България - Македония

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » пет окт 09, 2020 7:33 pm

Видим резултат в случая ще бъде да блокираме началото на преговорите за присъединяване на Северна Македония в ЕС. Този договор за добросъседство за нищо го нямат. Нещо като обещанията за съдебна реформа у нас. Ще стане, ама някой ден. Да се надяваме на Патриотите да натиснат ГЕРБ, че като ги слушам какви благи приказки ги редят, като нищо Бойко ще остави макетата да серат на историята ни, за да не му се скара Меркел.
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пет окт 09, 2020 8:17 pm

Аз протестите досега не ги подкрепям, защото не виждам смислени и ясни идеи в тях, но ако ГЕРБ се отметнат спрямо политиката си за Македония, ще съм пръв на площада. За мен темата Македония е много болезнена и един резултат на огромна историческа неправда, която трябва да бъде оправена. Може би е крайно време да натиснем и Сърбите или поне са си поразвалим нашите отношения към тях, защото явно те много ни мразят.

Потребителски аватар
Мракогор
Регистриран: съб окт 20, 2007 9:49 pm

Мнение от Мракогор » пет окт 09, 2020 9:20 pm

Ситуацията с Македония е крайно сложна в момента , българите в Македония не искат да слагаме вето, за това нещо съм си говорил още миналата година с Лазар Младенов, водачът на БКСС и автор на меморандума който организацията на българите изпрати. В същото време не може и да приемем безумията на официално Скопие. Понеже обиколих доста 2018-2019 из Македония, определено имах доста случки, в които хората бяха пробългарски настроени и се радваха да видят българи, а видях и обратното, олигофрени, които говореха с подигравка и обида, на "бугари-татари", ама тия бяха малцинство наистина.
За Сърбия какво да кажа, и там обиколих много, като изключим Белград само транзит всеки път, бил съм във всеки по-голям тамошен град. И май дяволът поне сред обикновените хора не е толкова черен, лошо отношение не видях, даже напротив....
Наясно съм с историята и какво са ни сторили и какво все още официален Белград се опитва да стори, но ако може най-накрая двата народа да се измъкнат от руската опека и да се зарови томахавката на омразата ще е най-добре за всички.

weather_master

Мнение от weather_master » пет окт 09, 2020 10:04 pm

Напълно съм съгласен с теб! Много добро мнение! :thumbup: Наистина се радвам да го чуя, че в Македония има много пробългарски настроени хора. За мен там в миналото са били може би най-чистите области в българско население. Много по-често българско от източните Родопи и СИБ, където е имало и все още има много турци. Но поради една огромна историческа неправда тези области сега са извън България. Надявам се да омекнат от Скопие и в една обединена Европа да се върне българското самосъзнание на голяма част от населението там. В САЩ познавах едно семейство македонци. Жената, която се казва Мария, се мисли за македонка и не иска много да чува за България. Трудно й разбирах като говори. Но мъжът й е много свестен. Говори почти 100% български. И ми вика, че като малки са ги учили, че са много близки етнически до сърбите. Едва ли не са били сърби. Обаче в САЩ имал общо и с българи, и със сърби и бързо осъзнал, че са много по-близки до нас отколкото до сърбите. Та явно има надежда тези сръбски лъжи да бъдат заличени с времето. :D

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб окт 10, 2020 3:22 pm

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед окт 11, 2020 12:08 am

Проф. Димитров: Визитата на Османи е знак за нужда от промяна в тона на двустранните разговори
10.10.20 в 11:42
Визитата на министъра на външните работи на Северна Македония Буяр Османи у нас е знак, че разговорите трябва да продължат в променена тоналност“.

И познайте ако преговорите се провалят кой ще има най-голяма вина за това? Нашите патрЕоти с прогнилата си пропаганда (с елементи на дресировка), вдъхновена единствено от тяснопартийни интереси, разбира се. :)

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон окт 12, 2020 11:28 pm

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср окт 14, 2020 10:34 am

Защо ЕСПЧ не разбира българските аргументи за ОМО „Илинден“
13.10.2020 | Свободна зона с Георги Коритаров

Има ли риск от криза между Съвета на Европа и България?
13.10.2020 | Свободна зона с Георги Коритаров

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср окт 14, 2020 10:27 pm

Да отстъпи ли София пред Скопие заради ЕС?
14.10.2020 | Свободна зона с Георги Коритаров

Труден ли е политическият избор между романтизъм и прагматизъм?
14.10.2020 | Свободна зона с Георги Коритаров

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб окт 17, 2020 11:13 am

Познаваме ли югославските пелени на македонския въпрос?
15.10.2020 | Свободна зона с Георги Коритаров

Труден ли ще е пътят към европейската идентичност на Балканите?
15.10.2020 | Свободна зона с Георги Коритаров

Изображение

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб окт 17, 2020 3:35 pm

viewtopic.php?p=664901#p664901
Тука има и много по македонския въпрос ;) ...
Stringmeteo написа:
съб окт 17, 2020 3:20 pm
Велизар Енчев: Борисов купува избори и се откупува от менторите си
17.10.20 в 12:59
„Бойко Борисов управлява толкова дълго не само заради интелигенцията, която го подкрепя, а и заради това, че във вътрешен план купува изборите, а във външен план се откупува от своите ментори… Във вътрешен план нещата са обречени.“

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб окт 17, 2020 7:18 pm

ВМРО-ДПМНЕ не вярва, че България ще спре Северна Македония за ЕС
17.10.20 в 19:07
Бившият македонски министър-председател Любчо Георгиевски ще посети България в опит да убеди българската общественост, че България не трябва да спира Скопие за интеграцията в ЕС, съобщават македонските медии.
"България мечтаеше македонски политик да каже, че Гоце Делчев е общ герой, а сега, когато това се случи, не приема и такава формулировка, заяви бившият македонски премиер Любчо Георгиевски в интервю за "360 градуса".

weather_master

Мнение от weather_master » вт окт 20, 2020 10:41 am

Не знам колко е вярно това, но ме изкефи, ако наистина им го е казал така този Любчо Георгиевски
Ситуацията беше допълнително нажежена от бившия премиер Любчо Георгиевски, който обяви, че ще отиде в София тези дни, за да помогне за разбирането на ситуацията, и заяви на македонците да прочетат оригинални архивни документи, за да разберат истината, че ''македонец и българин са едно и също нещо''.

Отговори

Върни се в “Политика”