Интересни места по света за живеене (по студомански/топломански съображения)

Е, във всяка област е пълно със смешки и куриози, както и със странни лични пристрастия, а какво остава за метеорологията... :-D

Модератор: Radoslav Petkov

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пон дек 28, 2020 9:08 pm

В Бостън е хубав климатът. Лятото е топло и има много слънчеви дни, а зимата е динамична и с чести застудявания и обилни снеговалежи. Е вярно лятото има и доста дъждовни дни , ама са в поносими рамки.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Потребителски аватар
elenaRudolf
Регистриран: пет фев 08, 2013 9:35 pm

Мнение от elenaRudolf » пон дек 28, 2020 9:41 pm

По на юг е с по-хубав климат лятото, например в Атлантик сити (Ню Джърси), но е на 39-я паралел, известен курорт е. Хиляда литра годишно валежи. Иначе Малибу и Санта Моника в Калифорния са на 34-ти паралел, но е студена водата и затова имат много по-хладни средномесечни Т през юни, юли и август. Простотия като цяло. Засушлив климат с около 300 мм валежи годишно (средна сума през годините).
"Миналото е минало, а в бъдещето духат бъдещите ветрове..." /японска поговорка/

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пон дек 28, 2020 11:32 pm

Във Владивосток е мега насран климатът. Въобще ние тук към Източното средиземноморие сме с един от най-добрите климати в света. Не визирам само България, а по-скоро Гърция, Кипър и части от Турция. От цяла Америка според мен единствено в Тенеси и източното крайбрежие от Савана до Филаделфия са с горе-долу хубав климат. Останалите райони не стават.

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » пон дек 28, 2020 11:57 pm

Споделям мнението ти.
Бих предпочел, обаче, останалата част от Балканите пред Кипър.

weather_master

Мнение от weather_master » вт дек 29, 2020 12:21 am

Да, може би да. :thumbup:

naftalinov
Регистриран: нед окт 21, 2012 7:11 pm

Мнение от naftalinov » вт дек 29, 2020 12:22 am

Аз пък намерих място, което описва доста добре предпочитанията ми и откъм температури, и откъм обстановки със снеговалежи. Е, конкретно през тазгодишния декември снегът можеше да е малко повече, но и така е добре. На всичкото отгоре е на морското равнище, не е като да кажеш да има алтитуден допинг или нещо от сорта. Като северен латитуд е на нивото на Велико Търново, една идея по-южно е от Варна и денят никога не спада под 9 часа, макар и на косъм. Пуста му и езикова бариера, поне не е китайски, ама и японския си го бива като сложност... :lol: :roll:

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » вт дек 29, 2020 12:40 am

Да, о. Хокайдо няма равен на себе си, няма такова друго място на планетата. И културата им е по-различна от на останалите японци, по -западно ориентирани, не е и тоя гмеч и тъпканица, като по другите остриви, по слабо населен е.
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » вт дек 29, 2020 5:58 pm

weather_master написа:
пон дек 28, 2020 11:32 pm
От цяла Америка според мен единствено в Тенеси и източното крайбрежие от Савана до Филаделфия са с горе-долу хубав климат. Останалите райони не стават.
Не съм съгласен. Източното крайбрежие - от Бостън до Маями- е с годишен валеж повсеместно от над 1000мм като почти навсякъде топлото полугодие е най-дъждовното. От Виржиния нагоре водата остава доста хладна практически до последната декада на юли месец. От С.Каролина пък надолу, мазната жега те мори почти до октомври, отделно че са винаги под сериозен риск от тежки тропически бури и/или урагани.

Голяма част от центъра на страната пък е под опастност от тордада. Като цяло, много трудно можеш да намериш район в нисък процент на каквито и да било ексцесии и крайност. Може би единствено калифорнийския бряг, по-специално от Л.А до Сан Диего е най-сигурен залог в това отношение, като там основен минус е сериозната суша и малките количества валежи.
Masturba tu mente y eyacularás ideas!

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » вт дек 29, 2020 6:10 pm

Сан Диего е мястото 😁
Уинди : ЧУВСТВАМ ЖИВОТА В ОБСТАНОВКАТА!!!!

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » вт дек 29, 2020 6:32 pm

Навсякъде, където и да е в умерения климат бих живял, стига да не е ветровито. Само от време на време, като у БГ. Ето, днес в София беше много гаден ден заради вятъра. Аз си мисля, че някъде в Северна Калифорния би било яко или Орегон. Но не точно до морето, малко по към планинските райони. Портланд изглежда с много добра локация - близо до морето, но е прикрит от директните удари на вятъра с една планинска верига между него и океана.

Потребителски аватар
FENIX
Регистриран: съб мар 17, 2007 4:37 pm

Мнение от FENIX » вт дек 29, 2020 6:59 pm

Уж сте снегомани, а искате все места в които не вали сняг. Аз сякаш избирам Денвър. Няма да ми липсва България и родния пейзаж с планините.
LET IT SNOW, LET IT SNOW....
http://www.youtube.com/watch?v=Z2MbAMLa3oI
http://www.vbox7.com/play:98630119
Уеб камера с панорама от Мелник:
http://weather-webcam.eu/melnik-na-jivo ... idi-webcam

weather_master

Мнение от weather_master » вт дек 29, 2020 11:52 pm

FENIX написа:
вт дек 29, 2020 6:59 pm
Уж сте снегомани, а искате все места в които не вали сняг. Аз сякаш избирам Денвър. Няма да ми липсва България и родния пейзаж с планините.
И аз това викам. Уж са зимомани, а един няма отишъл на истинско студено място. :grin1:

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » ср дек 30, 2020 7:57 am

Аз бих избрал Syracuse или Bangor (Maine) от Сащ , От Европа не бих сменил локацията , тука климата е доста добър , оосбенно в Лудогорието , нищо че нямаме никакъв късмет със зимите последните 7-8 години , не виждам къде в Европа ще е по-добре цялостно .От Азия бих избрал СИ Китай (близо до Владивосток) , или Ю.Корея , Северна по-добре , ама там го изключваме по други причини 😃😃 В момента там има много брутални студове между другото , не знам колко време не ги пуска вече.. .Кефи ме да съм близо до море или океан , максимум 100 км, такива забити дупки на 1000км от воден басейн , колкото и да е яко , нещо не ме радва 😃

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » ср дек 30, 2020 9:40 am

Ти си обичаш морето.
Виж Башкирия. В Южен Урал. Резерватът Белая река е покрит почти изцяло с гори.
Януари е със средна Т около - 15С.
Лятото е с около 20С.
Валежите са доста за това отдалечено място - до 750 л. Разпределени са сравнително равномерно, така че зимата натрупва много сняг - един метър спокойно.

Windy
Регистриран: вт сеп 22, 2009 1:26 am

Мнение от Windy » вт яну 12, 2021 1:46 am

Аз си искам остров Хокайдо, да си ям суши да ме зарива сняг и да си живея с последния писък на техниката райски. :lol:

Да не говорим че лятото плажният сезон в Хокайдо не е никак лош!!!
"Често нещата са по-прости отколкото си мислим че са и по-сложни отколкото сме способни да ги разберем.

Отговори

Върни се в “Лично отношение. Mетео-смешки и... глупости”