Бъдещето на Европейския съюз. Брекзит

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » ср фев 05, 2020 1:50 pm

Ако не ни бяха приели тогава, сега щяхме да сме много по-зле от сърбите, а вероятно нямаше и да ни приемат изобщо.
Уникален късмет имахме, че Хегемонът (САЩ) беше все още на върха на силата си и, независимо от реалните причини за това, натискаха Европа да ни приеме. Членството си в ЕС дължим в много голяма степен на тогавашните САЩ - факт.

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm

Мнение от 4uk » ср фев 05, 2020 2:15 pm

Следващият Рубикон е да приемем Еврото! С това, банковата ни система ще мине под Европейски надзор и кражби, като КТБ, няма да са възможни.
Затова, съпротивата на всякакви кандидат-крадци и кандидат-спекуланти ще е голяма.
Не споря с прости хора - времето ми е ценно.

Потребителски аватар
Hristo Chipilski
Регистриран: чет яну 04, 2007 12:29 am

Мнение от Hristo Chipilski » чет фев 06, 2020 3:21 am

Независимо от икономическите последици за България след приемането ни в Европейския съюз - а съм сигурен, че те не са чак толкова лоши, той отвори много врати за развитие на български студенти. Оставяйки настрана националистическите нагласи на британците и открития им неприязън към имигранти от източна Европа, членството ни в ЕС даде възможност на мен и много други връстници да се възползват от английските студентски заеми, достъпни преди това само за привилегированите англичанчета. Без тях щеше да е много трудно да си плащаме безкрайно големите такси обучение и още по-безобразните наеми в студентски общежития (£135 на седмица). А ако не бях част от обменната година в САЩ, сега нямаше да имам привилегията да следвам за доктор, понеже кандидатстването към американски университети струва много пари и изисква високи оценки по много изпити. За мое щастие обаче, едно от хубавите качества американците е, че оценят труда и мотивацията на студентите. Още тогава успях да си подсигуря работата със сегашния си наставник. Та, в заключение - лично аз ще остана безкрайно благодарен на Европейския съюз за предоставените възможности. :thumbup:

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » чет фев 06, 2020 10:56 am

Комуняките обичат да псуват ЕС, но ползите са много повече от минусите.
Не ми се разпростира, но те са наистина много.
За съжаление, някои от минусите са все по-дразнещи, например агресивната толерастия и двоен аршин при пласирането на всяккакви малцинства, както и политкоректният език. Вервайте ми, много МНОГО по-зле е, отолкото по времето на бай Тошо :grin1:
Засега минусите са компенсирани с излишък от плюсовете, но ако агресивните малцинства - не само сексуални - достатъчни са само зелените талибани - продължават така, нещата не биха отишли към добро.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср фев 12, 2020 12:10 pm

Евродепутатите обсъдиха новата методология за разширяването на Европейския съюз
11.02.20 в 01:00
Новата методология за разширяването на Европейския съюз стана част от дебатите в първия ден от февруарската сесия на Европейския парламент. В сряда евродепутатите ще излязат с резолюция за позицията си за новата методология, а по време на дебатите сега всички те се обединиха около позицията, че без върховенство на закона и силни правителствени институции не може да се говори за присъединяване на страни кандидатки.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон фев 24, 2020 12:46 am

Назрява ли моментът за обединение на остров Ирландия след Брекзит
22.02.20 в 11:26
Интервю на Веселин Паунов с Джон Манли за „Събота 150“ на програма „Хоризонт“

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб май 09, 2020 12:23 pm

Честит Ден на Европа! :firework: :baloons:

Огнян Минчев: Помирението създаде ЕС като успешен проект
09.05.20 в 11:02
Помирението между европейските народи след втората световна война създаде ЕС като успешен проект, заяви политологът Огнян Минчев в интервю за БНР.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср юли 22, 2020 12:19 pm

Великобритания върви към Брекзит без сделка
22.07.20 в 08:56
Британското правителство очаква бъдещата търговия с ЕС да се извършва по правилата на Световната търговска организация, без да има сключено споразумение, съобщава британският в. "Телеграф".

Отговори

Върни се в “Политика”