ТЕК. ДАННИ И СНИМКИ ЗА ВЪЗД. НА ВРЕМЕТО ВЪРХУ ЖИВАТА ПРИРОДА (2018-2019)

Фактически данни за времето в страната и света, интересни явления, текущи уеб-камери, препратки към информация в Интернет и медиите, отнасяща се за времето в момента.

Модератори: Radoslav Petkov, Killerbeast, angilari, Бял облак, ncuxap, ASENOV

Потребителски аватар
itmpm
Регистриран: нед окт 16, 2011 5:06 pm

Мнение от itmpm » пет ное 08, 2019 4:53 pm

Вкъщи ми писна от тези комари, явно вечер е студено и намират отнякъде начин да се промъкнат. Лятото нямах такъв проблем. Но са от кафявите комари, не от тигровите.

Потребителски аватар
geoge
Регистриран: съб фев 24, 2018 10:00 am

Мнение от geoge » пет ное 08, 2019 11:48 pm

itmpm написа:
пет ное 08, 2019 4:53 pm
Вкъщи ми писна от тези комари, явно вечер е студено и намират отнякъде начин да се промъкнат. Лятото нямах такъв проблем. Но са от кафявите комари, не от тигровите.
Вярно е, мама му! Един ме дразни от три дни и още не съм го хванал! :evil:
Синджира си иде, козъта ги нема

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » вт ное 19, 2019 11:24 am

Около моя Форпост през последните години, да речем десетина, по това време на годината, та дори и януари, с 2-3 изключения, се проявява фвнологично някаква квази ранна предпролет.

Дърветата като цяло на 90 на сто са вече без листа, ако не броим специфични видове като дюлите, които са си с непроменен цвят на листата от лятото, почти и някои млади черници примерно.
Но тревата, по-специално житните треви, както и самите житни насаждения....истинска наслада за окото.
Както споменавах, миналата година сушата там започна към 3 август и продължи до декември.
В резултат, есенниците не поникнаха и чокоите :grin1: засадиха ЧАСТ от площите през януари.
За тяхно учудване, въпреки непълноценното братене, реколтата беше изумително добра. Но все пак те не рискуваха и бяха засадили само част от площите. В резултат, сега сеитбооборота им позволява да засадят доста над 50 на сто и всичко наоколо се зеленее по абсолютно невъзможен за началото на зимата начин. Пшеницата е зелена, нормално, но и синорите, и изгорелите площи с високи треви през септ и октомври сега са покрити с 10-15 сантиметрова плътна зеленина от житни и някои други плевелни треви.
В моя двор е станало отдавна за косене, но до пролетта ще пускам пернатите косачки да се облажват :) Ето 1-2 снимки от вчера.

Изображение

Изображение

Изображение
Да си пожелаем топла есен до Ивановден и ранна пролет след това 8-)

Потребителски аватар
geoge

Мнение от geoge » вт ное 19, 2019 7:35 pm

А това са снимки на приятел от Шумен днес :)
https://www.facebook.com/boncho.zhechev ... 9037977438

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » чет ное 21, 2019 11:44 pm

Само са кажа, че във Варна имаше един период на листопад, при който паднаха около 60% от листата. И оттогава нищо. Стоят си такива зелено- жълти и не падат. Доста си е зелено като цяло, а след 10 дена идва декември... :dontknow:
Не знам така ли е по принцип във Варна, защото в Русе е голяма рядкост през декември да има масовост още на неопадали листа.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед дек 01, 2019 4:15 pm

misacho написа:
нед дек 01, 2019 4:12 pm
-20 по морето :-? Дано поне паднем под 0-лата,че още има зелени дървета(пауловния,акации,смокини и едно друго,но не му знам името),а за ниска растителност и храсти да не говорим :D
Вчера се разхождах малко по бул. "Витоша" в София и забелязах, че кестените общо взето изглеждат практически като през август, като имат само с една идея по-малко листа (но си имат доста, определено), нямам идея дали тазнощният мраз поне малко им е охладил летните страсти, но то там в центъра не е имало чак мраз де :laughm: ...

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » нед дек 01, 2019 8:21 pm

По улицата ми във Варна липите все още са на 30 40% зелени. :shock:
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » нед дек 01, 2019 8:24 pm

Stringmeteo написа:
нед дек 01, 2019 4:15 pm
misacho написа:
нед дек 01, 2019 4:12 pm
-20 по морето :-? Дано поне паднем под 0-лата,че още има зелени дървета(пауловния,акации,смокини и едно друго,но не му знам името),а за ниска растителност и храсти да не говорим :D
Вчера се разхождах малко по бул. "Витоша" в София и забелязах, че кестените общо взето изглеждат практически като през август, като имат само с една идея по-малко листа (но си имат доста, определено), нямам идея дали тазнощният мраз поне малко им охладил летните страсти :laughm: ...
Тази нощ ще има сеч,дори и тук по морето,ако така върви спадът

Потребителски аватар
geoge

Мнение от geoge » пон дек 02, 2019 4:31 am

Онзиден имах работа около Часовника до Катедралата... до обменното бюро до сградата на Съда имаше една изцяло зелена акация :shock: За жалост работното ми време не позволява да отида да я щракна по светло в следващите две седмици :( В събота и неделя съм извън града :(
Ако на някой му се ходи натам... -> Изображение

Отговори

Върни се в “Фактически данни за времето”