Текущи данни за темп. на морската вода (+ реките и др. в. басейни)

Фактически данни за времето в страната и света, интересни явления, текущи уеб-камери, препратки към информация в Интернет и медиите, отнасяща се за времето в момента.

Модератори: Radoslav Petkov, Бял облак, ncuxap, Hristo Chipilski, angilari, ASENOV

Потребителски аватар
gosho97
Регистриран: вт юли 03, 2012 10:05 am
Местоположение: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница) / София - кв.Лозенец

Мнение от gosho97 » чет юли 30, 2020 8:06 pm

28.6℃ е водата днес от измерването на НИМХ във Варненския залив, май от 2012 не са мерили там толкова.
Нова уеб камера с панорамен изглед от местност Акчелар, Варна:
http://weather-webcam.eu/varna-akchelar ... ra-na-jivo
https://www.mgm.gov.tr/sondurum/radar.a ... rU=ppi#sfB
https://meter.ac/gs/nodes/N125/gauge.html

Потребителски аватар
gosho97
Регистриран: вт юли 03, 2012 10:05 am
Местоположение: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница) / София - кв.Лозенец

Мнение от gosho97 » вт авг 04, 2020 3:46 pm

Понеже в момента съм на плажа в Обзор и лично се убедих - морето е изключително опасно тук. До сега не съм усещал такова дърпане, защото покрай Варна не е тоолкова открито и не става такова опасно вълнение. Тук флагът е червен и дърпа много мощно, дори мен, който съм едър. Иначе е топла водата 26.5℃. На брега не духа кой знае колко, но явно навътре в морето е яко ветрилник.
Нова уеб камера с панорамен изглед от местност Акчелар, Варна:
http://weather-webcam.eu/varna-akchelar ... ra-na-jivo
https://www.mgm.gov.tr/sondurum/radar.a ... rU=ppi#sfB
https://meter.ac/gs/nodes/N125/gauge.html

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm
Местоположение: Паметника Левски 565м. / Сарафово - Бургас за лятото

Мнение от lancelot » вт авг 04, 2020 4:11 pm

Много хубаво и свежо, плажно време. За жалост подухва и има вълни и мъртво течение. Нищо необичайно за август тук, поне според местните.
Жълт и червен флаг има. Дано се успокои малко скоро, да може да влеза с каяка навътре.
Уинди : ЧУВСТВАМ ЖИВОТА В ОБСТАНОВКАТА!!!!

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » вт авг 04, 2020 4:48 pm

Ами то мъртвото вълнение не ти пречи на каяка мисля. Не знам обаче с вълните как стои въпросът.

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm
Местоположение: Паметника Левски 565м. / Сарафово - Бургас за лятото

Мнение от lancelot » вт авг 04, 2020 5:11 pm

Нищо не ми пречи на мен, ама не ме пускат, а да бродя и търся шано място няма как да стане, понеже не е мой каякът :grin1:
Уинди : ЧУВСТВАМ ЖИВОТА В ОБСТАНОВКАТА!!!!

weather_master

Мнение от weather_master » вт авг 04, 2020 6:51 pm

Пробвай след 18:00. Тогава им свършва работното време на глупавите спасители. :lol: Едно време влизах от моста и плувах зад варелите при бурно море, за да не ми свирят. Въобще в България всичко се изопачава. Спасителите не са падари и трябва да спасяват, ако някой се дави. Като не пускат хората във водата е много ясно, че никой няма да се удави.

Потребителски аватар
Качулката
Регистриран: пон дек 10, 2012 7:16 pm

Мнение от Качулката » вт авг 04, 2020 7:28 pm

weather_master написа:
вт авг 04, 2020 6:51 pm
Пробвай след 18:00. Тогава им свършва работното време на глупавите спасители. :lol: Едно време влизах от моста и плувах зад варелите при бурно море, за да не ми свирят. Въобще в България всичко се изопачава. Спасителите не са падари и трябва да спасяват, ако някой се дави. Като не пускат хората във водата е много ясно, че никой няма да се удави.
Глупава е майка ти,че си е отворила краката и те е родила, некадърник такъв. Заради това сме на този хал, защото такива плюмки,като тебе мега големите плувци им вадя удавените задници от водата.
Не мислех, че си на такъв нисък левел,вярно има по-големи малоумници от теб в този форум,ама с това изказване за 2020-та взе първото място. ;)

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт авг 04, 2020 8:54 pm

Днес на Златни пясъци водата ми изглеждаше направо като чай :laughm: , но нямах възможност да я меря, едва ли е била по-малко от 27℃ обаче - леко по-ниска е от възможното, предвид на големите вълни, които имаше, и на лекото освежаване на термопейзажа по морето след фронта в събота.

weather_master

Мнение от weather_master » вт авг 04, 2020 9:49 pm

Качулката написа:
вт авг 04, 2020 7:28 pm
Глупава е майка ти,че си е отворила краката и те е родила, некадърник такъв. Заради това сме на този хал, защото такива плюмки,като тебе мега големите плувци им вадя удавените задници от водата.
Не мислех, че си на такъв нисък левел,вярно има по-големи малоумници от теб в този форум,ама с това изказване за 2020-та взе първото място. ;)
Пич, в Гърция има ли спасители? Не може ли всеки сам да си решава до къде да влиза във водата? Лично за мен е абсурдно при 1м вълна хората да се пускат само до коленете. Това за мен е ограничаване на свободата им. Още малко не ги пускайте изобщо и готово! Проблемът е решен. Години наред съм водил сериозни полемики със спасителите на плажа в Бургас. Това беше същото като с пешеходците на пешеходните пътеки. Години наред медиите тръбяха за правата им на пешеходните. Ама никой не казваше, че имат предимство, но имат и задължение да се огледат и че ако те сами не се пазят, няма кой да ги опази. В Европа на пешеходна никой не те пуска. Трябва да пристъпиш напред и тогава те пускат. А в Бг съм виждал хора без изобщо да се огледат си пресичат ей така и очакват всеки да ги пазят. Същото е и със спасителите.

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » ср авг 05, 2020 3:45 pm

Аз съм плувал и на половин метър в секунда течение, но си е прав Качулката, той като професионалист е длъжен да следи всеки, без да знае кой какво може и не може. :deal:
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Отговори

Върни се в “Фактически данни за времето”