm

Мнение от gugun4u » пон ное 18, 2019 2:31 pm

alexander написа:
пон ное 18, 2019 2:03 pm
gugun4u, приветствам идеята ти!
Всяка добре монтирана, обезпечена и устойчива във времето метеостанция, е необходима и полезна. :thumbup: До "лятото" обаче, има много време и аз лично ще се въздържа от каквито и да е други коментари, преди действително да се заемеш с тоя проект.
Успех!
Идеята е, че в момента мисля кое къде да е по двора. В предвид, че мисля да правя навес за дърва, барбекю и барака за инструменти, сега обислям кое как да е разположено и при всички положения, ако ще слагам стандартна станция, трябва да си го предвидя от сега, за да е на добро място.

Отговори

Върни се в “Автоматични станции”