Отоплително-охладителни несгоди

Е, във всяка област е пълно със смешки и куриози, както и със странни лични пристрастия, а какво остава за метеорологията... :-D

Модератор: Radoslav Petkov

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет май 15, 2020 11:28 pm

quittr написа:
пет май 15, 2020 11:14 pm
При мен в стаята стигна 27,2 днес, макар че навън е дори по-хладно, сега е 26,4. В хола и коридора 24 гр. Навлизаме все повече към най-северните и късни залези, така че от тука нататък стискам палци да няма никакви жеги. Помня преди години едни юнски 42 градуса в Русе (мисля 2007-ма беше), на същия ден имаше и в Бургас подобни градуси и беше отврат, дори изгърмя транформатора в квартала и спря тока. Няма по-кофти време за жега от юни и началото на юли...
Интересно ми е в София в другите панели до колко градуса докараха след днешния ден. :hmm:
Ами при мен днес, при изцяло затворени врати и прозорци цял ден, е успяло да вдигне с 1℃ (от ~24 до ~25), при температура навън практически през целия следобед от порядъка на 33-35℃ :laughm: . Досега практически не съм правил нощна "профилактика", но ако започна по-активно нощно охлаждане (не точно тази нощ де, навън сега е 30℃ :grin1: ), предполагам ще мога да задържа още известно време до близки до тези стойности :hmm: , даже и жегата да продължи. Е, тя май доста ще се спихне още в следващите дни, да не говорим за към средата на следващата седмица :laughm: ...

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » пон май 18, 2020 9:18 pm

Weatherman написа:
пон май 18, 2020 4:55 pm
Само да допълня, че в София последните дни продъжава да е непоносимо топло и е сред водещите места по жега. Днес ще спя пета пордена нощ на климатик, докато в другите градове сигурно не са си и помисляли за такова нещо все още. Това го казвам, защото ми е втръснало все да ми опонират, че в София нямало лято и не сме знаели какво било истинска жега. Може би твърденията на тези хора се крепят на данни от някакви отминали времена, но всъщност тук всяка година си е яко жега и едва преживявам лятото. Както се вижда, често сме и сред първенците. :grin1:
Добре е вече, много по-добре даже. 7 градуса положителна аномалия не е като 12. :grin1:
През деня качва до 26 вътре, но рано застудява навън и успявам да сваля един градус до полунощ. Проблемно става, ако външната температура не пада под вътрешната, както беше на 15-ти. Дано нямаме повече такива дни. :pray:
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » пон май 18, 2020 9:33 pm

Е, тая обстановка избухна столицата. :thumbup: Има си отделни жегави попадения, но просто изкарай някое по-горещо лято в някой от жегавите колоси да видиш, че може и по-лошо. :) особено покрай Дунава с голямата влага и много тропични нощи. В София се броят на пръсти нощите в които можеш цяла нощ да стоиш навън без да ти трябва нещо връхно.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » пон май 18, 2020 9:43 pm

В София изобщо не знаете какво е жега и топлина през лятото, трудно ще я докарате до топли нощи както тук при нас. Да не говорим за жегата през деня.

dodo
Регистриран: ср юли 20, 2016 7:35 pm
Местоположение: Moнтана - център на Северозапада, ж.к. Пъстрина, Югоизток

Мнение от dodo » чет май 21, 2020 3:57 pm

В стаята ми понижи на 21℃. От сутринта съм отворил целия прозорец и няма да го затварям до довечера, ще свали още градус-два предполагам. А преди няколко дни беше потните 28℃ :h_hot:
Предвид прогнозите за следващите 10 дни няма да има тежки нощи, пък юнските, юлските и августовските ще ги мислим като дойдат :laughm: :vent:
''Винаги ще има някой по-млад, по-умен и по-красив от теб, но никой няма да бъде точно като теб!''

Потребителски аватар
NorthStorm
Регистриран: вт авг 27, 2013 11:01 am

Мнение от NorthStorm » чет май 21, 2020 4:22 pm

Затваряй, че ще измръзнеш :grin1:
При мен е 25℃, навлякъл съм се и духалката вее :lol:
Summer!

quittr

Мнение от quittr » чет май 21, 2020 4:26 pm

Еха, как ги докара 21...? :) И аз от сутринта съм отворил и до 24,1 го докарах.

quittr

Мнение от quittr » пет май 22, 2020 1:49 pm

Вече е много комфортно - 22,5 до 24 у нас. До края на май предполагам ще задържа тия стойности и ще започнем лятото прохладно и приятно. :cool: Дано жегите да дойдат август при по-слабо слънце, по-кратък ден и отпуски за море. :D

dodo
Регистриран: ср юли 20, 2016 7:35 pm
Местоположение: Moнтана - център на Северозапада, ж.к. Пъстрина, Югоизток

Мнение от dodo » пет май 22, 2020 3:46 pm

Добрах се до 20℃ в стаята ми сутринта. Сега е 21℃. В хола беше отворено цялата нощ и понижи до 19℃, но е с ЮИ изложение и сега е цели два пункта нагоре. Довечера го отварям пак да видим какво постижение ще направи :grin1:
quittr написа:
чет май 21, 2020 4:26 pm
Еха, как ги докара 21...? :) И аз от сутринта съм отворил и до 24,1 го докарах.
В дни като вчерашния с цял ден 11-12 градуса не е трудно да ги докарам - ставам много рано, отварям и лягам късно, късно за да има време да сваля. Аз съм на втори етаж в къща и зимата е яко клинч, а лятото ад, в който и външни щори не помагат - пещта просто нахлува от таван и стени :-o Като го няма слънцето и цял ден да нагрява покрива май месец, колкото и горещо да е било преди това, пада нелошо. Виж, за лятото... там е друга бира с тежката радиационна артилерия и ако достигна до тези стойности ще се чувствам като в Северния полюс :grin1:

П.П. Софиянци да не мрънкат, едва ли са спали на 33-34℃ на златното лятно равнинно правило ''спиш и шуртиш'', колкото и да се оплакват от жега в помещенията :nono:
''Винаги ще има някой по-млад, по-умен и по-красив от теб, но никой няма да бъде точно като теб!''

Victus
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » пет май 22, 2020 8:38 pm

dodo написа:
пет май 22, 2020 3:46 pm
П.П. Софиянци да не мрънкат, едва ли са спали на 33-34℃ на златното лятно равнинно правило ''спиш и шуртиш'', колкото и да се оплакват от жега в помещенията :nono:
На 01.07.2017 бях оставил прозорците и вратите отворени за проветряване. Температурата следобед беше 33 градуса вътре. Както суховеят на 15-ти май, но на 38-39 градуса. Ужасно усещане. Оттогава знам при жеги всичко се затваря, защото ако има вятър... :lol: :grin1: От безпрецедентната майска жега максимумът вътре беше 27 градуса на 15-ти следобед.
Доста хладно в София вчера и днес. Трябва си връхна дреха. Стайната температура падна на 21 градуса без много да охлаждам. Липсата на слънце много помага за изстиването на стените. :thumbup:

Victus

Мнение от Victus » нед май 24, 2020 6:07 pm

20 градуса вътре. :D Следващите дни по-зиморничавите софиянци може да се наложи да пускат печки. До четвъртък поне сме под 20 градуса.

quittr

Мнение от quittr » пон май 25, 2020 12:04 pm

Е, това вече е другата крайност. :lol: При мене е от 22,5 до около 24. Доста комсфортни темпратури за края на май. :cool:

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » вт май 26, 2020 3:56 pm

При мен е страшен студ, но нямам вътрешен термометър. Май ще пускаме отоплението тази вечер. А аз съм с трислойно облекло, все едно е зима :thumbdn:
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm
Местоположение: Паметника Левски 565м. / Сарафово - Бургас за лятото

Мнение от lancelot » вт май 26, 2020 4:21 pm

Студеничко си е. Аз обичам студеното, въпреки че сега е по скоро свежо и хладно.
Спорта и движението помагат, също и 1-2 ракийки вечер. :grin1:
Няма как да пусна печка лично аз. Просто от къси гащи сложих анцуга и това е.
Уинди : ЧУВСТВАМ ЖИВОТА В ОБСТАНОВКАТА!!!!

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » вт май 26, 2020 4:52 pm

И аз съм със зимно худи и дебел анцуг. Спя със зимното одеало от вчера. :grin1:
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Отговори

Върни се в “Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости”