Новият главен прокурор Гешев се развихри... Войната с Васил Божков

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет окт 16, 2020 2:10 pm

Съдът отмени запори за 300 млн. лв. на фирма на Васил Божков
16.10.20 в 13:52
Единственият мотив в искането за налагане на предварителни обезпечителни мерки е, че е налице съществено разминаване между декларираните приходи от продажби и това ще доведе до допълнителни задължения за корпоративен данък в размер на 22 528 044 лева. Тази претенция обаче не е е подкрепена с доказателства, смята съда.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб окт 17, 2020 7:55 pm

Ognyan Rachev:
October 15 at 12:06 АМ

Днес гледах Главният прокурор в парламента, като юрист и адвокат изпитах дълбок срам и погнуса от това недоразумение Гешев. Десет години търпим пълната простащина на министър председателя Борисов и сега с Гешев усетих тинята в устата ми.
Почнах да обвинявам, да обвинявам по Зола.
Аз, Обвинявам!
по Емил Зола
Аз, Обвинявам първо мен, че косвено или пряко допуснах това да се случи в моята родина, този позор.
Аз, Обвинявам всички, които мълчахме дори когато говорихме през тези години, аз обвинявам и малкото гласовити, които не бяха чути за да ги има Борисов и Гешев.
Аз, Обвинявам всеки и активния и пасивния, за това падение в което се превнахме да ги търпим тези арогантни простаци.
Аз, Обвинявам всеки един политик в тази държава, че допусна или допринесе за нейното разпадане и появата на Гешев и Борисов.
Аз, Обвинявам всеки светец и всеки грешник за разгула и цялото безнравствие в което днес живеем.
Но най-вече Обвинявам всеки един нисш, висш и още по-висш магистрат, всички достойни и недостойни съдии и прокурори, всеки един депутат и цялата проклета власт, която допусна това да се случи. Обвинявам всеки манипулатор и интригант, всеки мастит бизнесмен, банкер или олегарх, всеки просяк на властта, журналист или глашатай, интелектуалец, простак, артист или шут, които ръкопляскаха на своето наше падение.
За всички изброени и не изброени, за тези със съвест или без нея, за слепите който виждат и за виждащи тъмнината, за тези глухите които чуват, за немите които говорят.... ТО НЕКА ЗВУЧАТ ВЕЛИКИТЕ СЛОВА НА ЕМИЛ ЗОЛА:
Колкото до хората, които обвинявам, аз не ги познавам, никога не съм ги виждал и не изпитвам към тях нито желание за мъст, нито омраза. За мен те са само олицетворение на общественото зло. И актът, който сега извършвам, е само революционно средство за ускоряване на възтържествуването на истината и справедливостта.
Имам само една страст, страстта към светлината в името на човечеството, което толкова е страдало и което има право на щастие. Пламенният ми протест е само вик на моята душа. Нека се осмелят да ме ПРИЗОВАТ.......
Чакам.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср окт 21, 2020 12:39 pm

Кой спечели от изслушването на Иван Гешев в НС?
Адв. Велислав Величков в предаването "Разговор"

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср окт 21, 2020 6:59 pm

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет окт 22, 2020 2:44 am

Stringmeteo