ПРЕДЛОЖЕНИЯ ЗА ПОДОБРЕНИЯ В САЙТА

Накратко: отворен съм за всякакви критики (включително за бъгове), забележки и препоръки за това, какво може да се реорганизира (промени, добави, махне и т.н.) в сайта (естествено, кой би се отказал от подобни безплатни идеи?!). А ако някои от идеите ми харесат и мога да ги осъществя... ;)
Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср юли 03, 2019 5:03 pm

Stringmeteo написа:
Бял облак написа:И като ги свалиш отново какво? Мислиш, че са обновени до по-нова дата ли? :)
Сега разчовърках това и... нищо. Няма данни след 2005г. за никоя станция, а преди имаше до 2012г., при последното ми сваляне. Това е меко казано странно :dontknow: ...
Бях има писал някъде около 2010, но за бъгове в данните (нещо отрицателните стойности не излизаха май), които те за щастие оправиха. Обаче точно за това не знам дали си заслужава да ги бъзикам... чудя се каква ли е вероятността липсата пак да е заради някаква тяхна грешка, а не заради... ясно какви причини :) ...

Бял облак
Регистриран: пон май 11, 2009 9:03 am

Мнение от Бял облак » ср юли 03, 2019 5:18 pm

Пиши им - щом е имало някакви данни до 2012, а сега ги няма, вероятно причината може да е у тях, а не в НИМХ. Може да попиташ и дали ще има ъпдейт до 2018-2019, както е при другите страни.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср юли 03, 2019 5:21 pm

Тези дни се размислих и реших, че май ще е добре да ъпгрейдна форума до някоя от последните версии на същата програма, има ли против? :laughm: Иска ми се също така и да (опитам да) прехвърля повечето неща (налични теми и мнения) към новия форум, без може би още един голям "срез" от стари мнения, главно от "Фактически" и "Прогнози", които също може да минат в някакъв архив. Но си трябва още известно време за обмисляне и проучване :hmm: ...

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » вт мар 03, 2020 4:54 pm

Може ли да се активират таговете за таблица в постовете? Последно, като ги пробвах, не работеха. Гледам, че за BBCode са идентични с HTML - table, th, tr, td.
Смятам, че ще е подобрение за форума по-прегледно да представяме в табличен вид любителска фактическа информация. А и няма да е кой знае какъв товар повече.
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт мар 03, 2020 7:02 pm

Доколкото виждам, няма опция за точно такава добавка, а и тя ми изглежда доста рискова, строго погледнато :hmm: ...

Victus
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » вт мар 03, 2020 9:47 pm

Трябва ръчно да добавиш таговете. Няма страшно. Админът има контрол как се превеждат към HTML. Може да се добави и стилизация даже.
Knowledge Base - Adding Custom BBCodes in phpBB3

Ето примерна стилизация за таблицата:

Код: Избери всички

BBCode Usage                HTML Replacement
[table]{TEXT}[/table]       <table cellspacing="0" style="display:inline-table;border:1px solid black">{TEXT}</table>
[th]{TEXT}[/th]             <th style="border:1px solid black;background-color:#EBEADD;padding:2px">{TEXT}</th>
[tr]{TEXT}[/tr]             <tr>{TEXT}</tr>
[td]{TEXT}[/td]             <td style="border:1px solid black;background-color:#EEEEEE;padding:2px">{TEXT}</td>
То всъщност BB таговете могат да носят всякакво име. Примерно th може да е header, tr да е row и td да е cell. Ще звучи по-описателно за съфорумниците.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт мар 03, 2020 11:10 pm

Знам как се добавят тагове, но пак казвам, че за таблица това е доста рисково. Едва ли е случйно, че никъде не дават примери за добавяне точно на таблица, а и едва ли повече от 2-3 човека ще знаят как правилно да използват тези тагове, за да не става пълен маймунарник по мненията. Подозирам също така и че има опасност да се развали цялата структура на съответните страници на форума (когато в тях има мнения с подобни тагове, лошо сложени). Но обещавам да проуча допълнително тези рискове и да помисля. :wink:

Victus

Мнение от Victus » ср мар 04, 2020 11:42 am

Предполагам може да се сложи бутонче, което да изкарва примерна таблица с един заглавен и още 2-3 реда за данни. Така ще могат да се ориентират всички как се попълва.
А визуализацията, както съм я дал, ще заема минималното необходимо, за да изпише текста в клетките. Отстрани ще остава място и може да се нареждат таблици една до друга. Ако се опасяваш от това, може да я направиш блоков елемент.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср мар 04, 2020 11:52 am

Там е работата, че каквато и да е проста, "примерна" таблица едва ли може да се направи да излиза подредена, видимо структурирана, чрез кликане на тези бутони. Я си представи една таблица, даже и само с 2-3 реда и 2-3 колони, но таговете на тези редове и колони наредени последователно - е колко ще е лесно пишещият мнение да я запълни с данни, без да обърка подредбата, според теб и какво изобщо улеснение ще е това за него? :hmm: :dontknow:

Като сме заразсъждавали по тази тема, според мен много по-смислено би било, примерно, да се провери възможността за някакъв много по-прост начин за правене на подредба на данни на няколко реда, подобна на таблична - примерно чрез вкарване на хоризонтален "таб"? :hmm:

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » вт апр 07, 2020 9:46 am

Една молба имам, може ли в таблицата с процентно разпределение на валежите /месечни и годишни/ за Пазарджик да се визуализират данните за процентното изпълнение така както са в други градове, в момента липсват такива данни.... :wink: ? На лаптопа си съм го направил в екселска таблица, но да го има и тук е по-съществено си мисля.

https://www.stringmeteo.com/synop/prec_ ... 2020&len=5

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт апр 07, 2020 12:11 pm

То може, ама колко редовни и точни са тези въвеждания и дали тази станция ще може да се включи в официлния баланс, средно по всички станции, или ще е по-добре да си остане като "добавена"?

Потребителски аватар
meteo fen

Мнение от meteo fen » вт апр 07, 2020 12:22 pm

До момента смея да кажа, че са абсолютно точни, можеш да провериш ако ти се занимава, но ако искаш я остави като добавена станция и не я включвай в официалния баланс, там да останат само тези от НИМХ. Просто да се визуализира процента на валежа месечно и годишно е достатъчно....

Потребителски аватар
meteo fen

Мнение от meteo fen » вт апр 14, 2020 3:26 pm

meteo fen написа:
вт апр 07, 2020 12:22 pm
До момента смея да кажа, че са абсолютно точни, можеш да провериш ако ти се занимава, но ако искаш я остави като добавена станция и не я включвай в официалния баланс, там да останат само тези от НИМХ. Просто да се визуализира процента на валежа месечно и годишно е достатъчно....

Не нахалствам, ама да попитам пак има ли шанс да се одобри молбата ми..... :pray:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт апр 14, 2020 4:12 pm

Хммм, няма да стане тази работа. Нещо се бях заблудил, че имам норми за за валежите в Пазарджик за 1961-1990, но май нямам :dontknow: . Ти ако случйно имаш от някъде, може да дадеш насам, но иначе... няма да стане тази работа май :hmm: ...

Потребителски аватар
meteo fen

Мнение от meteo fen » вт апр 14, 2020 4:48 pm

Stringmeteo написа:
вт апр 14, 2020 4:12 pm
Хммм, няма да стане тази работа. Нещо се бях заблудил, че имам норми за за валежите в Пазарджик за 1961-1990, но май нямам :dontknow: . Ти ако случйно имаш от някъде, може да дадеш насам, но иначе... няма да стане тази работа май :hmm: ...

И аз нямам за съжаление, ще поровя в нета, че нещо на първо четене не успявам да намеря данни, една карта ми попадна , но няма да ти свърши работа верятно.......http://www.vodite.com/valeji_BG_1931_70.jpg

Отговори

Върни се в “Подобрения в сайта. Мнения и предложения”