Защо сме такива икономически "оръфляци"?

...

Модератор: Weatherman

gugun4u
Регистриран: ср апр 30, 2014 1:18 pm

Мнение от gugun4u » пон окт 12, 2020 1:51 pm

Точно при малките населени места масово голяма част от хората са в сивия сектор.НЕ каазвам, че няма много хора с ниски доходи. НО е факт, че родителите ми в Хасково с доходи бих казал двойно над стандартните за Хасково не могат да си позволят стандард, който други хора имат, а декларират минимални заплати, че се редят и за детски надбавки, (то точно по тия молби лъсват парадоксите).
Факт е, че в София, ако се разходиш по прословутите безумни квартали - Витоша и Манастирски ливади, е пълно с коли за по 30-40-50К. Факт е, че и пред моя блок колите са доста прилични. Въпрос, ако аз хипотетично съм в горната част на статистиката от НОИ и не карам кола за 60К, как се получава масавостта на тези превозни средства? Окей оставяме на страна хората, които с половината от дохода си плащат кредит за ипотека, с другата половина кредит за кола, а на масата се слагат хранителни продукти FF Вкус и Clever. Има такива хора, но тях не ги коментирам. Там по скоро са психически проблеми.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет окт 23, 2020 10:40 am

Stringmeteo написа:
чет окт 08, 2020 7:02 pm
Добромир Иванов, BESCO: Мудни институции у нас спъват чуждестранните инвеститори
08.10.20 в 15:05
Гърция и „Майкрософт“ обявиха инвестиционна сделка за над 1 млрд. долара. В южната ни съседка ще бъдат построени центрове за съхранение на данни, а проектът ще отвори около 100 000 работни места.
Защо инвестицията подмина България, която е с по-добри позиции от Гърция в областта на IT сферата?

:deal:

Помни ли някой изказването на премиера Борисов към студентите по време на първия му мандат, когато ги посъветва да стават овчари?

„Как няма работа? – каза Борисов – Ние примерно в момента за овчари… – ми така се търси агнешко…, и в зеленчукопроизводство… Ма той нямал, щото бил АйТи-специалист…“ (виж тук видео)

Много неща могат да се припомнят за представите на Борисов за развитие на държавата. Как обикаля пътни строежи и вика – „Пазете ми мантинелите“. Как се хвали, че у нас ще дойде „Фолксваген“, а ние правим части за фарове за мерцедеси. И т. н.

И ето как образованието и манталитета на един премиер стават хоризонт на развитие на държавата…
...
България и в момента е страна с по-голям потенциал от Ай Ти специалисти от Гърция. По традиция още от времето на соца у нас имаше много обучени в компютърните технологии. Много за минаха за чужбина, и въпреки това у нас този сектор е добре развит, чужди компании са базирали у нас свои филиали и използват местни специалисти за по-евтино.

Но да дойде компания като „Майкрософт“ и да вложи 1 млрд. евро – за това трябва правителствена политика и подкрепа на държавата. Не е достатъчно гола инициатива като тази на Плевнелиев да построи технопарк – в него и до днес няма никой, освен стени за катерене.

За да стане това, премиерът на страната ти трябва да е завършил „Харвард“ като Мицотакис, а не милиционерското училище.
...
Разбрахте ли, умници, които се тюхкате кой ще дойде, като падне Борисов?

Разбрахте ли, че вкупом дърпате България назад?
https://e-vestnik.bg/33121/maykrosoft-i ... itsotakis/

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед окт 25, 2020 11:32 am

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон окт 26, 2020 11:55 am