КОЙ С КАКВО СЕ ЗАНИМАВА - ХОБИТА, РАБОТА...

Ами то май е ясно...

Модератори: Radoslav Petkov, ASENOV

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » пет авг 21, 2020 7:14 pm

nikolai kamburov написа:
пет авг 21, 2020 4:32 pm
А пък моята страст е да ям. Да, без майтап :lol:
Ям с такова удоволствие, че понякога настръхвам от кеф. И след като се нахраня мисля как ще ям с удоволствие след някой друг час пак. Даже като се навечерям и си мисля какво ли вкусно нещо ще закусвам на другия ден. :laughm:
Ест, че имам и хобита, но с това по-горе не се ебавам.
Наистина ценя храната, особено откакто минах на здравословна и откакто си готвя всичко сам. Сега искам да си сготвя онази салата на Хаппи, която е с киноа и бяла риба. МНОГО Е ВКУСНА. :twisted:
Храната е на-вкусна след бягане. От опит го казвам. След работа петък правя едно голямо пазаруване и уикенда почва купона с дългите бягания и разточителни хапвания до насита. Добър начин за прекарване на времето. :grin1:

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пет авг 21, 2020 8:00 pm

misacho написа:
пет авг 21, 2020 6:45 pm
Брей,много топло Балтийско море :shock:

Колко да е при тези български средни августовски?
Изображение
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

wilkosz

Мнение от wilkosz » съб авг 22, 2020 8:58 pm

Ударих му 44 км по крайбрежието днес. Отидох с влака дотам и оттам карах. Там е по-готино за каране, има перфектни велоалеи и виждаш цялото крайбрежие. Сутринта беше облачно и без малко да ни перне буря, но мина леко южно. Към обяд изпече беше +26 въздухът, а водата +21.
Изображение

Травемюнде:
Изображение

Маршрутът на север към Ниндорф минава през гора и е хълмисто.
Изображение

Изображение

Наближавам Тимендорфер Щранд с хубавата му гориста крайбрежна алея
Изображение

На Шарбойц вече беше изпекло и народът започна да приижда към плажовете
Изображение

Изображение

Да караш по такива новички гладки алеи е удоволствие
Изображение

Отминах и следващите курортни селища Хафкруг и Сирксдорф и продължавам на север вече по дива пътека
Изображение

Красиви бунгала са наредени там наблизо
Изображение

Дойде време за отмора на плажче
Изображение

Водата е кристална
Изображение

Хубави конвекции се наблюдаваха по небето
Изображение

Без царевичка не върви и там варената царевица много се тачи и се продава
Изображение
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » нед авг 23, 2020 5:01 pm

Такива велоалеи, съчетани с подобни гледки...разкош.
Тук ти завидях и то много.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

wilkosz

Мнение от wilkosz » нед авг 30, 2020 12:09 pm

И този уикенд се хванах и направих велотур. Този път 52 км отиване и връщане от Гревесмюлен до старинния ханзейски балтийски град Визмар от бившата източна Германия. Много красив град. За последните 3 седмици имам точно 302 км карани. Преди това в целия си живот сигурно и половината на това не бях правил.
Вчера гледах да поддържам високо темпо, 3/4 от пътя бях на средна скорост 22 км, обаче последните 10 км на връщане бяха само баир, изцедиха ми всичките сили. Вече мислех за слизам и да бутам, досега не ми се беше случвало, и сега не го направих, но се наложи на карам на най-ниска предавка на малкия зъбец и на най-малкото съпротивление и пак едва едва ми стигаха силите. Имам 18 скорости. Та средната ми скорост падна на 16 км/ч.
На две места карах край морето, посетих хубави плажчета, водата все още е топла и става за къпане, въпреки че от 1 седмица тридесеттаците станаха история. Но вчера беше долу горе прилично въздуха 22,5 градуса е бил максимумът във Визмар, сутринта беше слънчево, следобяд типично за тази тъпа морска хладна полярна въздушна маса се разстлаха конвекции, които придадоха есенен неприветлив вид на небето. През целия ден духаше до умерен югозападен вятър. На връщане и той ми беше пречка.
Целият маршрут е в бившето ГДР. Пътищата имат кръпки тук там, но пък над половината участък е постоянно велоалея и то гладка новичка. В западна Германия караш по пътя, велоалеи между населените места почти няма поне там където досега към карал с изключение на тази покрай морето, където карах миналата седмица.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Тъкмо за обяд пристигнах във Визмар и му ударих една вегетарианска пица с безалкохолна бира, в която обаче падна една оса, а сервитьорите бяха турци и не се усетиха да ми донесат нова и затова не им оставих бакшиш. :twisted: Ако бяха германци щяха да ми донесат нова безплатно. Един път хем аз бях виновен, защото си разсипах какаото и те ми донесоха ново за тяхна сметка, без аз да съм искал да ми носят ново. А сега хем не бях виновен, че ми е паднала оса вътре, хем оня тъпунгел не се усети.
Изображение

Иначе пълно с туристи
Изображение

Изображение

Качих се по стъпалата и на кулата на старата църква, откъдето има супер гледка към града
Изображение

Изображение

Даже съм имал и пенсион там
Изображение

Изображение

Изображение

В тази ВМ сутрините са привлекателни с по-слаб вятър, много слънце и с ранно образуване на конвекции
Изображение

Но следобедите това не само, че не води до бури, ами до оловно разстилане на тези конвекции и депресивен вид на небето, съчетано със силен вятър
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

optimeon
Регистриран: ср юли 01, 2020 10:37 pm

Мнение от optimeon » пон авг 31, 2020 1:48 pm

аз работя в сферата на рекламата

иначе част от хобитата ми са да плета, шия и пътувам
мъжки чанти,абонаментно почистване,тристаен апартамент,центробежен компресор
Последна промяна от optimeon на съб сеп 19, 2020 6:17 pm, променено общо 1 път.

wilkosz

Мнение от wilkosz » съб сеп 05, 2020 9:00 pm

Този уикенд времето е малко кофти и се отказах от маршрута с изкачване на най-високия връх в провинция Шлезвиг-Холщаяйн - връх Бунгсберг, висок 168 м. Там има наблюдателна кула, ресторант, музей, масички и пейки за пикник в гората и е готино място. Вижда се оттам заливите на Киел и Любек, остров Фемарн и дори датските острови далеч на север. Този маршрут си го запазвам за хубаво време.
А днес го заместих с 36 км тур до езерото Погензее с обяд в градчето Бад Олдесло.
След утринния дъжд напече и тръгнах, следобяд се зачерни и около 50 минути валя дъжд, но не ме намокри, тъкмо тогава бях паркирал колелото в центъра на Бад Олдесло и хапвах на заведение. Като спря тръгнах обратно беше облачно но вече не валя, на моменти просветна и слънце.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

optimeon
Регистриран: ср юли 01, 2020 10:37 pm

Мнение от optimeon » ср сеп 09, 2020 9:09 pm

изглежда много красиво :)

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » чет сеп 10, 2020 7:03 pm

Навсякъде в Германия е така, дори в най-затънтеното село. Велоалеи, дива природа и чудесни къщи и архитектура. На българинът чипът е сбъркан, още не достигнал еволюцията си в разумен вид.

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » чет сеп 10, 2020 7:43 pm

Каква дива природа с велоалеи? :laughm: Германия е толкова урбанизирана, че почти няма дива природа. ;) Ако за теб дива природа е поляна с трева и велоалеи, говорим за напълно различни неща.

wilkosz

Мнение от wilkosz » чет сеп 10, 2020 9:23 pm

Този уикенд времето изглежда, че ще е хубаво и ще позволи покоряването на връх Бунгсберг. Слизам на морето на Сирксдорф и оттам тръгвам изкачване до най-високия връх на Шлезвиг-Холщайн. 162 метра. :grin1: И на някой плажче на връщане може да намина както си му е редът. Поне 50 км трябва да закръгля.
Изображение
Изображение

На върха има достатъчно занимания и е благоустроено
Изображение

А плажът вероятно ще е този, там не съм ходил още
Изображение

wilkosz

Мнение от wilkosz » чет сеп 10, 2020 10:31 pm

Между другото това е първата снимка, която си спомням, че съм снимал през живота си. Юни 1987 г. в Шумен паркинга до стадиона. Отивайки да изпълнявам пионерското поръчение "набиране на 5 кг липов цвят и предаване в приемателния пункт в помощ на социалистическото стопанство". :wink: Бях 12-годишно хлапе. Толкова ли остарях, че колите изглеждат вече толкова ретро :-?
Изображение

Така изглеждах точно през същата година
Изображение

wilkosz

Мнение от wilkosz » нед сеп 13, 2020 10:12 pm

Днес карах 64 км. чудесен морско-"планински" тур. Духаше силен вятър, на моменти страничен и беше направо трудно да пазиш линията на движение и фучаха коли покрай мен.
Гордото връхче, високо 168 м не се оказа сериозно, цялата местност наоколо е приповдигната и изкачването към върха е около 60-70 метра.
Изображение

Пристигнах в Сирксдорф, разходих се до плажа сутринта и тръгнах след това нагоре. Вече не става за море, студено е и вятърът хапе, никой не се къпеше.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Плажът на Пелцерхакен. Много хубав изглед и е с южно изложение доста подходящо място. Максимумът там днес е бил +23, сега видях, но не се усети въобще с този вятър направо си беше хладно
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » нед сеп 13, 2020 10:52 pm

Много добре, аз харесвам точно такива маршрути, без тежки наклони, макс 5% и през открити месности с хубава гледка.
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

wilkosz

Мнение от wilkosz » вт сеп 15, 2020 10:43 pm

Днес нямаше как да не използвам летния подарък от времето с +30 градуса в Хамбург, за да отида след работа с колелото да плувам в езерото.
Напълно тихо и слънчево и чудесен залез. В средата на септември такъв ден тук е приятна изненада. В 4 ч. излязох от работа и тръгнах за езерото 30 км навъртях, средна скорост 18 км, въпреки че преди 2 дни само карах над 60 км и още ги усещах леко. А и на едно място не можах да пресека, поне 4-5 минути не ме пуснаха колите да мина и загубих скорост. Иначе 20 км ги хващах.
Изображение

Изображение

Изображение

Отговори

Върни се в “Хоби - музика, градина, фотография...”