Цигари. Алкохол

За цигарите, алкохола и наркотиците е ясно, но май има и други видове пристрастявания...

Модератор: mmirro

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » пон авг 31, 2020 8:18 pm

optimeon написа:
пон авг 31, 2020 1:21 pm
цигарите са отрова...не мога да разбера какво намираш пушаците в тях
И аз съм се чудил много, защото погледнато логично - даваш много пари за нещо, което мирише лошо, супер вредно е за всички органи и системи и освен всичко вече не е и модерно, защото можеш всяко лапе да видиш с цигара.
Наскоро гледах едно клипче на едно пулмоложка, която каза за асоциацията на засмукването на цигара със смукането на женско зърно при кърмене.
Като цяло повечето хора започват, докато са на 14-15 години, докато още нямат достатъчно зрял акъл в главата и целта е даса "от готините", да се социализаират и смятат, че това е най-добрият начин. По-късно като започне самоосъзнаването или здравословние проблеми на голяма част им идва акълът, но вече е късно, пристрастяващият ефект е силен.
Родителите и изобщо средата също влияят, ако майак ти и баща ти пушат и всичките ти приятели просто го приемаш за нещо естествено, ако не влизаш в дълбоки размисли за смисъла на този акт.
Иначе на мода вече е тревата, за да си от готините трябва да пушиш саски, които миришат още по-лошо и водят до сериозно затъпяване и други вреди, но всеки да си носи кръста.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пон авг 31, 2020 9:23 pm

Неориентирани младежи, които нямат самооценка се лутат и залитат по това, което прави тъплата и те да не останат назад. От поколение на поколение все същата глупост. Още като бях малък приятелите говореха за кутийки Марл Боро, тези цигари бяха издигнати в култ, както и Кент. През 80-те години. Качвахме се по таваните да пушим скришом. Е аз бях от по-пъзливите и по-разумните, ама бях си дръпнал и аз един път. :oops: И после братовчед ми ме издаде на нашите и то навръх рождения ми ден. Те обаче не ми се скараха, казаха че е нормално и че всяко дете опитва.
Даже сме играли и на чичо Доктор, през което децата също минават. :laughm: Едно момче ни събра у тях и каза лягайте един по един и събувайте гащите, ще ви преглеждам, грабна една химикалка и почна да бърка в дупетата на другите деца. :roll:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » пон авг 31, 2020 9:47 pm

Макс пак откровен. :lol:

wilkosz

Мнение от wilkosz » пон авг 31, 2020 10:10 pm

Що бе аз бях от активните тези които бъркаха с химикалките ти какво си помисли. :grin1:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » вт сеп 01, 2020 12:21 am

wilkosz написа:
пон авг 31, 2020 9:23 pm
... Едно момче ни събра у тях и каза лягайте един по един и събувайте гащите, ще ви преглеждам, грабна една химикалка и почна да бърка в дупетата на другите деца. :roll:
Макс, аман от аналните ти истории! :thumbdn: Съмнявам се да е било само с химикалка. Най-вероятно са ти използвали бутилка от бира. :lol: Ей, значи още от малък дупен. :laughm: :lol:

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » чет сеп 10, 2020 1:52 pm

Е то това си е вродено, между другото многото секс е също форма на пристрастяване. Аз не знам за човек, който не е пристрастен към абсолютно нищо.
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Потребителски аватар
Rafet Sokolic
Регистриран: нед авг 30, 2015 11:35 pm

Мнение от Rafet Sokolic » чет сеп 10, 2020 3:04 pm

wilkosz написа:
пон авг 31, 2020 9:23 pm

Даже сме играли и на чичо Доктор, през което децата също минават. :laughm: Едно момче ни събра у тях и каза лягайте един по един и събувайте гащите, ще ви преглеждам, грабна една химикалка и почна да бърка в дупетата на другите деца. :roll:
Явно ти е допаднало и така си остана 😁👌
"Безсмъртен е този, който прави добро"- Босненска поговорка

wilkosz

Мнение от wilkosz » чет сеп 10, 2020 3:30 pm

Trolovte izlqzoha ot dupkite pri pyrva vyzmoznost... :laughm:

Отговори

Върни се в “Вредни пристрастявания”