Световна/чуждестранна политика (разни)

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » вт юни 09, 2020 9:34 pm

raptor написа:
пон юни 08, 2020 3:01 pm
Един много хубав анализ ми попадна от фейса. Автора му е Мехмед някой си, да не завалят обвинения в расизъм и неонацизъм.

Доста коректно и безпристрастно го е написал човекът, спор няма. И само да вмъкна, че вече 4-и час върви по CNN директно церемонията по погребението на Флойд. Аз по-голяма либерастия и лицемерие от тази не мога да се сетя.
А да, и когато ченгето уби Флойд, само на следващия ден, при това съвсем мимоходом, се спомена, че същият е имал присъда и предишни проблеми със закона. Разбира се, че никой не заслужава да умре по подобен начин, но аз също не мога да разбера защо подобен елемент се изпраща с такива почести. Трябва да се разровя, но бас държа, че погребението на Мохамед Али преди няколко години не е предизвикало подобен отзвук, камо ли да привлече толкова хора.

Защо никой не седне да обясни, че неща като расизъм и ксенофобия се зараждат в подобни мулти етнически общества не заради друго, а именно заради безкрайната толерастия в последно време, но освен всичко друго, често пъти се бърка проблемът с прилагането на законите с расизма и директно ще копирам един коментар, който много ми хареса по повод няколкото статии и за расизма в Германия.
Когато има ясно написани закони и те се прилагат подходящо, дискриминация няма. Законите третират индивида и личната му отговорност, а не етническата група. Щом обществото почувства несигурност и липса на защита от страна на закона, започва да сегрегира цели групи и се зараждат расизмът и ксенофобията. Този проблем върлува навсякъде и особено в общества като германското.
Та така...и аз, когато съм виждал едвам кретаща баба с бастунче да ме моли за едно левче, за да си купи нещо да яде, без замисляне ще й дам два лева дори, но когато ме моли гладно циганче за левче, в девет от десет случая няма да му дам, защото знам, че ще го занесе на дъртия циганин зад ъгъла, за да си купи цигари или бира. В десетия случай, ако имам повече време, съм взимал баничка и го карам да я яде пред мен. :arrow:

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт юни 16, 2020 10:00 pm

Човекът, който учи американските полицаи да убиват
Дейвид Гросман е човекът, който от десетилетия насам обучава американските полицаи как да се отърват от всякакви скрупули. И как да убиват без угризения на съвестта.
15.06.2020

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » вт юни 16, 2020 11:15 pm

Да кажа, че дойче зеле са пробили дъното няма да е новина. Мерзки и противни либерасти, които мислят аудиторията си за малоумна.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср юни 17, 2020 12:26 pm

Доналд Тръмп подписа указ за реформа на американската полиция
17.06.20 в 00:30
Президентът на Съединените щати Доналд Тръмп подписа указ за реформа в полицията. Същевременно той отхвърли призивите за дефинансиране или разформироване на управленията.

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » съб юни 20, 2020 11:09 am

Статията във ветеранс тъдей е истинска находка, бисер! :grin1: :buble:

https://www.veteranstoday.com/2020/06/1 ... sday-cult/

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб юни 20, 2020 12:07 pm

Джеръми Шапиро: от Европейския съвет за външна политика
Г-7 може да се съживи заради студената ... АЩ с Китай
20.06.20 в 10:51
Групата на най-развитите в света икономики и демокрации - Г-7, също както Световната търговска организация, Световната здравна организация, НАТО - е на мушката на затрупания от вътрешнополитически кризи Доналд Тръмп за реформиране според разбиранията му за национални интереси на Съединените щати.

Тръмп, който председателства Г-7 тази година, декларира, че групата не е в крак с времето и настоя за включване в нея на Индия, Южна Корея, Австралия и... Русия, която беше прогонена от този форум заради намесата й в Украйна преди 6 години. Освен това, интересът на Тръмп диктува Г-7 да стане плацдарм за геостратегическа битка срещу Китай.

Това, освен руската част от предложенията, е нещо, което не допада на европейските членки на Г-7, поне на канцлера Ангела Меркел.

„Ние канадците сме вежливи. Разумни сме. Но няма да се оставим да ни командват“.

„Нека да бъда честен. От нас се възползват всъщност всички останали страни“.

Тези ключови фрази - първата на канадския премиер Джъстин Трюдо, а втората - на американския президент Доналд Тръмп - илюстрират сбито и ясно напрежението в коалицията на западните демокрации, което на срещата на върха на Г-7 в Канада през юни 2018 година вече беше нагнетено до червено.
...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт юни 23, 2020 4:21 pm

Проф. Андрей Пантев за Новия свят, старите проблеми и съборените статуи
Паметта не трябва да се руши, подчерта историкът
23.06.20 в 13:15
„Хората търсят необходимия грешник“. Това заяви пред БНР проф. Андрей Пантев в коментар за събарянето и поругаването на паметници и статуи в Съединените щати.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб юни 27, 2020 12:18 pm

Президентски избори в Полша: Дуда или Тшасковски?
27.06.20 в 11:35
Утре в Полша се провежда първи тур на президентските избори, които трябваше да се проведат на 10 май, но бяха отложени заради пандемията. През последните седмици настоящият президент Анджей Дуда - независим, но подкрепен от управляващата консервативна партия „Право и справедливост“, губи от преднината си в полза на включилия се късно в надпреварата кандидат на опозиционната „Гражданска платформа“ и кмет на Варшава - Рафал Тшасковски. Проучванията сочат, че Дуда ще получи 41 процента от гласовете, но му трябват 51, за да спечели още на първия тур. А 30 на сто от избирателите биха подкрепили Тшасковски. Двамата вероятно ще се изправят един срещу друг на балотаж на 12 юли. Кое е в центъра на предизборната кампания и защо правата на сексуалните малцинства засенчиха коронавируса и икономиката като основна тема.

Реклама на презервативи в Полша показва наситени с еротика сцени между различни двойки, сред тях и двама хомосексуални.

„Бъдете шумни в леглото, високо говорете и за нуждите си“, гласи текстът на рекламата. Тази реклама беше забранена за излъчване този месец по обществената телевизия, а консервативни организации подеха петиция до медийния регулатор за тоталната ѝ забрана.
...

Дуда на балотаж на президентския вот в Полша, излиза срещу кмета на Варшава
Боян Станиславски: На изборите се видя баланс на силите
29.06.20 в 01:08 | обновено на 29.06.20 в 14:13
Президентът на Полша Анджей Дуда води в първия кръг от президентските избори, показват неокончателни резултати, предаде Ройтерс. Той обаче не успява да получи над 50 процента, за да избегне втори тур на 12-и юли.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед юли 05, 2020 9:47 pm

Напрежението в Източното Средиземноморие нараства
04.07.20 в 14:56
Напрежението в Източното Средиземноморие нараства от месеци. В района, богат на въглеводородни ресурси, се преплитат взаимно противоречащите си интереси на Гърция, Кипър, Турция, Израел и Египет.

raptor
Регистриран: вт юни 17, 2008 7:05 am

Мнение от raptor » пон юли 06, 2020 4:18 pm

Най-после нещо хубаво на фона на всичките събития в САЩ и Западна Европа.
За първи път западен лидер да каже нещата с истинските им имена. Признавам, че куку-то Тръмп започва да ми става все по-симпатичен.
Абстрахирайте се от хвалебствията в статията, важното е в началото.

https://libertarium.net/%d0%b4%d0%be%d0 ... %b2%d0%b0/

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон юли 06, 2020 5:39 pm

И защо смяташ, че казването на каквото и да било точно от плямпалото Тръмп може да представлява какъвто и да било интерес? :-? Да не забравяме все пак, че той в момента се бори неистово да намали поне малко катастрофалния срив на одобрението към него преди изборите наесен. А такива като него са готови да изговорят (и продадат :) ) и майчиното си мляко за няколко процента (изнасилено) одобрение в повече - доказва това многократно през последните 4 години, нали? :dontknow:

4itatel
Регистриран: съб мар 21, 2020 11:36 pm

Мнение от 4itatel » пон юли 06, 2020 6:26 pm

raptor написа:
пон юли 06, 2020 4:18 pm
Най-после нещо хубаво на фона на всичките събития в САЩ и Западна Европа.
За първи път западен лидер да каже нещата с истинските им имена. Признавам, че куку-то Тръмп започва да ми става все по-симпатичен.
Абстрахирайте се от хвалебствията в статията, важното е в началото.

https://libertarium.net/%d0%b4%d0%be%d0 ... %b2%d0%b0/
Ти колко милиарда имаш, че да си позволяваш да наричаш Тръмп куку???? :-?

Тръмп е велик политик, който показа на китайските жълтури Who's the boss :buble: и цялата тази корона истерия плюс негърските прсотести са за да го свалят от власт.

raptor
Регистриран: вт юни 17, 2008 7:05 am

Мнение от raptor » вт юли 07, 2020 12:09 pm

Читател,
а ти пи ли белина по съвета му от преди месец-два, както още много амеркианци?

Стринг,
това че е плямпало, си е факт, но също е факт, че е първият западен лидер, който назовава нещата по този начин. Вместо да реве върху ковчега на новия американски герой, рецидивиста и отрепката Флойд....

4itatel
Регистриран: съб мар 21, 2020 11:36 pm

Мнение от 4itatel » вт юли 07, 2020 2:16 pm

Аз казах, че е голям политик/бизнесмен, не лекар. За лекарски съвети не бих го слушал :grin1: , за политика и бизнес да.
Иначе казано не съм пил белина, то нямаше и нужда още от началото ме съмняваше, че въпросният вирус е книжен тигър, какъвто се и оказа.

Отговори

Върни се в “Политика”