ПРОФЕСИОНАЛЕН СПОРТ (разни, БЕЗ ФУТБОЛ!)

Тъй като, както се оказва, има доста футболни запалянковци тук, явно е добре да има отделен раздел за целта...

Модератор: Radoslav Petkov

Потребителски аватар
нашия
Регистриран: пон мар 03, 2008 9:40 am

Мнение от нашия » нед яну 12, 2020 8:52 pm

Нека да е вечно лято!

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » нед яну 12, 2020 9:17 pm

Яко,сипва им на шиптърите :D

Потребителски аватар
yavor_zhekov
Регистриран: чет юли 31, 2014 4:02 pm

Мнение от yavor_zhekov » нед яну 26, 2020 11:11 pm

В катастрофа с хеликоптер днес загина Коби Брайънт - един от най-великите баскетболисти на всички времена. Отиде си по ирония на съдбата ден след като Леброн Джеймс го задмина във вечната класация. Почивай в мир, Коби !!
"Страхът е просто състояние на ума, а състоянията на ума подлежат на контрол и насочване" - Наполеон Хил, Мисли и забогатявай..

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » пон яну 27, 2020 12:05 am

Ужас, вече няколко часа не мога да повярвам... :cry: Колко 1/3-нки са ми писали в понеделниците заради този пич.
Току-що по CNN потвърдиха, че сред петимата загинали е и 13-годишната му дъщеря.

Потребителски аватар
Radoslav Petkov
Регистриран: пон дек 17, 2007 1:46 am

Мнение от Radoslav Petkov » пон яну 27, 2020 6:26 am

НБА и целият спортен свят скърби за Коби

Изображение

НБА и целият спортен свят скърби за смъртта на Коби Брайънт. Легендата загина при катастрофа с хеликоптер в Калифорния, а за съжаление с него е била и дъщеря му Джана, която също не е оцеляла. Двамата със съпругата му Ванеса имаха 4 дъщери.

Двамата са пътували за баскетболен мач, когато се е случила трагедията. Джана бе на 13 години. Първоначално бе съобщено, че загиналите са общо петима, но сега се оказва, че са били 9.

Суперзвездите на НБА бяха шокирани от новината и разкриха емоциите в социалните мрежи. Двубоите от нощта започнаха с минута мълчание, а в мача между Торонто и Сан Антонио двата отбора умишлено не атакуваха при първите си нападения, стигайки се до 24 секунди, като това бе един от двата номера, с които играеше Коби.

„Нямам думи да опиша болката, която изпитвам, след като загубих приятел, брат и партньор. Обичам те братко, ще ни липсваш. Разтърсен съм“ написа Шакил О’Нийл в Истанграм. Двамата с Брайънт спечелиха 3 титли заедно.

„Приятел, легенда, съпруг, баща, син, брат, носител на Оскар и най-великият Лейкър на всички времена! Не мога да повярвам. Плаках цяла сутрин след тази ужасяваща новина. Аз и съпругата ми Куки сме разбити“ добави Меджик Джонсън в Туитър.

„Не знам откъде да започна. Именно Коби ме запали по играта, след като гледах финалите през 2010-а. Това преобърна живота ми. Исках да бъда като Коби. Невероятно съм тъжен“ написа Джоел Ембийд.

„Сърцето ми е разбито. Ти бе истинска легенда и приятел. Почивай в Мир. Мислите и молитвите ми са с неговата съпруга и децата му“ – Тони Паркър.

„Семейството на НБА е потресено от трагичната смърт на Коби Брайънт и неговата дъщеря, Джана. В продължение на 20 години той ни показваше забележителния си талант и абсолютната си отдаденост да печели. Той е един от най-невероятните баскетболисти за всички времена и ще бъде запомнен с това, че вдъхнови толкова много хора по света“ се казва в официалното съобщение на НБА.

От Милан също изразиха мъката си за от смъртата на Коби, който бе фен на отбора, след като като дете живя в Италия и подкрепяше именно Росонерите.

„Почивай в Мир Коби Брайънт. Винаги ще бъдеш в сърцата ни“ написаха в Туитър от Международния Олимпийски комитет.
Метеорологична станция "Дупница" в югоизточната част на града, онлайн :
http://www.stringmeteo.com/stations/dupnitsa/
http://www.stringmeteo.com/stations/aut ... ?gen=t#sel

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » нед сеп 06, 2020 9:38 am

Невероятната Цвети Пиронкова продължава с победите в Ню Йорк

https://m.dir.bg/corner/tenis/neveroyat ... v-nyu-jork

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » вт сеп 08, 2020 6:39 am

Феноменална: Пиронкова отива на 1/4 финал на US Open (СНИМКИ/ВИДЕО)

https://dariknews.bg/novini/bylgariia/f ... eo-2239557

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед окт 11, 2020 12:18 pm

Мароканци спечелиха Софийския маратон с рекорд на трасето
11.10.20 в 12:05
Мароканците Йозеф Сбай и Радуан Нуини спечелиха 37-ото издание на Софийския маратон, като пресякоха финалната линия заедно. Двамата поставиха и рекорд на трасето от 2 часа, 13 минути и 3 секунди. С фотофиниш за победител бе обявен Сбай.

Тези да не са близнаци? :laughm:

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » вт окт 27, 2020 8:58 pm

Документален филм за най-силния период на българските щанги. Под ръководството на Иван Абаджиев през 1986-87 г. имахме цяло съзвездие шампиони, които чупеха световните рекорди един след друг. Във всички категории, в които имахме представители печелехме златните медали, ако имахме по двама състезатели в категория - печелехме първо и второ място. Бяхме машина. Помня имената на всички тези герои, бях малък, но ги гледах винаги, заедно с баща ми по ТВ. Янко Русев вече беше приключил кариерата си.
Севдалин Минчев
Митко Гръблев
Нено Терзийски
Борислав Гидиков
Михаил Петров
Иван Чакъров
Александър Върбанов
Асен Златев
а при най-тежките доминатор беше Антонио Кръстев
Филмът е заснет тогава по време на световните първенства 1986 г. в София и 1987 г. в Чехословакия и потготовките за тях, с всички периперии, тренировки, притеснения, радости. Много автентичен филм.

Заслужава да добавим и да помним паметта на още един голям шампион с голямо бъдеще Белослав Манолов, сочен за най-големия талант в българските щанги, спечелил през 1981 г. световната титла само на 22 г. възраст и който щеше да бъде част от големия отбор в средата на 80-те ако не беше имал злощастна съдба. Явно поради даван му допинг от Абаджиев получава остра чернодробна недостатъчност, постъпва в болница само година след спечелване на тази световна титла, където неуспешно бива лекуван и не може да бъде спасен, умира през юни 1983 г., объркан от лекарите на отбора и вероятно от Абаджиев. :cry:
Това е звездният му миг на световното през 1981 г.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Отговори

Върни се в “Футбол, спорт изобщо”