Генетичен тест My Heritage резултати

Хубаво е, когато се обменят мнения по разни въпроси, да има поне минимум информация за стоящите отсреща, достъпна за всички... Тук всеки може да споделя неща за себе си или да пита другите, това е мястото и за теми, свързани със срещи на форумци, учене и работа. За образование и работа, свързани с времето и климата, има друг раздел ("Образование, реализация, наука (метеорология/климат)"): viewforum.php?f=30

Модератори: Radoslav Petkov, ncuxap

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » ср юли 22, 2020 11:54 am

Аз нямах предвид, че генетично са други или са се смесели с някои други. Аз имах предвид, че не е правилно да обвиняваш сегашните турци за деянията на дедите им. Те нямат отношение с това. Та то сега не искат да свържат внуците на партизаните комунисти за зверствата, които са правили, което е било преди едва 60-70 години и е редно някой да понесе последствията.

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » ср юли 22, 2020 12:53 pm

wilkosz написа:
вт юли 21, 2020 9:26 pm
Хм, тук резултатите на финландец, който се чувства изненадан от 1,9% централноамерикански, т.е. индиански гени. В коментарите му казват, че това е сибирската и алтайска връзка и се обединяват около това становище...
Това е изключително интересно, това е наследство от палеосибирците, те имат връзка с индианците, населили са Америките. Единственият оцелял до наши дни народ наследник на нези хора извън Америка са народа Кети: https://www.google.com/url?sa=t&source= ... mG9Ivl32fK
Само това намирам сега, но има доста проучвания в/у тях. Иначе са претопени от последващите миграции из Сибир, като първата е точно на народите от които произлизат след това угрофините.
Разбира се народи е доста неточно, били са просто хора от един и същ регион, а миграционните вълни са били много в период от хиляди години. И днес народите наследници на тези вълни са напълно различни етноси, но преди хил години са живеели в един район и са следвали един път на миграция.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/File:Pr ... ineage.png
Ето го пътя на миграцията на финладакият ген. Забележи че всичко започва преди 19 хил години, т.е не става дума, че финландците са дошли ,,вчера,, в Европа
"It is generally considered that N-M231 arose in East Asia approximately 19,400 (±4,800) years ago and re-populated northern Eurasia after the Last Glacial Maximum. Males carrying the marker apparently moved northwards as the climate warmed in the Holocene, migrating in a counter-clockwise path (through modern China and Mongolia), to eventually become concentrated in areas as far away as Fennoscandia and the Baltic"
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » ср юли 22, 2020 1:30 pm

Турците само дебнат някой да пусне резултатите си в ю туб и ако има западноазиатски проценти веднага грякват арогантно "ха ха това е от нас, от турците. Османите са голяма работа". На много видеота да се изсрали по този начин. Моето видео не е харесано от двама резака, защото не хвана декиш, а са се надявали. :laughm:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
snow wall

Мнение от snow wall » ср юли 22, 2020 3:03 pm

Това са просто ирански гени, общу са за Иран, Северна Сирия, Турция и като гледам Азербъйджан. Не е задължително да е от тях, Визания е обхващала и Балканите, някои хора се опитват да докажат и ирански произход за прабългарите. Турция и Османската империя са двърде кратък момен от историята на Балканите.

wilkosz

Мнение от wilkosz » ср юли 22, 2020 10:10 pm

Хм, много интересно. Намерих резултатите на двама татари, единият от Казан. Освен че им излиза доста голям процент Централна Азия, което е напълно очаквано и което на българите почти не им излиза, и на двамата им излиза Фински също така, макар и малко по-малък процент. Възможно е връзката и при мен да е прабългарска с фините. :dontknow:
Даже и на монголката й излиза освен монголски, централноазиатски, също ФИНСКИ и Ексимоски. Цялата палитра на азиатските. :|

Има тест и на Джанлука Дзамброта бившия италиански национал. Италианец, грък, северозападно европеец и 2,2% от близкия и среден изток. :roll:
Последна промяна от wilkosz на ср юли 22, 2020 10:32 pm, променено общо 1 път.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
snow wall

Мнение от snow wall » ср юли 22, 2020 10:32 pm

И аз така си мисля, просто я този район, Волга Уралският, са живели и още живеят такива народи. Това е мястото където различни европейски култури са били в контакт с народи от Сибир и резултата са угрофините. Има и други теории къде се е осъщеатвил контакта, но като цяло е това.

wilkosz

Мнение от wilkosz » ср юли 22, 2020 10:34 pm

Суровият файл с данни може да се качи в сайта Gedmatch за по-детайлна информация. Гледах на хора, които в първия сайт им е излязло 12% фински гени, във втория подробен сайт им излязло към 9% балтийски и 3% сибирски от финските. Някъде 1/3 от финските могат да са от Азия, а 2/3 от Прибалтика. Това е варианта.
На доста българи им излизат балтийски гени. А те са близки с европейската част на финските такива.

wilkosz

Мнение от wilkosz » нед юли 26, 2020 2:59 pm

Излязоха и резултатите от алгоритмите на сървъра Gedmatch. Там качих безплатно суровите данни от предишното изследване, и получих следната допълнителна информация за произхода на моите гени.
Таблицата показва близостта на моите гени до типичните гени за различните народи. Някои държави дори са раздробени на области като Гърция и Италия например.
Очаквано най-сродни са гените ми с гените на българите. На второ място по близост съм с гените на гърците от областта Тесалия. Ммм трябва да посетя този район някой ден, това е втората ми родина. :roll:
Следвани от тези на румънците, сърбите, тосканците, италианците от Абруццо, близостта с евреите Ашкенази е междинна. Излязоха и иберийските гени и тук - в списъка на 20-те най-близки нации фигурират португалците както и испанците от Екстремадура и Галиция. Турците въобще не фигурират в списъка. :thumbup: :laughm:
Изображение

Втората графика показва гените на кого притежавам. Бингоо 2/3 гените ми са характерни за земеделците, които са се хранили с растителна храна. Ето защо ми е лесно без месо, макар че очаквах още по-голям процент. Имам цели 32% от гените на ловците-месоядци от Прибалтика. :dontknow:
Изображение

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » нед юли 26, 2020 3:53 pm

"... Имам цели 32% от гените на ловците-месоядци от Прибалтика..."
Сещам се само за сорбите.

Отговори

Върни се в “Лични. Образование. Работа. Взаимопомощ”