Отоплително-охладителни несгоди

Е, във всяка област е пълно със смешки и куриози, както и със странни лични пристрастия, а какво остава за метеорологията... :-D

Модератор: Radoslav Petkov

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » пет юли 31, 2020 12:29 pm

Това е рязко падане на кръвното, случвало ми се е няколко пъти в живота ;) Много е опасно да се случи докато шофираш обаче!
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » пет юли 31, 2020 12:33 pm

Не знам какво е, защото никога не съм изпадал в подобно беззащитно състояние. Днес бягах 12 км на стадиона на непрекъснат пек и ми няма нищо. От жеги не страдам, но това вчера ме покоси отведнъж. Но както се случи, така и отмина. След 5 минути се възстанових напълно.

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » пет юли 31, 2020 1:09 pm

Или ти е паднало кръното, което в жегите е нормално, или си се дехидратирал, или някаква момента хипогликемия, но при здрави хора това е доста рядко. Коронавирусът вече обяснява всички състояния в предствите на хората. :)
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » съб авг 01, 2020 12:47 am

Ами, ппр напълно измислено от мен, но е възможно да е много ниска захар. Като цяло не разбирам много много, но ми се е случвало 2 или 3 пъти. Нещо много подобно, но една идея по-леко. Само веднъж съм се мерил в такава ситуация и имах 2.4, мисля, кръвна захар. И то след като бях ял вече сладко. А кръвното ми е редовно около 100 на 60, 90 на 50 и не беше по-различно и тогава. Също имах 140 пулс. :grin1:
Такива ниски захари правя дори след съвсем редовно и нормално хранене. Бях ходил на доктор и ест се изебаваха с мене, че трябва да намаля пиенето и дискотечките. :thumbup:
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Потребителски аватар
NorthStorm
Регистриран: вт авг 27, 2013 11:01 am

Мнение от NorthStorm » съб авг 01, 2020 9:27 am

Аз така припадам от инжекции, имам страшна фобия, четох че може и до смърт да се стигне :shock: Просто кръвното пада рязко.
Иначе в София в южния апартамент е 29-30℃ :grin1: Спи се екстра с един чаршаф само, сега се прибрах в Ботевград, 26℃ вътре, извадих одеялото :D
Summer!

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » съб авг 01, 2020 9:39 am

На 30 градуса екстра? Фреон ли тече във вените ти? :grin1:
За цялата нощ на вентилатор съм свалил само 2 градуса. От 28 на 26. Въздухът отвън, докато стигне леглото на 3 метра от прозореца, вече се е нагрял и не охлажда особено. :-o
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » съб авг 01, 2020 11:34 am

Ники, когато преклим с алкохола, черният дроб се анажира с разграждането му и се затрудняват гликогенолизата и глюконеогенезата (тоест набавянето на глюкоза от хранилището на органозма), чрез които той поддържа нормална кръвна захар при липса на храна. Затова при диабетици, особеноно на инсулин, е забранен алкохолът.
Също когато ядем сладко, панреасът отделя голямо количество инсулин и при по-слаба кондиция на черния дроб, повишена физическа активност, забаването разграждане на инсулина от бъбреците и т.н. е възможна хипогликемия. Като цяло при недиабетици е рядко да се получи хипогликемия, най-вече при алкохолна злоупотреба или при млади слаби момочета.
По темата - снощи стигна 32,2 в стаята и това щемясто е макса за годината. Сега е 30,6 и лека-полека ще започне да става трудно стигането на 30. В коридора е 31...
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » съб авг 01, 2020 12:15 pm

Тогава усетих много силен шум в ушите. Не е ли възможно да е било рязко вдигане на кръвното?
Не консумирам алкохол от повече от 5 години. Не пия повече от 2 кафета на ден и не пуша.
По принцип, когато се изкуша да си емря на кръвното, което е много рядко винаги е било около 120 на 80.

Потребителски аватар
nikolai kamburov

Мнение от nikolai kamburov » нед авг 02, 2020 4:56 am

Сложна работа са телата ни и дори цял живот да посветим върху здравословен начин на живот, накрая пак умираме от едни и същи неща.
С това си изречение не омаловажавам мотивацията у всеки от нас да живее по-добре...просто глупава шегичка.
Саше, благодаря за инфото. Най-вероятно няколкото ми бързи падания на захарта ще си останат мистерия. Със сигурност черният ми дроб е заякнал, защото съм бая кила. А това за алкохола ми го казаха нарочно, да ме будалкат. Баба ми разказала, че често ходя на шоурум. ...то в този град кой с кого не се знае вече. :grin1:
И те като не намериха по-адекватно обяснение и като ме гледат какъв притеснен съм там, хаха...и аз на тяхно място бих се изебавал.
Макар че вече не ходя на хс и нямам такива проблеми...мх? :hmm: :lol:
Ж.Кювие

Потребителски аватар
ASENOV

Мнение от ASENOV » нед авг 02, 2020 8:32 am

Органите на един лайнар, разплут и разложен като гардероб са развалина сравнение с такива на един спортист, който се храни балансирано и води качествен начин на живот, не пие и не пуши. А вече от какво ще умре и кога е друг въпрос. Мотивацията има много измерения. Всеки иска да бъде красив, да изглежда добре, да се чувства добре, да прави повече неща, да бъде харесван и да си отваря повече врати с добрия си външен вид и тнт. Колко дълго ще живееш е божа работа и не е най-важното нещо.

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » нед авг 02, 2020 8:46 am

Тази нощ спах на затворен прозорец. Вчерашният ден беше достатъчен да охлади. Чак към 5 часа сутринта се събудих, беше станало топло и разтворих.
Сутринта е много свежа. Има нещо специално в тези слънчеви утрини след захлаждане август месец. Усеща се, че вече не е същото, особено силно е това чувство, ако си навън сред природата. Есента наближава :thumbup:.

Потребителски аватар
geoge
Регистриран: съб фев 24, 2018 10:00 am

Мнение от geoge » нед авг 02, 2020 8:29 pm

През последните няколко дни свалих климатика с още един градус, до 20℃. В стаята е около 21,5. В петък сутринта се събудих плувнал в пот, възглавницата беше мокра :shock: А спя с един тънък полиестерен чаршаф и по без гащи, егати :shock:
Синджира си иде, козъта ги нема

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » нед авг 02, 2020 10:47 pm

Според мен си провери фреона на климатика. :lol: Моят онзи ден го сложих на 24С и спах направо с олекотена завивка. Голям студ стана. :lol: Сутринта го спрях и отворих да се стопли. :laughm: :lol:

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » нед авг 02, 2020 11:45 pm

Най-лошото е да се спи на климатик - изсушава въздуха и някак си става гаден като в хладилник.Ама и аз пускам всяка вечер , какво да правя иначе не се спи.Дори в колата ме дразни цяло лято..Всичко над 25℃ е гадно през лятото.... това е.Още месец и ще се усети хладината вечер дори и по морето... :pray: То и над 25 може да е много яко , ама да е вече края на септември и радиацията да е слаба , тогава е екстра дори 30 :laughm:

Потребителски аватар
nikolai kamburov

Мнение от nikolai kamburov » пон авг 03, 2020 1:12 pm

У нас във Варна е 27гр денем и 24-25гр нощем и спя като къпан. Даже спя със завивка. Но гол...
В Русе нямам климатик в моята стая и съм свикнал на всякакви условия лятото. :grin1:
Примерно 30гр нощем. Нещо такова...
А как на 20гр по време на сън ще си потен? По принцип телестната темп пада нощем и ти става по-студено от обикновено. Не е много окей според мене това.
Ж.Кювие

Отговори

Върни се в “Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости”