Новият главен прокурор Гешев се развихри... Войната с Васил Божков

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет окт 16, 2020 2:10 pm

Съдът отмени запори за 300 млн. лв. на фирма на Васил Божков
16.10.20 в 13:52
Единственият мотив в искането за налагане на предварителни обезпечителни мерки е, че е налице съществено разминаване между декларираните приходи от продажби и това ще доведе до допълнителни задължения за корпоративен данък в размер на 22 528 044 лева. Тази претенция обаче не е е подкрепена с доказателства, смята съда.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб окт 17, 2020 7:55 pm

Ognyan Rachev:
October 15 at 12:06 АМ

Днес гледах Главният прокурор в парламента, като юрист и адвокат изпитах дълбок срам и погнуса от това недоразумение Гешев. Десет години търпим пълната простащина на министър председателя Борисов и сега с Гешев усетих тинята в устата ми.
Почнах да обвинявам, да обвинявам по Зола.
Аз, Обвинявам!
по Емил Зола
Аз, Обвинявам първо мен, че косвено или пряко допуснах това да се случи в моята родина, този позор.
Аз, Обвинявам всички, които мълчахме дори когато говорихме през тези години, аз обвинявам и малкото гласовити, които не бяха чути за да ги има Борисов и Гешев.
Аз, Обвинявам всеки и активния и пасивния, за това падение в което се превнахме да ги търпим тези арогантни простаци.
Аз, Обвинявам всеки един политик в тази държава, че допусна или допринесе за нейното разпадане и появата на Гешев и Борисов.
Аз, Обвинявам всеки светец и всеки грешник за разгула и цялото безнравствие в което днес живеем.
Но най-вече Обвинявам всеки един нисш, висш и още по-висш магистрат, всички достойни и недостойни съдии и прокурори, всеки един депутат и цялата проклета власт, която допусна това да се случи. Обвинявам всеки манипулатор и интригант, всеки мастит бизнесмен, банкер или олегарх, всеки просяк на властта, журналист или глашатай, интелектуалец, простак, артист или шут, които ръкопляскаха на своето наше падение.
За всички изброени и не изброени, за тези със съвест или без нея, за слепите който виждат и за виждащи тъмнината, за тези глухите които чуват, за немите които говорят.... ТО НЕКА ЗВУЧАТ ВЕЛИКИТЕ СЛОВА НА ЕМИЛ ЗОЛА:
Колкото до хората, които обвинявам, аз не ги познавам, никога не съм ги виждал и не изпитвам към тях нито желание за мъст, нито омраза. За мен те са само олицетворение на общественото зло. И актът, който сега извършвам, е само революционно средство за ускоряване на възтържествуването на истината и справедливостта.
Имам само една страст, страстта към светлината в името на човечеството, което толкова е страдало и което има право на щастие. Пламенният ми протест е само вик на моята душа. Нека се осмелят да ме ПРИЗОВАТ.......
Чакам.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср окт 21, 2020 12:39 pm

Кой спечели от изслушването на Иван Гешев в НС?
Адв. Велислав Величков в предаването "Разговор"

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср окт 21, 2020 6:59 pm

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет окт 22, 2020 2:44 am

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет окт 22, 2020 5:37 pm

ВСС прие искането за предсрочно освобождаване на Гешев “за сведение“
22.10.20 в 04:55 | обновено на 22.10.20 в 14:56
След близо четиричасова остра дискусия Висшият съдебен съвет прие само за сведение искането на Съюза на съдиите в България съдебните кадровици да преценят дали има основание за започване на процедура за отстраняване на главния прокурор.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет окт 23, 2020 6:25 pm

Жената на Васил Божков излиза на свобода
23.10.20 в 16:33
По наша информация, причината е изтичането на максималния 8-месечен срок на задържането ѝ, по обвинението за участие в организирана престъпна група, ръководена от намиращия се в Дубай бизнесмен.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб окт 24, 2020 11:24 pm

Прокурорът, на когото му пречи съдът
Главният прокурор е все по-лишен от легитимност, но продължава да тества докъде може да стигне. Засега иска ограничаване на съда
23 октомври 2020 11:40
- Главният прокурор Иван Гешев предлага законопроект за ограничаване на съда.
- Това ще е още една крачка към превръщането на специализирания съд в извънреден трибунал.
- Предложението показва жаждата за още повече безконтролна власт на превзетата прокуратура.

След повече от 100 дни на протести, които искат неговата оставка, след доклада на Европейската комисия за върховенството на правото и резолюцията на Европейския парламент за България, главният прокурор Иван Гешев изглежда все повече лишен от легитимност. Изненадващо, той избра точно този момент, за да прати на правителството и парламента проект за ограничаване правомощията на Върховния касационен съд (ВКС) и за занижаване стандарта на доказателствата, с които хора се пращат в затвора. Само по себе си това предложение е политически скандал, защото доказва това, което както Гешев (а преди него и Цацаров), така и управляващите у нас отричат - опитите за прокурорски диктат над съда в една съдебна система, където главният прокурор е абсолютен хегемон, а всички останали са принудени да се съобразяват с него.

Извън това обаче, предложението на Гешев, реализирано на практика, би било нова стъпка към превръщането на специализирания съд в извънреден съд. След десет години на тунинговане спецправосъдието се превърна в инструмент за изпълнение на политически поръчки, рекетиране на бизнеси и преразпределяне на активи. През 2017 г. към спецсъда бяха прехвърлени и делата за корупция по високите етажи, а точно преди година - и престъпленията за злоупотреба със средства на ЕС, които ще разследва новата Европейска прокуратура. Това е накратко обяснението защо Гешев (и тия, които стоят зад него) искат спецправосъдие, освободено от контрола на ВКС. Поне докато и ВКС не бъде овладян от същата организирана група. ...
...
Но пък евродепутатът Радан Кънев вече сподели логичното обяснение: проблемът не е с всички дела, а само с изфабрикуваните обвинения и покриването на корупцията. "Проблемът е, че на най-високо ниво понякога се покриват корупционни престъпления, а понякога се обвиняват хора, които нищо не са извършили. И в двата случая прокуратурата се проваля, но то не е заради закона, а заради мафията", казва Кънев.
...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср окт 28, 2020 6:52 pm

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон ное 02, 2020 6:22 pm

ЕК отново призова България да спазва презумпцията за невинност. Може да сезира Съда на ЕС
октомври 31, 2020
Европейската комисия (ЕК) призова България, Хърватия, Румъния и Кипър да прилагат изцяло правилата на Европейския съюз (ЕС) за утвърждаване на презумпцията за невинност и правото на подсъдимите да присъстват на наказателния процес.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср ное 04, 2020 6:34 pm

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет ное 05, 2020 12:21 pm

Спецпрокуратурата търси съдействие от учени за оценка на антиките на Божков
05.11.20 в 09:58 | обновено на 05.11.20 в 11:45
Прокуратурата разпространи снимки и видео от иззетите предмети от античната колекция на разследвания за 19 престъпления бизнесмен Васил Божков. От държавното обвинение обявиха, че ще бъдат поканени учени и независими специалисти с международно признание в областта на археологията, за да направят експертна оценка на предметите - от Европейския съюз, като единствените изрично посочени държави са Германия и Италия.

Изображение

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет ное 05, 2020 12:30 pm

Европейските адвокати: Гешев обявява подсъдими за виновни и преследва защитници
06:13, 05 ное 20
"Дневник" публикува позицията на Съвета на адвокатурите и правните общества в Европа [Council of Bars and Law Societies of Europe (CCBE)] относно върховенството на закона в България, приета на 28 октомври и изпратена до българските власти във връзка с проблемите в съдебната власт. ССВЕ е неправителствена организация, създадена през 1960 г., обединяваща европейките адвокати и отстояваща принципите на демокрацията и върховенството на закона. ... ССВЕ отбелязва със съжаление, че настоящите развития в България водят до сериозно накърняване на споделени ценности, включително свободата, демокрацията, равенството, върховенството на закона и правата на човека, залегнали в чл. 2 от Договора за ЕС.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср ное 18, 2020 6:50 pm

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср ное 25, 2020 7:52 pm

Правосъдие без каскет, 25.11
Инициатива "Правосъдие за всеки"