Скандалите около Президента

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пет юли 31, 2020 9:16 am

Тази тролска тема за отклоняване на вниманието изобщо не трябва да съществува. Трябва да се отвори такава за скандалите около мргавелко Мутрьо Тиквеничков. И не само заради циничното интервю. :deal:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пет юли 31, 2020 12:07 pm

Преподавателят по конституционно право проф. Георги Близнашки не смята, че има връщане назад за бегълците от закона в лицето на Цветан Василев, Васил Божков и Иво Прокопиев, въпреки опитите им да завлекат още хора с падението си. Той се обърна с въпрос към президента Румен Радев, питайки - „Защо президентът не порица тези фигури?“

„Защо Румен Радев не порица хора, като Васил Божков, Цветан Василев и Иво Прокопиев?“ Това попита професорът, насочвайки вниманието на обществото към неясното минало на президента, който понастоящем започва да изпълнява реалната си функция, с която бе издигнат „от нищото“ преди 4 години.

Професор Близнашки разкритикува Радев и за намеренията му да твори конституционни промени. Той припомни, че президентът е заявил официално намеренията си преди 9 месеца, но през цялото това време все още няма реално предложение. Конституционният преподавател е убеден, че причините са свързани с липсата на експертиза в близкото му обкръжение.

„Президентът няма право да иска оставката, нито на правителството, нито на главния прокурор. Това е грубо потъкване на Конституцията“, каза още проф. Близнашки и подчерта, че всеки един министър има право да го обвини в обида, но стратегията на правителството е да се потушава напрежението, което се нагнетява в близките седмици.

„Най-вероятно, когато мандатът на президента приключи, той ще бъде разследван, защото Конституцията позволява това“, каза още гостът в студиото, но подчерта, че с днешното си решение Конституционният съд е постъпил правилно, като посочи, че президентът не подлежи на разследване, докато мандатът му е в сила.

gero
Регистриран: съб сеп 23, 2017 6:50 pm

Мнение от gero » пет юли 31, 2020 12:35 pm

weather_master написа:
пет юли 31, 2020 12:07 pm

„Защо Румен Радев не порица хора, като Васил Божков, Цветан Василев и Иво Прокопиев?“
Е как да ги порицае като е един от тяхната банда. По- безличен президент *утка не сме имали :thumbdn:
Няма нищо по-хубаво от дъждовна пролет, кратко лято, топла есен и снежна зима :D

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пет юли 31, 2020 1:14 pm

Мда, така е. Само виж колко интересно се получава с тази издънка Макс. Пише тук мафията вън, но и пламенно разправя колко е бил стойностен президента Радев и как едва ли не сме имали най-добрият президент от десетилетия. А пък президента очевидно помага на Божков или поне с неговите съветници. А Божков е един от най-големите мафиоти. Виждате ли как се навързват кръгово нещата. :laughm:

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm

Мнение от 4uk » пет юли 31, 2020 5:32 pm

Типично комунистическо поведение, и на президента и на защитниците му - като го хванеш в престъпление, няма разкаяние, няма оставки, няма уволнения на виновни, дори временно отстраняване до установяване на истината. Вместо това нагло обвиняват другите, че извършвали същите престъпления. Дори ако е така, това не отменя задължението да се държат достойно и да си поемат вината,... но не би. Бойко е на светлинни години напред като морално поведение спрямо всички комунисти(явни и скрити), веднага отстранява всеки със съмнение за участие в нарушение. Дори когато няма престъпление, а е само морално укоримо.
Има ли някой съмнения, че съветникът на президента е изпратил на Бобоков съдебно решение дни преди даже издалите го да са го подписали. И това е супердоверен човек на президента, който му е бил вътрешен министър в служебния кабинет!
Има ли някой съмнения, че другият му съветник е разполагал с купища документи с гриф "секретно", до които изобщо не би трябвало да има достъп. Той също не бе уволнен!?
Как пък "честния" Хр.Иванов два месеца не намери време дума да обели за моралното задължение на Резидента поне временно да отстрани тези хора и да се резграничи от тях. Комунист комунисту око не вади - закономерност е. Намери време обаче да пусне жалба срещу Главния Прокурор, който притеснява комунистическата престъпна бърлога на Дондуков Х - фалшива жалба, че Гешев се бил показал по новините с жена, която била жертва на изнасилване и така я "изложил" публично. Оказа се, че Хр.Иванов лъже, нещо недоразбрал. Обвинението беше публично отразено в медиите, но не последва публично извинение от лъжеца. Срам, голям срам, за всеки, който нарече този човек чист, принципен и воден само от висши морални мотиви! След като едно елементарно "извинявай", не може да каже за "дребено" прегрешение. Забравих - комунистите имат семейно култивирано чувство за безгрешност.Не мож избяга от кръвта си, която жадува чужда кръв. Та колко да е честен този за големите неща - за съветниците на Фигуранта например!? А някои даже се оюнаглеят да му създават ореол на честен човек - вероятно има отделни моменти в които е такъв, но в повечето моменти си е добре изгнила ябълка.
Не се учудвам обаче, че точно конкретни хора го защитават със същата страст, с която защитават Фигуранта. Той мухълът се предава по съседство в червената кошница.
Не споря с прости хора - времето ми е ценно.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб авг 01, 2020 9:33 am

weather_master написа:
пет юли 31, 2020 1:45 am
Stringmeteo написа:
пет юли 31, 2020 12:17 am
Президентът: Готов съм със служебно правителство
30.07.20 в 19:16

https://bnr.bg/post/101318744/rumen-rad ... izpalnavat
:rofl2: :rofl2: :rofl2: :rofl2: :roll2: Мислех те за умен човек... :(
И аз теб... май... ;)

4uk

Мнение от 4uk » нед авг 02, 2020 10:58 pm

Кога ли е ставало както Стринг смята. Разбира се, че няма да има предсрочни избори!

4uk

Мнение от 4uk » ср авг 12, 2020 11:15 am

Петицията за импичмънт на Резидента на Путин на Дондуков върви с пълна сила.
Колкото повече, толкова повече!!
Това, не че ще му набие акъл - както казва Бойко, "на прост човек можеш да му набиеш само к.." !
Нека хасковския селянин разбере, че има и друга България и то по-многобройна, която не го счита изобщо за българин, камо ли заслужаващ поста си. Доказано е, че за всеки български комунист-русофил родината са Москва&Кремъл, а пребиваването му на някакъв пост някъде е в служба на тази му "родина", но гореспоменатия прекали, защото в момента той не е просто гражданина генерал-комунист, а институционализирана личност изпразнена откъм институционалните си задължения. В случая си имаме работа не с обединител на нацията, а партиен активист сеещ раздори и хаос в държавата ни. Явно не неговата!? В чий интерес освен личния му действа, ще разберете по-късно,.. а някои вече знаем!
Нищо чудно подбраното му обкръжение злонамерено да му внушило, че е всенароден любимец и борец за правда, а той да се е вързал на тази подигравка. Всъщност истината е, че играе ролята на разрушител на авторитета на институцията си и на държавата. Видимо не е трудно този прост, първосигнален човек да бъде манипулиран, след като Деса успя да го нaxeндpu да я назначи на 2 длъжности с 2 заплати + служебен апартамент, и то в нарушение на закона. И сега Прокуратурата му била виновна, че установила престъпленията му... и чака търпеливо да му падне имунитета. Част от съветниците му също се оказаха престъпници,... ама без имунитет.И тях трябва да спасява, че ако ги осъдят Фигуранта няма никаккъв шанс за втори мандат. Той и сега няма, но си мисли че има,.. затова дълбае все по-дълбоки дъна на позора си в желанието си да се спаси от правосъдие. С риск да разруши държавата си български генерал пренебрегва конституционно закрепените си задължения да е обединител и се хвърля в атака срещу половината от народа. Това е предателство към народа си, поне половината. Накрая всички ще сме отвратени и ще умираме от срам пред света, че имаме на този пост това човекоподобие, а то е без капка срам, както и симпатизантите му!
Типични комунисти, независимо за какви се представят!!!
Аз вече подписах в peticiq.com!

4uk

Мнение от 4uk » нед авг 16, 2020 2:19 pm

Днес случайно попаднах на статия описваща характеристиките на социопата.
Боже мой, през цялото време имах чувството, че описват нашият Фигурант.
"Социопатите нямат отношение към последствията от действията им. Те не се колебаят да нарушат закона, да изневерят, да лъжат безогледно и дори да станат вербално или физически агресивни към някого, който ги е хванал в крачка. Импулсивни са и нерядко имат трудности в контрола на гнева."
Не остана - още 1 год. до изборите! Дано до тогава социопатията му не прерасне в психопатия. Национална заплаха от висока степен е, човек с такава диагноза да назначава и ръководи служебно правителство, при апетита му за още власт и отмъщение към хората хванали него и антуража му в престъпления.
Според мен, поне 3-ма професори психиатри трябва да гарантират с диагноза "психично здрав, без гранични психични отклонения", преди някой да заеме подобен пост! В момента сме в явна издънка - човекът с фуражката не осъзнава последствията от думите и действията си върху 7 млн. българи!
Посочения от "известно Какой дарагой" да бъде "обединител на нацията" се оказа, че посочения няма никакво вътрешното желание и призвание да прави това, той иска да размахва юмруци и го прави.
... но пък има:
1.Перманентни и демонстрстивно афиширани лични политически пристрастия и омрази. Насъсква една срещу друга групи от обществито, а уж е" олицетворение на единството на нацията"!?
2.Има си личен проблем с прокуратурата, който ще се развива след първия му и единствен мандат.
3.Има си проблемно лично обкръжение, чиито съдебни дела ще текат още по време на мандата му
Всичко гореспоменато е много лошо, но би търпяло известно снизхождение, ако поставяше на първо място интересите на народа си пред своите, но не би! Уви, за социопата това е мисия невъзможна - пролемът му има по-голяма тежест от 7 млн. чужди проблема! Първосигналните му мисли, думи и действия са изцяло фиксирани върху личното му оцеляване и лъскането на собственото свръхЕго, без значение какви ще са подледствията за останалите
Не мога да се отърва от съмненията, че Фигуранта се е договорил с няколко богати хора със съдебни проблеми, да развалят заедно настоящата държава и да си подредят нова такава, която ще зачисти проблемите им "Заради заслуги!"
Дали пък няма да им се получи при тези 80% дебили(според Иво Христов) ,... при младежта бих казал 90!?

4uk

Мнение от 4uk » вт авг 18, 2020 7:07 pm

Казват, че президентът на една парламентарна република трябва да е като акордьор на пиано - да чува звука на всеки отделен клавиш и да настройва струните му, така че да допринася за хармонията и общата мелодия.
Сега да Ви разкажа за настоящата катастрофа на "народната ни филхармония" с един "акордьор". Трябваше ни акордьор, а се оказа, че няма особен избор - една глуха баба и един напет момък, но пък с "препоръки" от руски "диригент". Нейсе, дадохме шанс на втория, сложихме го на стола пред пианото и го оставихме да работи. Взе да чука с един пръст тук там по клавишите и да гледа втренчено, като питбул. Оставихме го на спокойствие в очакване на резултат. Връщаме се след известно време и какво да видим - пианото боядисано с червена блажна боя, ала кремълска звезда, две трети от клавишите изкъртени, на останалите нотите надписани с червен флумастер(дане стават грешки), а "акордьора" доволен чука с един пръст "котешкия марш". Питам го:
- Какво направи с пианото бе, човек?
- Направих го функционално, махнах всички излишни клавиши. Тези са достатъчни за да се свири "Вставай страна огромная" в работно време, защото живота е битка и лобут, а аз съм партиен Боец. А пък да знаеш как се разгонват червените кучки от този марш - една даже успя да ме разведе и да ме ожени за себе си. Аз, обаче не й останах длъжен, отблагодарих й се двойно за обслужването, с всички възможни дължавни активи. Човещинийка си е, ъ, нъли? Вечерно време си свирим "котешкия марш".. за разпущане, сега го разучавам. Уча се да свиря и на руска балалайка, но повече обичам да слушам такава.
- Ами нали уж беше акордьор, бе!?
- Не бе, не си разбрал - товарил съм едно пиано на акордьор и съм гледал акордиране, нищо не разбрах, но не ми се стори сложно. Иначе съм старшина по призвание и генерал по звание!
- Абе, човеко защо не ги каза тези неща предварително,.. че хабер си нямаш?
- Ааа, това заплащане не е за изпущане, къ ша го изтърва! Второ пиано нямате ли за акордиране, ставам все по-добър! Ще ви го настроя за "Союз нерушимъй.. " и "Ех, дубинушка ухнем.. ", яки парчета, нъл!!!
- Ти си за затвора, бе другарю! За какви нови пиана питаш!? :palm1:

4uk

Мнение от 4uk » чет сеп 03, 2020 1:40 am

Да е жив и здрав Радев - реши ми екзистенциален проблем! Винаги ми е било трудно да определям бързо интелекта на хората, които срещам - все пак всеки "се прави" на по-умен отколкито е, някои даже успяват временно да заблудят публиката. Открих обаче безпогрешен бърз тест за липсата на интелект - достатъчно е да питаш някой "Харесваш ли Радев като президент, не като летец?" Ако отговорът е "Да", това ми дава 100% гаранция, че интелекта у този човек или никога не е успял да се развие или е опустошен в алкохолна компания или партийни сбирки.
Методът работи на 100%. Пробвайте!

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет сеп 03, 2020 1:48 am

И какво точно общо имат тези твои, свръхинтелектуални, напъни с настоящото положение у нас, при което единствената опозиция (с някаква власт, макар и минималистична) на олигархичната управляваща клика е именно президентът, а всички останали или играят в един отбор (управляващия), или доста неуспешно имитират опозиция? :hmm:

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » чет сеп 03, 2020 1:54 am

Stringmeteo написа:
чет сеп 03, 2020 1:48 am
И какво точно общо имат тези твои, свръхинтелектуални, напъни с настоящото положение у нас, при което единствената опозиция (с някаква власт, макар и минималистична) на олигархичната управляваща клика е президентът, а всички останали или играят в един отбор (управляващия), или доста неуспешно имитират опозиция? :hmm:
:rofl2: :rofl2: :rofl2:
Стринджи, ти май верно си изперкал :hmm:
Искаш да кажеш, че Фигурантът* - онзи, на когото "половината служебен кабинет беше с хора на Шиши"*, е опозиционерът на бял кон? :roll2:

* - из теле-мемоарите на Божков
Реалист.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет сеп 03, 2020 2:16 am

Weatherman написа:
чет сеп 03, 2020 1:54 am
...
"Фигурантът" тогава още не беше влязъл в час и ако си спомняш, имаше бая чуденки какво да се прави, защото Плевнелиев не можеше да разпусне парламента и май в крайна сметка остави стария кабинет за временен служебен :dontknow: , защото Радев след това можеше да го смени и щеше да стане безмислеца (служебен кабинет за месец и половина :dontknow: ). (Радев по едно време беше склонен май даже и Плевнелиев да назначи служебния кабинет, а след това той само да го "парафира", без промени. :dontknow: ) Каквото и точно да е станало тогава (не ми се рови сега за подробности), факт е, че към момента Радев е в доста лоши отношения с ДПС (прясна справка от вчера), по една или друга причина, така че доводите ти издишат тотално по този параграф :dontknow: ...

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » чет сеп 03, 2020 3:13 am

Stringmeteo написа:
чет сеп 03, 2020 2:16 am
Каквото и точно да е станало тогава (не ми се рови сега за подробности), факт е, че към момента Радев е в доста лоши отношения с ДПС (прясна справка от вчера), по една или друга причина, така че доводите ти издишат тотално по този параграф :dontknow: ...
Демек е окей Мунчо да има каквито и да било отношения с ДПС?! :dontknow:
ОК, нямам повече въпроси. :grin1:

Отговори

Върни се в “Политика”