ЛИЧНИ ЗДРАВОСЛОВНИ ПРОБЛЕМИ, СЪВЕТИ

Предполагам всички са чували нещо по темата за "световната конспирация на фармацевтичните компании" (или просто за мизантропската, крайна комерсиализация) по въпроса около "болестоопазването". И някой да не е чувал нищо, тук е мястото да се говори за подобни неща... както и просто за болести, разбира се :) ...

Модератор: mmirro

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » съб окт 24, 2020 9:33 am

Долна работа си бе Макс. Не си бил никога загрижен за мен, просто е яко да можеш да докажеш на обкръжението си, че ковид е сериозен. А какво по-хубаво от реални примери... Нали виждам какво качваш във Фб.
Ако ще те успокои това, да, никой не ми пожела оздравяване. Което е също много тъжно. Дори имаше коментари да не се филмирам. Голяма част от форума отдавна е станал супер токсичен и това не ми прави впечатление вече.
Само където ние се занимаваме с наистина съвсем лични твои проблеми и ти също не проявяваш благодарност. Никаква. Така че моят отговор на всичко ново, което си написал е - оправяй се както можеш.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » съб окт 24, 2020 9:36 am

Да ме прощаваш, Николай, ако съм пропуснал - скорошно оздравяване на теб и на всички, които не са в добро здраве!

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » съб окт 24, 2020 12:30 pm

За да имаш силна имунна система трябва да има комплекс от фактори, не само здравословно хранене.
Ако се съчетаят здрави гени, здравословно хранене, спорт(не разбирай само фитнес) може да наистина да се получи една машина.
Естествено за всяко нещо трябва постоянство и търпение и това не става само за няколко месеца или година. У нас винаги битува нагласата за състезание да се напомпаме или да отслабнем за 2 месеца, само и само за да се покажем на другите,а не го правим заради себе си и на нас да ни е приятно, което винаги води до всяко чудо за три дни.
Сега заради хора, които живеят като боклуци и се крият под леглата в момента затваряме цяла държава. А други хора само ще изживеят неудобствата на тези ограничения, без да разберат за каквито и да било вируси.
Иначе пожелавам скорошно оздравяване на Ники. Той е малък още. Със сигурност не го кара тежко, а нормално. Ако отиде на лекар има вероятност да се зарази по-тежко. Ако няма осезаем проблем с дишането,изобщо и да не помисля за болници. Да си взема един буркан с мед и плодове и всичко ще е наред. Никакви лекарства и антибиотици.
Последна промяна от ASENOV на съб окт 24, 2020 12:35 pm, променено общо 2 пъти.

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » съб окт 24, 2020 12:34 pm

nikolai kamburov написа:
съб окт 24, 2020 9:33 am
Долна работа си бе Макс. Не си бил никога загрижен за мен, просто е яко да можеш да докажеш на обкръжението си, че ковид е сериозен. А какво по-хубаво от реални примери... Нали виждам какво качваш във Фб.
Ако ще те успокои това, да, никой не ми пожела оздравяване. Което е също много тъжно. Дори имаше коментари да не се филмирам. Голяма част от форума отдавна е станал супер токсичен и това не ми прави впечатление вече.
Само където ние се занимаваме с наистина съвсем лични твои проблеми и ти също не проявяваш благодарност. Никаква. Така че моят отговор на всичко ново, което си написал е - оправяй се както можеш.
Е и какво виждаш да пускам във фейсбук? Голите факти. Има хора от виртуалните ми фейсбук-приятели, които се подиграват с вируса. Заради тях го пускам, да се осъзнаят. Защото тяхното поведение е безотговорно. И носи последващи страдания за други невинни хора. Пускам истината, винаги съм бил на страната на истината и съм последователен. Никога не съм вярвал във фейк конспирациите, които се разпространяват там още от пролетта. Имам вътрешен барометър и усет за истината.
Всеки носи отговорност за действията си, голям си вече. Като че ли без излизания с гаджета и партита и удоволствия една година ще умрете младите, а и по-възрастните. В Германия основния проблем при мерките е постоянният рев "ама как така без партита". Упадъкът на западния свят. Като че ли партитата са единственият източник на радост в този живот, че дори при пандемия има рев как ни ограничават свободата. Абсолютна липса на емпатия и отговорност. Бях единствения, който те поздрави и единствения, който не те прати в болница, защото те разбирам, по-вероятно е там да се заразиш с още по-голяма доза вирус, отколкото ако си стоиш вкъщи и чакаш да ти мине. Но ти не го разбра...
wilkosz написа:
ср окт 21, 2020 10:14 pm
nikolai kamburov написа:
ср окт 21, 2020 8:08 pm
Аз оздравях днес, на седмия ден. Вече нямам сериозни оплаквания освен слабо главоболие и супер сънливост. Понеже доста пъти съм бил болен иии...бих сложил сегашното ми боледуване някъде 7/10. Като 10 е най-тежкото възжможно. Не бях мега зле, но не бях и добре...
Това на един слаб организъм ще му дойде много тежко.
Браво, отърва се, поне временно. Няма траен имунитет, но за този сезон вече имаш имунитет.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » пон окт 26, 2020 3:28 pm

Леле, Ники, ужас че си го карал това толкова сериозно! Аз познавам много по-възрастни от теб хора, вкл над 40, които само леко се разкашляха и това им беше! Радвам се че си се оправил и повече да не те стига! :deal:
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

wilkosz

Мнение от wilkosz » пет ное 13, 2020 11:03 pm

Тоя тъп проблем продължава след като за 1 седмица беше изчезнал напълно. От края на октомври до 7 ноември нямах нито сърбеж, нито парене. Мислех, че съм се отървал и този път. Но в неделя започна лека полека и днес е гадно. Неприятно парене и на моменти сърбеж по цялата кожа. Вчера беше малко по-добре, онзи ден нямаше парене, но имаше много сърбеж. Цяла седмица почти. Снощи не можах да спя, а сега ще взема преспивателно, за да ме упои и да не го усещам и да мога да спя. Общо с прекъсването вече почти от месец продължава.
Другата седмица съм на дерматолог, не издържам ако това състояние от днес продължи още дни.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » съб ное 14, 2020 10:58 am

Огледай се за нещо нетипично:
- праха за пране. Ползвай бебешки
- сапуна. Пак бебешки. Или прекалено много миене - променяш ПХ на кожата.
- нещо, което ядеш
- може да е от нерви
- матрак, тъканта на дрехите и т.н.

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » съб ное 14, 2020 3:08 pm

Със сигурност е от някой хранителен продукт. 100% Може дори да е някоя подправка или нещо, което винаги е част от менюто.
Пробвай да ядеш няколко дена недомашна храна(най-добре някъде на заведение) и сърбежът със сигурност ще изчезне. И тогава трябва да ти светне лампичката.

wilkosz

Мнение от wilkosz » съб ное 14, 2020 3:20 pm

Мерси за включването и на двамата. :thumbup:
Заведенията в Германия са затворени заради локдаун от 2 ноември :wink: Не може да се яде другаде, освен вкъщи. Въпреки това обаче може да се взема храна от заведение. Вчера на обяд през почивката си взех дюнер с фалафел и салата от турската дюнерджийница до работата.
Но паренето го имаше както преди това, така и след като се нахраних.
Както казах взех половин преспивателно с доксиламин и спах като пън докато не ме събуди гадна разяждаща дърворезачка още преди 8 ч. Идеше ми да стана и да се развикам през прозореца, че е събота и че дори още няма 8 ч. След такова хапче имаш нужда да останеш в леглото поне до 10 ч., а тея ми надуха главата още в 8. :palm:
Днес малко усещам от онова, което беше вчера, но пак си го има.
Шампоанът го изхвърлих и си купих натурален био шампоан на Weleda. Това е най-добрата марка само от естествени съставки без никакви химии. Струва 6 евро вместо 50 цента.
Иначе да от месеци се къпя почти всеки ден, но откакто започнаха проблемите започнах само с вода и после с този естествен шампоан. Така че това отпада също.
Последната партида дрехи, които прах преди месец мисля че съм сложил прекалено много прах за пране, защото миришат на него прекалено силно след като се изпраха. Може и да е от тях. Когато се изкъпя и преди да се облека симптомите намаляват до изчезване.
Обаче усещам сърбежи и по главата, а там не се облича нищо.

Потребителски аватар
pulipet
Регистриран: пет юни 07, 2019 7:44 pm

Мнение от pulipet » вт ное 17, 2020 12:29 pm

снощи дадох своя дан в борбата с пандемията и малоумните "зелени коридори", ...гума с джанта 17 :flourish:
днес ще го платя...
така става като промениш целия маршрут за прибиране към вкъщи и обикаляш от лекарски кабинет до магазин/аптека и обратно

wilkosz

Мнение от wilkosz » пон ное 23, 2020 10:58 am

9 дни минаха още, продължава тъпото парене. Вчера нищо нямаше, до онзи ден всеки ден сърбеж или парене. Редуват се. Един ден едното, друг ден другото. Днес пак е парене. Писна ми.

Отговори

Върни се в “Медицинско-лекарствени раздумки”