ОПАШКИ (05-07.2020)

Тук всички със що-годе сносен опит в прогнозирането на времето (или в четенето на чужди прогнози :D) могат да обсъждат предстоящи (евентуално де:) ) събития на атмосферната сцена. А останалите пък могат да четат и питат ;)...

Модератори: Radoslav Petkov, Бял облак, ncuxap, Hristo Chipilski, angilari

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » чет юни 25, 2020 5:43 pm

Stringmeteo написа:
чет юни 25, 2020 10:13 am

Нещо се е променило генерално в прогнозите или какво? :dontknow: Още преди няколко дни коментирах за много вероятните 4-5 дни жега от края на юни, а така като гледам, в момента положението е точно същото. Вчера просто бъзнах с лек коментар по възможно прецакване на жегата още на 1-ви юли, който коментар... май и към момента си е напълно актуален :laughm: . И вчера, и сега това прецакване беше по-осезаемо и по-вероятно за североизточната половина/част. Напълно убеден ли си към момента, че няма да има съвсем никаква "редукция" на жегите от сряда? :hmm:
какво се е променило, не знам, виждам само хубава жега във височина до края на реалистичните срокове, после - от твърд плюс в норма плюс, да речем. Ама в опашките. :dontknow:

Изображение

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юни 25, 2020 10:12 pm

Ама я виж моментния ансамбъл за Русе, например :laughm: : https://www.meteoguru.com/en/pro/ensemb ... 4.00,26.00

Потребителски аватар
yavor_zhekov
Регистриран: чет юли 31, 2014 4:02 pm

Мнение от yavor_zhekov » чет юни 25, 2020 10:53 pm

Stringmeteo написа:
чет юни 25, 2020 10:12 pm
Ама я виж моментния ансамбъл за Русе, например :laughm: : https://www.meteoguru.com/en/pro/ensemb ... 4.00,26.00
Стринг виж Ес, твърдо държи на поне едноседмичен горещ период. В някой от дните ще има условия тук-таме и за някоя по-силна буря.
"Страхът е просто състояние на ума, а състоянията на ума подлежат на контрол и насочване" - Наполеон Хил, Мисли и забогатявай..

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » пет юни 26, 2020 10:30 am

Охоо, мощен фронт по ЕЦ към 5-ти, 6-ти. Вече лятото в БГ не е способно да изкара дори и една седмица :laughm: . Който ще ходи на море сега е моментът - от днес-утре до към 3-4-ти юли, след това есента се завръща.

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » пет юни 26, 2020 11:04 am

Не съм сигурен до колко ще засегне Черноморието този фронт. Дългосрочната на EC е за постоянни нахлувания през юли основно към Адриатика Йонйско море, западните Балкани и част от Централна Европа. В България това по скоро ще оказва влияние на западната половина на страната, а може би просто ще възпира горещите вълни.
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » пет юни 26, 2020 10:45 pm

Стринг, аз никога няма да престана да те уважавам, НО. Истината ми е по-драга от Цезар (Стринг). Както казваше Коня, "кажи си, Иване, ще ти олекне!:))))" :thumbup:

ПС Русе не ми е приоритет. Затова се върнах на запад - защото там САМО СИ МИСЛЯТ, че правят хубави червени вина. А причината е....в темата на разговора ни :buble:

Отговори

Върни се в “Прогнози за времето”