САЩ - президентски избори 2020

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » ср яну 13, 2021 12:10 am

Е, чакай малко пък ти. Докато не са почнали да ги бесят и разстрелват по площадите, всичко е наред.
Относно Руди- стар е човекът вече. Все ще се намери амбициозен джендър или негър, който да заеме неговото място. :laughm:
Masturba tu mente y eyacularás ideas!

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » ср яну 13, 2021 12:23 am

stratega написа:
вт яну 12, 2021 11:52 pm
Адвокатската колегия в САЩ иска да изключи Джулиани, само защото е адвокат на Тръмп :shock: . Там вече действа много по-агресивна тоталитарна власт не само в сравнение с Русия и Китай, ами дори Северна Корея :shock: .
А добър ден! :lol: България е може би една от най-демократичните държави в света. Тук всеки буквално може да прави каквото си иска. САЩ открай време е полицейска страна, в която хората почитат само едно нещо - парите. Алчността и корупцията я разяжда тази страна. Бях там за 2 години и повече не бих се върнал да живея там.

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » ср яну 13, 2021 12:54 am

Leberkez написа:
вт яну 12, 2021 10:29 pm
Проф. Иво Христов: Има анализи, че щурмът на Капитолия е скроен капан за Тръмп

Иво "Дебилов" Христов може да е много дразнещо-пристрастен, когато говори за нашата политика, но винаги ми е харесвал как анализира световната политика и геополитическите процеси и тенденции.
Леберкез, не знам още колко време ти трябва, за да проумееш, че всички отрепки (като горния), всички проруски гнусари и всякакви други същества подкрепят яростно Тръмп... и това говори предостатъчно. Също така, абсолютно всички (про)руски информационни субекти по света не са спирали да бълват хвалебствия за Тръмп още от предишната предизборна кампания през 2016г, а всичките му врагове са представяни едва ли не като рептили (на някои места и директно за такива ги представят :grin1: ). Всички конспиратори и конспиративни информационни източници по света боготворят Тръмп.
Ама, ама наистина ли не ти светва една лампичка над главата, която да ти подсказва за какво иде реч? И евентуално чий проект е Тръмпи?
Реалист.

Потребителски аватар
Leberkez
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » ср яну 13, 2021 1:34 am

Първо, питай Иво Христо дали на него не му светва нещо?
Второ, аз не съм доцент или професор, ама мога да мисля нормално и да не бъда индоктриниран с това колко са ощетени нигерите, мюслитата или джендърите.
Трето, тази папагалска песен за руска намеса на изборите през 2016-а беше тотално опровергана, при това от хора, кото гарантирано не са про-тръмписти. Това, че баба Нанси я намила, не значи, че е истина.
След това, вземи за пример нашия форум. Аз казвам „Шнур за снега и всички ледени простотии“, при което Стринг ме банва. Обаче след мен идва неизлязлият от пубертерта Уинди, който казва „Хорааааа, лудница е, забели на чистачките на колите. Велико е тази вечер в София“. При което Стринг него го оставя. Естествено, Стринг не е толкова дребнав, но просто ти давам пример, какво би се случило в подобен зимомански форум.
Четвърто – окей, оранжевият клоун е нарушил някакви си правила, супер, банни го, изтрий го завинаги, тук няма ядове, но защо държиш педофили, ислямисти, откровени престъпници и пр. И не ги банваш? Снощи постнах пример, намери го сам.

Аз не харесвам Тръмп, но силно мразя двойният стандар и лицемерието. А това се случва вече цяла година пред очите ни. Бай Дончо не е имал ни един ден нормално президенство. За теб нормално ли е 90% от програмата на CNN да е анти-Тръмп? Понеже ги гледам от 1998 и такова нещо не е било.
За капак, вчера ми се се включва бат Арни, дето сто години живее в САЩ и още бичи на дебелашкия немски акцент и почна да прави някакви паралели с фашизма в Е-па. А бе хора, толкова ли сте заслепени? Човек, дето е гълтал химия като побъркан, шибал и направил дете на детегледачката си, син на есесовец от Австрия и накрая ми излиза и ми говори за анти-фашизъм и да ми проповядва християнски морал....Е, не, не мога повече, честно. Такова лицемерие ме кара да драйфам напоително. Ама живейте си в новия измислен свят, аз ядове нямам. Ако случайно ми взезе кафев мароканец в апартамента, просто ще го пребия с кубинките. Нека после ме ообвиняват колко съм нетолерантен.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср яну 13, 2021 6:32 pm

Конгресмени обсъждат отстраняването на Тръмп от власт
13.01.21 в 17:35
В Камарата на представителите на Съединените щати започна обсъждането на импийчмънта срещу президента Доналд Тръмп. Демократите го обвиняват за подстрекаване на нападение срещу сградата на Конгреса преди седмица, при което загинаха пет души. Гласуването се очаква около 22 ч. българско време.

Сенатор Мич Макконъл е доволен от импийчмънта на Тръмп от страна на демократите
13.01.21 в 00:26
Лидерът на републиканското мнозинството в Сената Мич Макконъл е доволен от импийчмънта на президента на САЩ Доналд Тръмп, за който настояват демократите от Камарата на представителите, съобщи "Ню Йорк Таймс", позовавайки се на източници, близки до Републиканската партия.

Камарата на представителите призова Майк Пенс да отстрани Тръмп от президентския пост
13.01.21 в 03:59 | обновено на 13.01.21 в 08:22
Резолюцията на долната камара е символична, тъй като Пенс вече каза, че няма да се позове на поправката, даваща право на вицепрезидента и на мнозинството от кабинета да обявят президента за „неспособен“ да изпълнява функциите си.

Потребителски аватар
Leberkez

Мнение от Leberkez » ср яну 13, 2021 11:16 pm

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет яну 14, 2021 2:43 pm

Свидетели сме на своеобразен политически махмурлук в САЩ
Любомир Кючуков: Тръмп е следствие от дълбоката криза, а не причина за нея
Процедурата по импийчмънт го превръща в жертва на политическо отмъщение и не помага на Байдън, смята анализаторът
14.01.21 в 09:40
„В продължение на 4 години САЩ – това беше Тръмп. Гледката не беше особено вдъхновяваща. Днес мотото е: Тръмп – това не е САЩ, но това в най-добрия случай е само наполовина вярно, с оглед дълбоко разделената Америка. Това, на което сме свидетели в момента, е своеобразен политически махмурлук. И докато за някои това означава преосмисляне, то други се изкушават да продължат.“

Мнозинството в Камарата на представителите на САЩ каза "да" за импийчмънт на Тръмп
Той е първият държавен глава в историята на САЩ, подлаган на импийчмънт два пъти
13.01.21 в 21:33 | обновено на 14.01.21 в 00:06

56% от американците желаят незабавното отстраняване на Доналд Тръмп
14.01.21 в 13:16
Последна анкета, проведена от агенциите Axios и Ipsos и публикувана в четвъртък, показва, че 56% от американците искат незабавно отстраняване от длъжност на президента на САЩ Доналд Тръмп. Подобно проучване, направена седмица по-рано, показа, че 51% от американците са настоявали за отстраняването на все още действащия президент.

Импийчмънтът се ползва с подкрепата на 94% от симпатизантите на Демократическата партия и 54% от независимите. Междувременно сред републиканците в САЩ едва 17% са за неговото незабавно отстраняване от длъжност. Процентът обаче е малко по-висок сред тези, които се определят като традиционни републиканци, като той достигна 24 на сто.

Едва 1% от тези, които се определят като твърди привърженици на Тръмп, подкрепят неговото отстраняване, докато 94% от тях са против.

Георги Марчев: Реакцията на социалните мрежи за Тръмп беше ненавременна
14.01.21 в 10:39
Преминават ли определени граници социалните мрежи, ограничавайки достъпа на президента Доналд Тръмп? Дискусионно ли е решението за деактивирането на профилите и каналите на Тръмп в Туитър, Инстаграм и YouTube и с оглед на острите реакции, постъпили от Европа, в които се говори за цифрова олигархия?
Въпросът е дискусионен и не е толкова едноизмерен, колкото в момента се разглежда, смята Георги Марчев, създател на видеоистории в социалните мрежи.

Потребителски аватар
Leberkez

Мнение от Leberkez » чет яну 14, 2021 10:50 pm

А дали това ще намери отзвук в CNN и останалите либерастки медийни балони?

Ей така, за баланс просто. :grin1:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет яну 14, 2021 11:26 pm

Leberkez, а не е ли възможно "прекомерните", "непремерени" и привидно лицемерни реакции на много от критиците на Тръмп да са продиктувани в доста голяма степен от полуосъзнати срам и чувство за вина - вина за това, че системата и ситуацията в САЩ изобщо допуска промотирането и издигането на подобни чучела до такава висока позиция? Да, разбира се, че идеалният вариант е хората да са доста по-осъзнати и интелигентни и в крайна сметка да не гласуват за подобни посмешища. Но в крайна сметка, след като това им се предлага съвсем официално и те успяват да припознаят в него - при липса на нещо по-смислено - най-малкото една добра (според тях) възможност да изразят протеста и разочарованието си от същата система, която вече споменах... :dontknow: Сложно е, но все си мисля, че след някой и друг месец и ти ще гледаш малко по-различно на всичките тези неща, примерно след като усетиш разликата (колкото и Байдън също да е далече от идеалността :) ) :dontknow: ...

Потребителски аватар
Leberkez

Мнение от Leberkez » пет яну 15, 2021 11:31 am

Че той Тръмп не се е самопровъзгласил сам за кандидат. Кво значи "системата позволявала"? То и нашата система позволява да се кандидатират за президенти и депутати анимационни герои като Митьо Пищова, Радо Шишарката или Светльо Витков, но накрая си получават заслужените проценти гласове - обикновено силно под 1%. А защо републиканската партия е решила да хвърли именно него на преден план, а не много по-обран и възпитан мъж като вицето му Пенс, нямам идея, но смея да твърдя, че колкото и да се тръби как събрал огромни маси дай хард тръмписти, убеден съм, че не малка част са гласували за него, просто защото харесват републиканската идея, а не това, че Тръмп е нейният идеален носител и изразител.

А относно тяхната избирателна система - ами колкото е сложна, толкова е и неефективна и неотразяваща избора на хората.

Първо, смешно е нация от 300 и кусур милиона население да има опция само м/у две големи партии за избор.
Второ, тъпо е прекият вот на жител на Небраска да тежи 20 пъти по-малко от този на жител на Калифорния.
Още по тъпо е кандидат "А" да спечели популярния вот, но да не вземе поста, заради врътката с електоралните единици.

Колкото до каква ще е разлката, всеки я знае. Корумпираният демент ще бъде кукла на конци и просто ще декламира клиширани речи за пред медиите и хората, иначе е ясно кои ще дърпат конците.
По-плашещото е, че имайки предвид крайно левите идеологии, които са почнали да изповядват демократите, особено през новия век, евентуалното попълване на бъдещи празнини в бюджет и всичко останало може да се случи само по един начин - чрез поредната цветна революция, в поредната "угнетена" нация, където ще тръгнат да инсталират демокрация. А на Тръмп не може да му се отрече, че никъде не почна активни военни действия, включително и изтегли военни части от горещи точки, непозволявайки млади момчета да станат ненужно на пушечно месо за нечия друга сметка. Това конкретно няма да му го простят.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет яну 15, 2021 2:42 pm

Според „Политико“:
Казусът “импийчмънт“ в Сената: Час след встъпването в длъжност на Байдън
15.01.21 в 08:51
Сенатът (горната камара) на американския Конгрес ще пристъпи към разглеждане на обвиненията срещу 45-тия президент на САЩ Доналд Тръмп в рамките на процедурата по импийчмънт един час след церемонията по встъпване в длъжност на новия държавен глава Джо Байдън на 20 януари, съобщава БТА, като се позовава на сайта на в. "Политико".

raptor
Регистриран: вт юни 17, 2008 7:05 am

Мнение от raptor » пет яну 15, 2021 4:06 pm

https://webcafe.bg/international/kongre ... menti.html

Не знам до колко е истина, или поредната фалшива новина. Вчера Ангел Джамбазки го беше оповестил във фб профила си.
Новината- в Конгреса се забранява употребата на думи упоменаващи полова идентичност- майка, баща, брат, сестра, вуйчо..... Вместо това родител, дете, сиблинг родител и т.н. Искрено се надявам да е фалшива новина, но в днешно време вече либерастията граници не знае....

Потребителски аватар
Leberkez

Мнение от Leberkez » пет яну 15, 2021 4:21 pm

Не е фалшива новина - баба Нанси мисля го внесе официално. Не знам дали е гласувано. Твърде гнусно ми е да го следя.
Виж по-нагоре Стратега беше пуснал подобна статия преди няколко дни още, даже май седмица. :thumbdn: :thumbdn:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет яну 15, 2021 5:22 pm

:hmm:

raptor
Регистриран: вт юни 17, 2008 7:05 am

Мнение от raptor » пет яну 15, 2021 7:19 pm

Leberkez написа:
пет яну 15, 2021 4:21 pm
Не е фалшива новина - баба Нанси мисля го внесе официално. Не знам дали е гласувано. Твърде гнусно ми е да го следя.
Виж по-нагоре Стратега беше пуснал подобна статия преди няколко дни още, даже май седмица. :thumbdn: :thumbdn:
Лошо Седларов, лошо....

Отговори

Върни се в “Политика”