Зеленчуци и градина

Ами то май е ясно...

Модератори: Radoslav Petkov, ASENOV

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » пон юни 22, 2020 10:21 am

Да, при мен е висико 700-800 м.н.в. и наоколо е гора, нощно време слиза хлад от планината. Благодаря за съветите. Тук бананите едва ли ги завиват доста са високи. Днес заваля и хазяйката каза че това не е нормално, кратък 5 мин порй. Тук не валяло между средата на май и края на септември.
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » ср юни 24, 2020 11:33 am

Да отбележим за протокола, вече започнаха да зреят масово, при това средноранните сортове плюс тези извън всякакви оранжерии и навеси.
Външните от турския сорт Фуля зреят навън вече втора седмица, но вкусът им е като на Кауфландските условно -пълно дърво. Да, супер ранозрейни. Не, не бих садил това нещо (даде ми ги един видински спец градинар за експеримент). Дори доста посредствените най-ранни от сортовете Лабрадор и "42 дни" са супервкусни на фона на това чудо. :laughm:

Иначе започна да зрее масово освен Ръгби и Сърцето на Албенга и Биг Бийф. Албенга е уникален, по-добър и от Ръгби, фина структура, мек, топящ се в устата и много тънка ципа.

https://www.facebook.com/IvoNekitov/pos ... 9200250075

simovremeto
Регистриран: ср яну 03, 2007 10:05 am

Мнение от simovremeto » ср юни 24, 2020 11:58 am

Ейвала, аз в Орландо, без оранжерии и помощи, напълно открито имам тепърва вързали няколко индивида, като най-големия наближава тенис топка. Ако не стане някой сакатлък преди 20 юли трудна работа, а ти и Цецо Облака сте показвали узрели оранжерийни на 24 май.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » ср юни 24, 2020 12:22 pm

В Русе на открито имаме от около седмица по няколко узрели домата. От накакъв по- ранен сорт са, но са доста вкусни.
Розовото е намятало доста зелени и чакат хубавото време да зреят.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Потребителски аватар
bismarck

Мнение от bismarck » ср юни 24, 2020 11:44 pm

simovremeto написа:
ср юни 24, 2020 11:58 am
Ейвала, аз в Орландо, без оранжерии и помощи, напълно открито имам тепърва вързали няколко индивида, като най-големия наближава тенис топка. Ако не стане някой сакатлък преди 20 юли трудна работа, а ти и Цецо Облака сте показвали узрели оранжерийни на 24 май.
Симо, днес почнах да раздавам по 2-3 кила на 2 комшии. Единият е тираджия и понеже съм болен фен на гръцки маслинови зелени сапуни лятото, ми носи често. Понеже сме като братя, от 3-4 годишни все ми отказва да ми вземе еврАта )) Е сега му е хак - само да се опита да ми гъкне, го режа от корен)))
Ако трябва да бъда честен, отлагам момента в който ще се наложи да започна да правя собствени бурканчета за готвене зимата. И доматен сок за водка.
Другата седмица ако си в Сф ще ти донеса няколко килца)
не си прави уста за пари, че ще ги дам на кокошките!

не знам дали писах в горните мнения, имам 15ина саморасляка от миналогодишни семкии, незнайни сортове. Повечето ще са някакви Ф2 хибриди на Ръгби, но има и директни сортове. най-ме кефвят пишкоподобните - писал съм и съм слагал снимки предни години. Уникални са. Не, не са много вкусни, но визуално са трепач!) Ала са още малки))

viewtopic.php?p=508265#p508265

Потребителски аватар
bismarck

Мнение от bismarck » съб юли 04, 2020 10:51 pm

Значителен процент вече заминават за кокошките :)))

Изображение

Отговори

Върни се в “Хоби - музика, градина, фотография...”