Пандемията от COVID-19 (11-12.2020)

Предполагам всички са чували нещо по темата за "световната конспирация на фармацевтичните компании" (или просто за мизантропската, крайна комерсиализация) по въпроса около "болестоопазването". И някой да не е чувал нищо, тук е мястото да се говори за подобни неща... както и просто за болести, разбира се :) ...

Модератор: mmirro

Изкарали ли сте вече (или карате ли в момента) COVID-19? АНОНИМНО Е!

Анкетата завърши на ср дек 02, 2020 6:04 pm

ДА, потвърдено с PCR-тест (или друг вид тест)
3
13%
Почти сигурно ДА, с доста от специфичните симптоми, но без твърдо потвърждение с тест
5
22%
Може би ДА, имах слаби подозрителни симптоми
4
17%
Може би НЕ/не знам, не съм имал съществени подозрителни симптоми
7
30%
Почти сигурно НЕ, проверено е с подходящи изследвания
4
17%

Общо гласове: 23

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » съб ное 21, 2020 11:11 pm

Вчера си падат с 500 са по-малко, отколкото предния петък. :buble:
Но засега падането е незначително, признавам. Очаквах повече, но явно при тоя рехав локдаун няма как да стане, успя само да спре растежа. Хората се тъпчат пак по улиците, не си стоят на задниците, ами щъкат навсякъде. Явно трябва училищата да ги затворят и тях, защото са явно голям развъдник.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » съб ное 21, 2020 11:17 pm

Сериозно е положението, 9 починали в болницата от снощи до тази вечер. За миналия уикенд имаше 20. От персонала повече от половината са болни и здраво кашлят и са на работа. Много други са болнични. На мен ми се разминава засега ама да видим докога.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

wilkosz

Мнение от wilkosz » съб ное 21, 2020 11:23 pm

В линка на метеофен пише, че починалите учители вече са 34 само за последния месец, между тях има и 33 годишен млад учител, както и директор. :?
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб ное 21, 2020 11:53 pm

Малко доста интересни научни конспирации (които слушах днес по БНР) ;) ...

"По ръба" с Калина Андролова:
Изтече ли SARS-CoV-2 от лабораторията в Ухан?
21.11.20 в 13:56
Според канадския адвокат по патентно право Дейвид Шварц: „Не може да патентоваш болестно състояние като например рак или грип. Но ако говорим за патент върху форма на живот като бактерия или вирус, които са променени от човека, тогава отговорът е „да“. Ето защо съвсем естествено светът трябва да очаква събития, свързани с нови вируси, които могат да носят печалби.

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » нед ное 22, 2020 12:08 am

wilkosz написа:
съб ное 21, 2020 11:11 pm
Вчера си падат с 500 са по-малко, отколкото предния петък. :buble:
Но засега падането е незначително, признавам. Очаквах повече, но явно при тоя рехав локдаун няма как да стане, успя само да спре растежа. Хората се тъпчат пак по улиците, не си стоят на задниците, ами щъкат навсякъде. Явно трябва училищата да ги затворят и тях, защото са явно голям развъдник.
Падат ли? На мен грубо ми се видя, че тази седмица са поставени пак рекорди по случаи от началото на пандемията.
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » нед ное 22, 2020 1:25 am

Доста зле изглеждат перспективите от тук нататък, явно няма дъно в цялата тази ситуация. Сетих се да погледна данните от Иран, които преживяха истински ад пролетта. Оказва се, че след кратко затишие, вълната е продължила цяло лято, а сега има истински взрив на заболели и починали, несравним с този от пролетта и лятото.
https://www.worldometers.info/coronavirus/country/iran/
Нищо чудно надеждите за скорошен пик и последващ спад да се окажат напразни, нищо чудно и пролетта да не дойде краят, дори лятото. Май с туризма и авиацията е свършено. Печатат се пари, заплатите се обезценяват, спестяванията също и идва мизерията. Хората не осъзнават какво се случва, развиват си успокояващи теории, докато джобовете им се изпразват, а примката се затяга около възрастните ни родители и роднини.
Има села и градчета, в които вирусът още почти не е влизал, но рано или късно ще влезе и там.
Единствено Азия източна се справя за сега, маски, проследяване и карантиниране. В Европа това изглежда неприложимо.
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » нед ное 22, 2020 2:04 am

snow wall

При нас има дъно. За десети път ще го напиша - при наличния капацитет на PCR тестове на дневна база, този висок процент и като цяло абс.брой заразени на дневна база ще почне да пада. ;)

Единственото, което ще помогне, е малко повече дисциплина у населението.
Доказа се вече (емпирично), че страните, които най-много се криха под леглото пролетта, сега първи ги удари есенната вълна, при това бая свирепо. Играта е просто да се остави глътка въздух на болниците, нищо повече.

Вирусът не може да се спре с рестрикции. Ако беше ураган или тайфун, можеш да му се изместиш от пътя и след пет дни да се завърнеш. Е, вярно, ще ти е разбита къщата, ама ти ще си жив и здрав. Тук обаче, нещата са малко по-различни.

Разбира се, носете си шибаните маски на закрито, ако може над носа....знам, че не е приятно, ама се преживява. А по-рано тази вечер даваха по новините как снощи е имало проверка на заведения в София, при което персоналът е отказал да допусне проверяващите и 200 човека вътре са били заложници поне два чАса. Пълна безотговорност от шефовете на заведението.

Навярно са гербаджии, нали Стринж?
Masturba tu mente y eyacularás ideas!

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед ное 22, 2020 4:17 am

Не, просто са същите големи идиоти. Идиотията се оказва доста заразна болест, по-заразна от Ковид даже, особено когато заразата тръгва от толкова мощен източник-пример, като премиера ;) ...

wilkosz

Мнение от wilkosz » нед ное 22, 2020 9:16 am

nikolai kamburov написа:
нед ное 22, 2020 12:08 am
Падат ли? На мен грубо ми се видя, че тази седмица са поставени пак рекорди по случаи от началото на пандемията.
Само един ден в петък случаите бяха рекорд, и то с някакви 300 човека само. Останалите дни спад с по 900, а вчера с 500.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед ное 22, 2020 4:31 pm

Изследване: Рязък спад в одобрението за мерките на държавата срещу коронавируса
22.11.20 в 14:22
Докато през март е имало силно одобрение на мерките - 84% подкрепа, сега едва 35% от участниците в изследването дават положителна оценка. 60% считат, че почти няма възможност рискът от зараза да бъде избегнат.

:hmm:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед ное 22, 2020 6:39 pm

Коментар на водещия: Другата страна на монетата
22 ноември 2020
Радвам се да съм отново с вас дами и господа. Как изкарах коронавируса няма да споделям от уважение и съпричастност с всички онези наши сънародници, които минават през това по труден и болезнен начин.

Съчувствам на всички ви, на вашите близки и се моля Господ да е с всеки, който се бори с тази болест.

Много си мислех как да започна това предаване. Следях новините и публичните дискусии по темата. Мисля си, че ако мерките не бъдат затегнати, ще продължаваме да се лутаме между новините за рекорден брой заразени и все повече починали.

Защото модела на поведение винаги се задава чрез личния пример на всеки от нас, но по-важни са правилата и законите.

Ако те не се спазват, няма начин да се опазим от тежките последствия, които ще ни връхлетят ако продължим да разчитаме само на самосъзнание. Защото не всеки е носител на едно и също самосъзнание. Ако аз мисля по един начин, това не означава, че друг мисли по същия начин. Получава се нещо като в онази мисъл на Платон – „Няма да ме убедиш, ако и да ме убедиш“.
...

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » нед ное 22, 2020 6:57 pm

От днес и аз съм с ковид.Болки в тялото,температура,която ту я има ту не,никакъв мирис.Кашлица,но слаба засега :|

wilkosz

Мнение от wilkosz » нед ное 22, 2020 7:12 pm

misacho написа:
нед ное 22, 2020 6:57 pm
От днес и аз съм с ковид.Болки в тялото,температура,която ту я има ту не,никакъв мирис.Кашлица,но слаба засега :|
:shock: :? Пожелавам ти леко протичане.

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » нед ное 22, 2020 7:14 pm

Данке,Макс.Тестът го направих в петък,а излезе днес чак.Симптоми имам от сряда някъде,но днес е най-зле.

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » нед ное 22, 2020 7:19 pm

misacho написа:
нед ное 22, 2020 6:57 pm
Неприятно :?. Но ще мине и това :thumbup:.

Отговори

Върни се в “Медицинско-лекарствени раздумки”