АНАЛИЗИ около актуалната вътрешнополитическа ситуация

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » нед авг 02, 2020 10:48 am

Аз съм на мнение , че няма смисъл от протести камоли точно в момента, след 6-7 месеца са изборите , отделно с тоя ковид и трудната ситуация в Европа и целия свят трябва да се взимат важни решения от работещо правителство , колкото и да е жалко.Така или иначе пак ще преизберем Тиквоча ясно е на 100 процента , дали сега или след 6 месеца......няма значение.Толкова ни е капацитета на обществото.Като тръгнем отдолу - обикновен работник гледа да се подпира цял ден и ако може да гепа нещо.И което е най-важното тотално незаинтересовани за общите неща , града , държавата им, екология , каквото и да е Пълно с измамници и далавераджии на дребно.От там почваме че най-големите профани и връзкари се издигат на управленски позиции по държавните структури още от комунизма.Сериозния бизнес и групировките същата работа доло горе.Почти няма интелигентни и способни хора , които да развият международен бизнес да буустне икономиката нагоре.Логично правителството , което ще се структурира в тая джунгла да е такова и то.Аз съм бил в над 50 държави и винаги като съм си говорил с 5-10 случайни човека на улицата или в бара , интелекта и морала им винаги е отговарял много точно на това в какво състояние е държавата , без никакви изключения.Нещата са много прости и явни не знам защо дъвчем 50 теми по 500 страници в политика.Не сме японци или норвежци да очакваме да се промени нещо.И като цяло сме некадърни, манталитет тип руснаци и украинци , можем всичко да правим по-малко , но реално нищо икономически конкурентно 😀 посредствена история

4itatel
Регистриран: съб мар 21, 2020 11:36 pm

Мнение от 4itatel » нед авг 02, 2020 10:57 am

Stringmeteo написа:
нед авг 02, 2020 9:50 am
Над 60 % от българите подкрепят протестите (и още нагласи за случващото се)
01 / 08 / 2020

https://m.dnevnik.bg/bulgaria/2020/08/0 ... e_i_oshte/

"...
Малко над 60 % от българите подкрепят протестите от последните седмици. Това показват данните от национално представително проучване на "Алфа рисърч" по поръчка на "Дневник"*. Почти 50 % подкрепят и акцията на Христо Иванов пред лятната резиденция на почетния председател на ДПС Ахмед Доган в Росенец.

Исканията на протестиращите за оставка на премиера Бойко Борисов и на главния прокурор Иван Гешев получават одобрение между 45 % и 43 %.

Президентът Румен Радев е подкрепен категорично в конфликта с Гешев - от 45 % от българите спрямо 11 % за главния прокурор (36.8% не подкрепят нито единия, нито другия). В конфликта с Борисов Радев получава 43.9 % подкрепа спрямо 23.2% за премиера (28.8% не застават на ничия страна).
..."
Прави впечатление това
Президентът Румен Радев е подкрепен категорично в конфликта с Гешев - от 45 % от българите спрямо 11 % за главния прокурор (36.8% не подкрепят нито единия, нито другия). В конфликта с Борисов Радев получава 43.9 % подкрепа спрямо 23.2% за премиера (28.8% не застават на ничия страна).
Или са питали някакви червени бабички основно или въпросното проучване е изцяло фалшифицирано. 45% подкрепяли руският агент Радев смях :lol:

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » нед авг 02, 2020 11:10 am

SKYLINE написа:
нед авг 02, 2020 10:48 am
Аз съм на мнение , че няма смисъл от протести камоли точно в момента, след 6-7 месеца са изборите , отделно с тоя ковид и трудната ситуация в Европа и целия свят трябва да се взимат важни решения от работещо правителство , колкото и да е жалко.Така или иначе пак ще преизберем Тиквоча ясно е на 100 процента , дали сега или след 6 месеца......няма значение.Толкова ни е капацитета на обществото.Като тръгнем отдолу - обикновен работник гледа да се подпира цял ден и ако може да гепа нещо.И което е най-важното тотално незаинтересовани за общите неща , града , държавата им, екология , каквото и да е Пълно с измамници и далавераджии на дребно.От там почваме че най-големите профани и връзкари се издигат на управленски позиции по държавните структури още от комунизма.Сериозния бизнес и групировките същата работа доло горе.Почти няма интелигентни и способни хора , които да развият международен бизнес да буустне икономиката нагоре.Логично правителството , което ще се структурира в тая джунгла да е такова и то.Аз съм бил в над 50 държави и винаги като съм си говорил с 5-10 случайни човека на улицата или в бара , интелекта и морала им винаги е отговарял много точно на това в какво състояние е държавата , без никакви изключения.Нещата са много прости и явни не знам защо дъвчем 50 теми по 500 страници в политика.Не сме японци или норвежци да очакваме да се промени нещо.И като цяло сме некадърни, манталитет тип руснаци и украинци , можем всичко да правим по-малко , но реално нищо икономически конкурентно 😀 посредствена история
Като цяло съм съгласен и затова бях вметнал още преди към романтика Стринг, че тука манаталитета на българина е такъв, че не трябва да очаква съществена промяна поне още 2-3 поколения докато се изредят - другото е бягане от реалноста и губене на съществено време в глупости и празни надежди.
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » нед авг 02, 2020 11:12 am

Слаклайн :thumbup: Иначе гледах интервю с този Октай, който уж бил прогнозирал протестите от преди няколко месеца. Той твърди, че проблемът на Борисов е друг, а не протестите. Той твърди, че хората, които са го издигнали през 2009-та, сега искат вече да го детронират. Това, ако е вярно е още едно голямо доказателство за олигархията по високите етажи на властта и това е много лошо. Но това, което ме притеснява е, че явно тези същите хора си имат вече нова пионка и нов проект. Та въпроса е кой е той? Накрая ще се окаже, че протестите ще са за едно нищо. :lol:

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » нед авг 02, 2020 5:41 pm

Манолова яхна майките, обижда медии, а после ходи по студиата
И докато голяма част от протестиращите срещу Борисов и ГЕРБ се отдръпнаха от блокадите на движението и "Орлов мост", а дори БСП елегантно се измъкнаха от подобни радикални действия в посока Бузлуджа, то бившата им съпартийка Мая няма спирка, окрилена, че е дошъл звездният й час на протеста. Успя да засенчи и "Отровното трио". Метаморфозата на бившата омбудсманка и кандидат-кметица на София, юристката с адвокатски стаж зад гърба си, която брани закона, стигна до барикада на движението пред Софийския университет.
В новото си амплоа Манолова не спря да разговаря с гражданин, който нарече нея и сподвижниците й "лузъри", след като спряха движението и по бул. "Васил Левски". Така щеше да направи като омбудсман и депутат - поне да го изслуша. Помним как през 2014 Манолова обираше гнева на протестиращите и срещу нея, когато беше зам.-председател на парламента и такситата отказваха да я качат. В новото си амплоа тя вече е протестър и крещи по журналистите "фалшиви новини", докато обичайно флиртува с медиите и обикаля неуморно студиата им. Сега избута за знаме един бял бус на нещастни жени, наказани от съдбата, и се скри зад тях.
Maнолова е ясна. Тя и през трупове ще гази, ако трябва, само за да си вдигне акциите. Разбира се, няма как да не отбележим, че и другият политически непрокопсаник - Ицето Бойкикев - не пропусна да се появи на мястото на събитието и да влезе още един път в обективите.

Интересно още колко арсенал за подобни пърформънси имат в ръкава си протестърската клика, че да захранват ежеднежно иначе скучния августовски ефир. :grin1:

Сега са се разположили и гледам опънали две тенти на кръстовището на Ректората и утре ще е даже още по-голям мазаляк трафикът.

И се правят на онеправдани майките, че просто искали да идат на къмпинга на Орлов Мост, но полицията им направила сечено и ги прихванала на университета. Е, хубу де, като искаш да идеш да подкрепиш тези на Орлов Мост, кому е нужно да го правиш с микробус? Иди пеша! За мен на немалко от тези майки хич не им е чиста работата, особено лидерката им Вера Иванова. :thumbdn:

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm

Мнение от 4uk » пон авг 03, 2020 12:48 pm

Важно!
Съобщение от щаба:
Епидемичната обстановка в България се усложнява - вчера(01.08) новозаразените с covid в малка България бяха толкова колкото и в Германия, и в Италия. Трябва да вземат спешни мерки: Да се забранят всички масови събирания на открито с повече от 50 души,...освен протестите против Правителството. Протестите в защита на Правителството са забранени! Така ще постигнем демокрацията и справедливостта , за която ние протестърите мечтаем. Посланието ни към вас е : "Ние сме хитри, подли и нагли, а вие сте търпеливи и снизходителни, затова ще ви се качим на главата,.. ще мълчите, ще се съгласявате и ще изпълнявате! Малчать, не гаварить! Олигарсите и престъпниците и агентите около Резидента(и вътре в него) трябва да бъдат спасени от разследванията на Гешев и справедливия затвор, който ги грози! Те са престъпници, но са наши престъпници, а нашите престъпници не носят отговорност от 1944г. насам. Още Сталин ни го е обещал... и досега спазва обещанието си. Нито един комунист, не беше наказан за десетките хиляди убийства без съд и присъда, по дерета и трудови лагери! Затова, докато има престъпници, винаги ще има и комунисти, които да ги защитават и споделят заграбеното. Панятна!"
Не споря с прости хора - времето ми е ценно.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон авг 03, 2020 4:17 pm

Източник!?!! :hmm1: :hmm1: :hmm1:

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » пон авг 03, 2020 6:37 pm

"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон авг 03, 2020 9:44 pm

Иван Костов: Всеки управляващ да знае, че не може да оставя държавата пленена
03.08.20 в 12:55

https://bnr.bg/post/101320247/ivan-kost ... ta-plenena

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон авг 03, 2020 10:37 pm

Гарелов: За успеха на протестите съдя по уплахата на управляващите
03.08.20 в 14:42

https://bnr.bg/hristobotev/post/101320328/ivan-garelov

raptor
Регистриран: вт юни 17, 2008 7:05 am

Мнение от raptor » пон авг 03, 2020 10:54 pm

Много смислена статия на Стършел относно цялата ситуация. Не съм гледал дали не е поствана вече, ако е така нека бъда извинен.

https://starshel.bg/6760/cherveno-zname ... se-svalya/

gero
Регистриран: съб сеп 23, 2017 6:50 pm

Мнение от gero » пон авг 03, 2020 11:34 pm

Статията е много вярна. Само пълен идиот може да не види схемата на Черепа и неговите отровни пионки за дестабилизация на страната. Едни фалшиви снимки на чекмеджета с пари и злато събудиха най-съкровеното и силно чувство в българина-завистта и злобата. Бъдещите избори, предсрочни или не ни гарантират един шарен и неработещ парламент с постоянни вотове на недоверие и бламиране на правителството независимо каква коалиция се сформира. Въобще тежки времена предстоят за които идиотите къмпингуващи на палатки по кръстовищата не мислят, първо защото нямат толкова мозък и второ защото сега им се плаща за простотиите и те са доволни, но рано или късно плащането ще спре.
Няма нищо по-хубаво от дъждовна пролет, кратко лято, топла есен и снежна зима :D

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » вт авг 04, 2020 12:20 am

А ето един рандъм фейсбук пост на безкористна протестърка, който случайно видях моя приятелка от Стара Загора да споделя.

Човек, ако просто прочете текста, както на този, така и на по-ранни нейни публикации, ще си каже "кво пък толкоз? Млада, будна жена, с гражданско самосъзнание и позиция" и наистина, аз също не видях нищо нередно в това, което е написала. Обаче ми се приплъзна пръста по телефона и съвсем случайно ѝ влязох в профила и първото нещо, на което ми се спря погледът е, че е членка на ПП "Възраждане".

Каква изненада, нали? :grin1:

Абе момчета, наистина ли си мислите, че някой е способен да лежи на асфалта дни наред и да не е стимулиран да го прави и/или да очаква бъдещи дивиденти от дейността си? Наистина ли някой си мисли, че лешперите, които тази вечер опънаха палатки пред варненската община, не са били предварително организирани от Коце Копейкин? В кой свят живеете?

Нормалните хора, които са недоволни, ходят викат и надуват свирките няколко часа на площада и се прибират да спят, защото утре са на работа. Това обаче не важи за стотината утайки, които къмпингуват на Орлов Мост, Ректората и МС и превръщат целия център в клоака.
Или си мислите, че шефът им е дал болничен, за да пият на корем по цял ден и да се търкалят по пътното платно?!

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » вт авг 04, 2020 12:22 am

gero написа:
пон авг 03, 2020 11:34 pm
Статията е много вярна. Само пълен идиот може да не види схемата на Черепа и неговите отровни пионки за дестабилизация на страната. Едни фалшиви снимки на чекмеджета с пари и злато събудиха най-съкровеното и силно чувство в българина-завистта и злобата. Бъдещите избори, предсрочни или не ни гарантират един шарен и неработещ парламент с постоянни вотове на недоверие и бламиране на правителството независимо каква коалиция се сформира. Въобще тежки времена предстоят за които идиотите къмпингуващи на палатки по кръстовищата не мислят, първо защото нямат толкова мозък и второ защото сега им се плаща за простотиите и те са доволни, но рано или късно плащането ще спре.
Е, той Божков цяла пролет говореше за предстоящото "Българско лято", правейки препратки към Арабската пролет.
Даже едно от имената, които обмисляше за политическия си проект, беше "Българско лято" и пусна анекта за името във фейсбука си, не знам накрая какво име избра.
Та... Черепа непрестанно говореше за предстоящото българско лято, през което "хунтата ще бъде изметена" и изведнъж пламват протести поради привидно не особено съществен повод (доста по-сериозни скандали е имало през годините). Наистина голямо съвпадение, че всичко се случи така, както си го представяше Божков. Еееех, какви невероятни съвпадения се случват на този свят. :grin1: С всеки прекаран ден на тази земя се възхищавам на невероятните случайни съвпадения, които ни поднася съдбата. :grin1: :grin1: :grin1:

ПП: Сега проверих - наистина избраното име за партията му е "Българско лято". Да уточня, че името е избрано преди протестите. Интересно защо протести не избухнаха есента, зимата или пролетта? :roll2: :roll: Еееех, какви случайни съвпадения има на този свят. :grin1:
Реалист.

Потребителски аватар
yavor_zhekov
Регистриран: чет юли 31, 2014 4:02 pm

Мнение от yavor_zhekov » вт авг 04, 2020 1:03 am

И какво ще постигне Божков ?? И да направи партия, която да узаконят, не мисля, че има шанс да влезне в парламента. Стига сте се филмирали, че едва ли не Божков дирижира протестите.
"Страхът е просто състояние на ума, а състоянията на ума подлежат на контрол и насочване" - Наполеон Хил, Мисли и забогатявай..

Отговори

Върни се в “Политика”