ИКОНОМИКА, ФИНАНСИ, БИЗНЕС (разни) (2021-...)

...

Модератор: Weatherman

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » ср фев 17, 2021 10:32 pm

Случайно ми излезе това интервю със Стив Возняк. Много верни и готини неща говори , за разлика от бозите и агресивния и фалшив маркетинг , който ни залива последните 10 години

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет фев 19, 2021 5:42 pm

Huawei свива с над 60% производството си на смартфони през тази година
18.02.21 в 12:35
Huawei Technologies е уведомил доставчиците си, че поръчките за компоненти за смартфони ще спаднат с повече от 60% тази година, тъй като наложени от САЩ санкции продължават да се отразяват негативно на китайския технологичен гигант, съобщи в четвъртък агенция Nikkei.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб фев 20, 2021 2:06 pm

Microsoft може да отправи оферта за покупката на TikTok, ако сделката с Oracle не успее
19.02.21 в 21:31
Технологичният гигант "Майкрософт" (Microsoft) обсъжда възможността да отправи още една оферта за придобиване на приложението за споделяне на видео TikTok от неговия притежател ByteDance, ако споразумението на китайската компания с Oracle отпадне, съобщи в петък Fox Business, позовавайки се на банкови източници.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет фев 25, 2021 3:06 pm

Изненадващо ново рязко поскъпване на акциите на GameStop
25.02.21 в 14:38
Акциите на GameStop Corp поскъпват с близо 50% на извънборсовата търговия в четвъртък, след като към края на вчерашната търговия те нараснаха изненадващо с над 100%, тъй като редица малки инвеститори отново "се нахвърлиха" на акциите на търговеца на видеоигри, припомняйки си безпрецедентното възходящо рали с 1600% от преди няколко седмици.
...
Тази нова "лудост" озадачи анализаторите, които сякаш изключваха пореден опит за силно повишаване на цените на GameStop в опит да бъдат прицелени "къси" позиции на някои хедж фондове, подобно на успешния пробив на такива "къси" позиции преди няколко седмици. Според анализатори рязкото поскъпване на акциите на търговеца на видеоигри към края на търговията в сряда е станало факт, след като някои потребители на "Туитър" са посочили туитър послание под формата на фунийка за сладолед от инвеститора Райън Коен, който е основен акционер в GameStop и член на борда.
...
:tv: :popc:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет мар 25, 2021 1:46 pm

Блокирането на Суецкия канал нарушава дневен корабен трафик за 9,6 млрд. долара
25.03.21 в 13:22
Корабен трафик за общо 9,6 млрд. долара на ден може да бъде спрян поради блокирането на Суецкия канал, оцени в четвъртък Lloyd's List - едно от най-старите издания в света, предоставящо в Лондон новини за доставките от далечната 1734 година насам.

Индустриалното списание посочва, че това са само "груби изчисления", базирани на кумулативния трафик в западна и източна посока. Според тези оценки трафикът през Суецкия канал в посока Запад носи по 5,1 млрд. долара на ден, докато трафикът в източна посока носи 4,5 млрд. долара.

В момента между 165 и 185 кораба чакат да преминат по водния път, който по-рано в четвъртък беше временно спрян. Отговарящите за Суецкия канал власти обявиха, че "временно спират" навигацията през ключовия воден път, докато не бъде премахнат заседналия голям кораб, превозващ контейнери.
...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб мар 27, 2021 11:01 am

Продължават опитите за отварянето на Суецкия канал
Анализатор: Европа може да очаква поскъпване и недостиг на редица стоки
27.03.21 в 02:56 | обновено на 27.03.21 в 09:56

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » съб мар 27, 2021 2:37 pm

Защо не съм учуден.
оказва се, че командвалата контейнеровоза по време на геройската изцепка е жена. Но не търсете в Гугъл там за пореден път толерастите крият тази феминистка информация.
Освен жена, все пак това добиче е и египетски мангал. Очевидно колко кадърен.

Аз като казвам от години, че толерастията ще затрие цивилизацията, мнозина си мислят, че това е метафора. НЕ, НЕ Е метафора, прогноза е.
Просто трябва да дочакаме да си иде дедо Алцхаймер и камала харис да вземе ядреното куфарче.
https://www.egypttoday.com/Article/1/10 ... go-ship-in

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » съб мар 27, 2021 3:14 pm

:roll2: :roll2: :roll2:

Скандализира те тази информация, а?
Каптанът/ката е тарамбука и жена на всичкото отгоре!

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » съб мар 27, 2021 3:49 pm

Само дето в линка пише точно обратното. Че не е била тя капитан. :dontknow:
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

Потребителски аватар
wolfie
Регистриран: вт дек 23, 2008 2:11 pm

Мнение от wolfie » съб мар 27, 2021 5:14 pm

Victus написа:
съб мар 27, 2021 3:49 pm
Остави какво пише, видях и аз, оправдават се, ясно е, че Бисмарк е напълно прав. Когато казах на жената, че жена е причина за заседналия контейнеровоз, тя моментално заключи: "Еми да, жените не можем да се ориентираме" . :thumbup: :laughm:
There is not such thing like "enough snow" ;) http://skuky.net/41598
АМС Камера
Windy - НЯМА КРАЙ ВЕЧНА ЗИМА НЕКА ИМА

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » нед мар 28, 2021 12:55 am

Вчера по неволя (изтървах отклонение) минах по АМ Марица до Димитровград. Мога да ви кажа, че магистралата е перфектна и дори в активната лента почти никакви неравности няма. Строена е супер качествено. А тировете в този участък са много. Този участък е строен изцяло в ерата на ГЕРБ и е пуснат в експлоатация октомври 2015. Участъкът между Харманли и Любимец (16км) е строен от БСП (комунистите) и пуснат в експлоатация през май 2007-ма. В последствие се оказва, че липсва ЦЕЛИЯТ износващ слой!!! На АМ Тракия участъкът между Чирпан и Стара Загора е строен също от комунистите. Сега се оказва, че е спестено от камъни, чакъл и няма отводняване, нещо много типично за пътищата строени от комунистите. Тези факти някакси не се чуват често. Защо ли? :laughm: Оказва се, че ГЕРБ си строят доста качествено. Е разбира се, че понякога се получават издънки, но кражбите при комунистите са си доста явни и нагли.

Потребителски аватар
bismarck
Регистриран: чет май 29, 2008 12:18 pm

Мнение от bismarck » нед мар 28, 2021 12:09 pm

wolfie написа:
съб мар 27, 2021 5:14 pm
Victus написа:
Остави какво пише, видях и аз, оправдават се, ясно е, че Бисмарк е напълно прав. Когато казах на жената, че жена е причина за заседналия контейнеровоз, тя моментално заключи: "Еми да, жените не можем да се ориентираме" . :thumbup: :laughm:
Елементарен поглед на източниците показва, че новината е фейк. Друг е въпросът, че както и твоята, и моята, а и балдъзата, се съгласиха, че не бива)) Жена да управлява такова нещо. :grin1:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » нед мар 28, 2021 6:13 pm

Продължават усилията по освобождаване на контейнеровоза в Суецкия канал
28.03.21 в 07:49 | обновено на 28.03.21 в 14:20
Президентът на Египет Абдел Фатах ас Сиси е наредил екипите, които се опитват да върнат на вода заседналия в Суецкия канал контейнеровоз, да се подготвят за олекотяване на товара му, предаде Ройтерс.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » вт апр 06, 2021 5:02 pm

ЕС ще подкрепи предложение на САЩ за глобален минимален корпоративен данък
06.04.21 в 18:41
Говорителят на Европейската комисия Дан Фери обяви във вторник, че Брюксел ще подкрепи инициативата на САЩ за налагане на глобален минимален корпоративен данък.

Германия приветства подкрепата на САЩ за минимален корпоративен данък
06.04.21 в 14:52
Германският финансов министър Олаф Шолц приветства подкрепата на Вашингтон за глобален минимален корпоративен данък, като я нарече „голяма стъпка напред“ в битката срещу намаляване на правителствените приходи, предаде АФП.

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » ср апр 07, 2021 5:56 am

bismarck написа:
нед мар 28, 2021 12:09 pm
wolfie написа:
съб мар 27, 2021 5:14 pm
Victus написа:
Елементарен поглед на източниците показва, че новината е фейк. Друг е въпросът, че както и твоята, и моята, а и балдъзата, се съгласиха, че не бива)) Жена да управлява такова нещо. :grin1:
На такива места , кораба се управлява от пилот.Капитана пак носи отговорността и може да овъррайдне команди на пилота в екстремни ситуации , ама като цяло щом пилота не се е оправил , дори капитана или капитанката да са некадърници (силно ме съмнява в такава компания) наистина са били някакви кофти обстоятелства.Интересно наистина каква е причината , аз така и не можах да разбера.Официално пишат че е заради порив на вятъра , но според мен има и някакъв технически проблем , а при такъв наистина има супер малко време за реакция в такъв тесен канал с 400 метров контейнер.Ако машината спре или руля заклини имаш 10-15 секунди да пуснеш котвите , което е супер малко.Друг вариант е рулевия да е идиот и да е объркал командата , много варианти има.Друго интересно е защо подяволите е нямал ескорт от влекачи , винаги като съм минавал от там - такива големи кораби имат ескорт от 1 или 2 влекача точно при случай на авария да не заседне и да го бутнат.....много неизвестни , ще се разбере по някое време 😃 В момента всяка от въвлечените страни - корабособственик , менинг , чартъор , застраховател дърпа към нея за да минимизира финансови загуби и се водят разследвания.Накрая се изчислява процент вина и всеки поема част от целия масраф.Аз минах от там 5 дена преди да стане това.Таксата за минаване е около 300 000 долара за 200-300 метров кораб.Страшни измекяри и мангали са властите там.Муфтят цигари за 500-1000 долара от всеки кораб 😃 Но за пилотите - не съм виждал некадърници.Иначе и аз съм на мнение че жена не може да реагира правилно и хладнокръвно в такива ситуации и няма такава ориентация , с много малко изключение.Просто гени.Но в днешно време е грешно да се казват фактите :laughm:

Отговори

Върни се в “Икономика”