ТУРНИР "ЕКСТРЕМ" (2021-...)

За важни анонси, мнения, оплаквания (вкл. за бъгове и грешно въведени фактически данни :-D) и всякакви въпроси по адрес на всички метеотурнири.
Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » нед мар 21, 2021 10:25 am

Аз по принцип играя с три станции, по-интересно е, но сега специално грам не ми се занимаваше с тази обстановка. :grin1:
Иначе определено не е особено интересно всички почти дали София и е малко на тото. :laughm:
The best view comes after the hardest climb!

Потребителски аватар
wolfie
Регистриран: вт дек 23, 2008 2:11 pm

Мнение от wolfie » нед мар 21, 2021 10:27 am

Абсолютно подкрепям предното мнение! Въпреки че съм печелил така с една станция, неведнъж съм изказвал подобно мнение! Другото, което съм споменава е, че не е редно да се виждат прогнозите на другите преди да е изтекъл крайния срок за даване на прогнози! Сверяването на часовниците помежду ни е неминуемо по този начин. Чиста прогноза би било участие с три различни станции, плюс невъзможността за виждане на прогнозите на другите участници преди да е изтекъл крайния срок за даване на прогнози :!:
There is not such thing like "enough snow" ;) http://skuky.net/41598
АМС Камера
Windy - НЯМА КРАЙ ВЕЧНА ЗИМА НЕКА ИМА

Потребителски аватар
lancelot
Регистриран: пет фев 08, 2013 12:10 pm

Мнение от lancelot » нед мар 21, 2021 10:40 am

Това ми напомни два пъти, дето хипер много ми върза. :grin1: Беше дивотия.

https://www.stringmeteo.com/turnir/maxm ... %D0%98#sel

И след три дни пак.

https://www.stringmeteo.com/turnir/maxm ... %D0%98#sel

Оттогава рядко печеля, изчерпах си късмета. :laughm:
The best view comes after the hardest climb!

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » вт мар 30, 2021 3:37 pm

Стринг, и тука ли има масови издънки, че няма да смяташ точки? :laughm:
Masturba tu mente y eyacularás ideas!

Потребителски аватар
meteo fen
Регистриран: пон ное 18, 2013 12:06 am

Мнение от meteo fen » ср мар 31, 2021 8:28 pm

Предполага се, че не е така....

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср мар 31, 2021 9:16 pm

Leberkez написа:
вт мар 30, 2021 3:37 pm
Стринг, и тука ли има масови издънки, че няма да смяташ точки? :laughm:
Дааа, разбира се :laughm: . Класиране за снежния тур (21-24.03.):
1 stratega 300
2 Ancap 280
3 bull 211
...
https://www.stringmeteo.com/turnir/maxm ... ap=186#sel

И за дъждовния, всички съмнения за конфликт на интереси и корупция около победителя са абсолютни инсинуации! :nono: :laughm:
1 Stringmeteo 300
2 kokolin4o 282
3 BurningMan 267
...
https://www.stringmeteo.com/turnir/maxm ... ap=187#sel

Само да кажа, че при избор на залога си за София се колебаех между 36,6, 37,7 и 38,8 мм :laughm: . Поздравления за пореден път на ансамбъла на GFS за прогнозираните валежни суми! :bowdown: Просто пак намалих леко спрямо прогнозата, както и в предни случаи, явно само в това има лек кусур GFS :hmm: , надуване с 5-10% на валежните количества :grin1: , но то ако наистина само в това му е кусурът :dontknow: ... Интересно все пак в ансамбъла (във wetterzentrale) координатите на София дали се падат точно при станцията и се прави някаква интерполация между съседните клетки, или... се получава случайно (почти) съвпадение с прогнозата за някоя от съседните клетки (най-добре покриващата координатите на станцията или пък на центъра на града? :dontknow: ) :laughm: ...

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » ср мар 31, 2021 10:12 pm

Как ме е яд, че подцених Драгоман, мамицата му. :thumbdn:
A Кюстендил е много странно и много трудно за познаване място.
Aдмирации за всички, които са играли с три различни станции. :grin1:
Masturba tu mente y eyacularás ideas!

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб апр 10, 2021 10:23 pm

wolfie написа:
нед мар 21, 2021 10:27 am
Абсолютно подкрепям предното мнение! Въпреки че съм печелил така с една станция, неведнъж съм изказвал подобно мнение! Другото, което съм споменава е, че не е редно да се виждат прогнозите на другите преди да е изтекъл крайния срок за даване на прогнози! Сверяването на часовниците помежду ни е неминуемо по този начин. Чиста прогноза би било участие с три различни станции, плюс невъзможността за виждане на прогнозите на другите участници преди да е изтекъл крайния срок за даване на прогнози :!:
Значи, за това за трите различни станции е говорено много и наистина тук дилемата е дали човек да избере да играе "всичко или нищо", или да предпочете "диверсификация" риска (даже без никакви кавички всъщност :) ). Да, играенето с 3 станции понякога предполага и по-добри прогностични способности или пък просто - по-голям труд за даване на прогнозата в турнира :) , но не мисля, че е чак толкова разумно насила да карам участниците да се трудят, при положение че в общия случай не раздавам никакви награди (за този труд :) ).

Така че, засега ми остава лека дилема основно по останалата част - за виждането на прогнозите от останалите. Тъй като и за това личното ми предпочитание е по-скоро да си остане, както сега (всичко да се вижда), евентуален компромис, който мога да предложа и който - като страничен ефект - може да вкара и малко повече своеобразен съспенс :) е следният. За всеки момент от прогнозния интервал за всеки конкретен тур дали да се виждат прогнозите да се определя от предпочитанията на участниците в съответния тур, които вече са се включили с прогноза към конкретния момент. При това да се прилага принципът на обикновеното мнозинство - ако повече от 50% от вече включилите се към даден момент са предпочели прогнозите да се виждат, те ще се виждат, а в противен случй няма да се виждат. Ако в някой момент от прогнозна кампания везните се наклонят (след включване на нов участник или промяна на желанието на вече включил се), моментално се прави съответно превключване и прогнозите на останалите започват/спират да се виждат. След "хлопване на мадалото" вече винаги всичко ще се вижда (както е сега), разбира се. Всъщност, нямам никаква представа кое от двете ще надделява в повечето случаи :hmm: , може да се окаже, че почти винаги има консенсус и/или един и същ вид мнозинство и да няма никаква дилема (съспенс) :dontknow: , но може и нещата да са като цяло доста на кантар и тогава... :)

Е?

Отговори

Върни се в “Метеорологични турнири”