ЛИЧНИ ДИАЛОЗИ (разни)

Хубаво е, когато се обменят мнения по разни въпроси, да има поне минимум информация за стоящите отсреща, достъпна за всички... Тук всеки може да споделя неща за себе си или да пита другите, това е мястото и за теми, свързани със срещи на форумци, учене и работа. За образование и работа, свързани с времето и климата, има друг раздел ("Образование, реализация, наука (метеорология/климат)"): viewforum.php?f=30

Модератори: Radoslav Petkov, ncuxap

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » нед юли 26, 2020 9:11 pm

Днес следобяд нащраках всички морски камери, защото много се съмнявах, че е пълно. И наистина се оказа доста празно. На Обзор празно. На Елените никой няма на плажа. На Слънчев бряг също много рехаво, драматично рехаво за там. На Бургас на централния също много празно. Само на Китен и на двата плажа изглеждаше сравнително запълнено.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » нед юли 26, 2020 9:27 pm

Аз дочух, че в началото на месеца Слънчев бряг е бил много празен.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Потребителски аватар
gosho97
Регистриран: вт юли 03, 2012 10:05 am
Местоположение: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница) / София - кв.Лозенец

Мнение от gosho97 » нед юли 26, 2020 9:32 pm

quittr написа:
нед юли 26, 2020 9:27 pm
Аз дочух, че в началото на месеца Слънчев бряг е бил много празен.
Ами нормално това първо е курорт преидмно за чужденци, второ е изключително смотан, никога не съм разбирал кефа от ходенето по такива курорти, но явно има доста хора, които харесват това. От миналата година по южното Черноморие "на мода" до колкото знам е Созопол за сметка на Несебър-Слънчев бряг. :hmm:
Нова уеб камера с панорамен изглед от местност Акчелар, Варна:
http://weather-webcam.eu/varna-akchelar ... ra-na-jivo
https://www.mgm.gov.tr/sondurum/radar.a ... rU=ppi#sfB
https://meter.ac/gs/nodes/N125/gauge.html

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » нед юли 26, 2020 9:40 pm

Созопол винаги е бил на мода. Преди 2 години бях там и беше пълно с всякакви чужденци и българи.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm
Местоположение: Паметника Левски 565м. / Сарафово - Бургас за лятото

Мнение от lancelot » нед юли 26, 2020 9:42 pm

Вчера бях на Слънчака, рай е сега, щото няма хора :grin1:
Уинди : ЧУВСТВАМ ЖИВОТА В ОБСТАНОВКАТА!!!!

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » пон юли 27, 2020 1:23 am

Созопол е "на мода" сред хипстерското :grin1: общество от около 5 години, а преди него временно Лозенец се опитваше да се наложи като "престижна" дестинация.

Иначе на мен Слънчака много ми допада като курорт и от 2014 до 2017г не съм пропускал лято, през което да го посетя. За съжаление сред хората се разнасят някакви хейтърски приказки за този курорт, а повечето хора въобще не са отсядали там и само си говорят.
През 2016 или 2017 обиколих цялото Южно Черноморие и мога категорично да заявя, че плажът на Слънчака беше най-хубавият - с най-кристална вода и най-хубав пясък. Бях чел, че плажът там има някакъв международен сертификат (мисля, че се казваше "Син флаг"). Плюс това, имаше почистващ персонал, който дори събираше боклука, ако нещо е излязло извън кошчетата - такова нещо никъде другаде не съм виждал.
Повечето курорти в България са от типа "селски туризъм", така че не виждам защо да няма поне едно място, където човек наистина да има избор какво да прави вечер. И не съм виждал никакви ексцесии през нощта в Слънчака - хората си водят нормален активен нощен живот. А за мен Бедрум бийч е най-класнато заведение по цялото Черноморие и хората там се опитват да подсигурят истинска шоу програма.

И последно да спомена, че плажът на Слънчака никога не е бил претъпкан. Винаги е имало доста свободни места - все пак е доста голям плаж с широка плажна ивица.
Реалист.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » пон юли 27, 2020 1:36 am

Да, във Варна в момента е пълно с народ, но основно българи.
От около седмица в моя хотел също е пълно с хора. Основно българи и основно за уикенда. Румънците намаляха много рязко...предполагам са се стреснали от короната и от 1000+ случаите, които ежедневно правят. Откакто Гърция се направи на много загрижена за вируса, при нас се пълни. Софиянци най-вече. Също има единични компании от Полша, Германия, Босна и тн. В началното имаше малко сърби, но и те изчезнаха напълно.
Като цяло не е пълен шит сезонът. Ще излезе все нещо..определено на загуба, но не и огромна.
И все пак повечето туристи насам са българи и румънци и то за уикенда. В средата на седмицата всичко е празно. 409та е почти празна за курортите, а миналата година се пръскаше от народ, не можеше да се стъпи, а минава през 20 мин някъде.
Положението за август е променливо. Заетостта ни беше пълна, ...всички стаи бяха резервирани. Пт известно време обаче 50% от тях анулираха резервациите, но пък на тяхно място се включват нови гости. Общо взето мисля, че ще е като през юли. Много силни уикенди и мъртвило през седмицата.
Но юни определено е история вече и няма нищо общо с тогава. Из големи курорти имаше по стотина човека, което беше уау...
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Потребителски аватар
gosho97
Регистриран: вт юли 03, 2012 10:05 am
Местоположение: Варна-Акчелар (180м.н.в.)(кв.Виница) / София - кв.Лозенец

Мнение от gosho97 » пон юли 27, 2020 9:06 am

Ами за Слънчев бряг всеки си има мнение, просто това е курорт, който предлага друг тип почивка, който на мен лично не ми допада, затова изразих такова мнение, но има хора които си го харесват, нормално. Иначе като плаж наистина е голям там плажът, може би по Южното Черноморие там са най-обширните плажове и може би не случайно е станал толкова голям курорт с времето, освен това с планината отзад има много добри природни характеристики мястото. Ама от към заведения е тъпа работа, във Варна има доста по-добри заведения и никога не бих се хванал да ходя до там за едното заведение. :grin1:
Все пак не е лошо, че имаме и такъв курорт трябва да има за всеки по нещо. :thumbup:
Нова уеб камера с панорамен изглед от местност Акчелар, Варна:
http://weather-webcam.eu/varna-akchelar ... ra-na-jivo
https://www.mgm.gov.tr/sondurum/radar.a ... rU=ppi#sfB
https://meter.ac/gs/nodes/N125/gauge.html

Потребителски аватар
NorthStorm
Регистриран: вт авг 27, 2013 11:01 am

Мнение от NorthStorm » пет юли 31, 2020 9:14 pm

До вчера бях в Равда и района, по плажа си беше пълно, както всяка година :flourish:
Summer!

Отговори

Върни се в “Лични. Образование. Работа. Взаимопомощ”