ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2021 (04.04.) - анализи, маневри, съображения на база на резултатите

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm

Мнение от 4uk » чет апр 08, 2021 12:41 am

Някой ще ми обясни ли смисъла от нови избори, след като и сега анти-ГЕРБ коалицията може да си състави Правителство и да управлява по техния си "немутренски" начин. Резултатът от нови избори е непредвидим - могат да спечелят още проценти, но могат и да загубят!? Едно е сигурно - невлезлите партии с по 2-3% ще влезнат в коалиции, чрез които да прескочат 4% и съответно ще вземат депутатски от сега влезлите.
Започвам да си мисля, че Слави го е страх да се ангажира с отговорността за водещо участие в управлението!? По-скоро идеята му е била да е незаобиколим фактор, който да критикува, насочва и коригира другите. С една дума - да си остане махнаджия, да намира кусури на тези които се изгърбват от работа. Всяка работа може да бъде свършена по 10 различни начина в зависимост от наличните ресурси - пари, време, квалификации, персонал и др. Това дава материал на телевизията на Слави да критикува, защо не си свършил работата по някой от останалите 9 начина. Сигурно има и идеални начини да се свърши някаква работа, но това предполага обикновено големи финанси, големи специалисти , голям контрол, голям морал, голямо време... и никой да не пречи. В България винаги поне половина от тези условия липсват, поради което всяка елементарна дейност е априори укорима. В същата ситуация би попаднал и Слави, ако излезе от телевизора и навлезе е реалната политика, но той е селски хитрец и ще бяга, като дявол от тамян от това да свърши някаква работа под погледа на обществото. Нали тогава ще трябва да закрие собствената си телевизия - себе си ли да критикува вече!? Тогава някой друг главоч, като него ще открие своя телевизия, която да критикува работата на Слави, в подготовка и той от кръчмарски махнаджия да става политик! Материал ще има поне за няколко телевизии! Дойде време разделно за Слави - или ще става наистина политик и ще се държи като политик, с присъствие и комуникация с народа на медиите наживо ... или ще си остане в любимата си и ошлайфана роля на телевизионен кибик-критик. За човек с неговия манталитет, физическо и психическо състояние не виждам шанс да избере първото, по-скоро ще хвърли топката към президента, той да реди ситуацията, според договоркта!? Слави никога няма да се появи пред народа за повече от 1 минута и да го погледне в очите. Ще си остане скрит , зад телевизора, зад черните си очила, зад черните стъкла на джипа си, зад охранителите си, в мазето на резиденцията си в гората. Не е за вярване, ако на следващите избори, след 3 или 30 месеца, тези почти 600 000 фенове на музиката и предаването му решат отново да подкрепят Слави като политик, като какъвто той очевидно не иска да функционира! Тъй де, що му трябваше да преиграва толкова, че чак да задминава БСП и да обира вота на истинските протестъри. Ако беше си останал 3-4-ти, то бягството му от отговорност и практическа работа щеше да остане по-незабелязана. Сега това е с привкус на грандиозна измама, с дълготрайни последствия - и за него и за нас!
Последна промяна от 4uk на чет апр 08, 2021 12:57 am, променено общо 1 път.
Не споря с прости хора - времето ми е ценно.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет апр 08, 2021 12:49 am

4uk написа:
чет апр 08, 2021 12:41 am
Някой ще ми обясни ли смисъла от нови избори, след като и сега анти-ГЕРБ коалицията може да си състави Правителство и да управлява по техния си "немутренски" начин. Резултатът от нови избори е непредвидим - могат да спечелят още проценти, но могат и да загубят!? ...
А нещо като спазване на предизборни обещания пред избирателите дали можеш да се сетиш какво значи? :hmm: Дааа, знам, че практически никой досега не си е правил труда да прави подобно "чутовно" усилие, знааам. А относно новите избори, да, риск печели, риск губи, "койт' нИ играй - нИ пИчели", нали знаеш ;) . А е хубаво да се даде шанс и на Радев поне веднъж да се прояви наистина като хората, мечтая НЕтайно за това още от началото на миналогодишните протести :laughm: ...

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » чет апр 08, 2021 1:07 am

Едно наум: С депутатите назаем Борисов повтаря сценария преди правителството "Орешарски"

В ГЕРБ няма депутати. Безгласни букви за продан от робовладелеца. :deal:
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » чет апр 08, 2021 1:09 am

Не знам дали чухте анализа на психиатъра д-р Николай Михайлов при Цветанка Ризова - според мен беше интересен и много точен. :thumbup:
https://btvnovinite.bg/predavania/lice- ... grupa.html
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Потребителски аватар
Weatherman
Регистриран: вт дек 12, 2006 1:20 pm

Мнение от Weatherman » чет апр 08, 2021 1:22 am

Ъъъ... виден партиен член и бивш депутат от ДСБ прави анализ на политическите врагове на партията му и трябва да приемаме мнението му за обективно? Ок, щом казваш... :grin1:
Реалист.

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » чет апр 08, 2021 1:37 am

В първата част на предаването беше послушната герберка Сачева. Тя каза, че е готова да бъде от стоката (десетте депутата), които да преотстъпи ГЕРБ на Слави. Да припомним че до преди 6-7 години тя смяташе Борисов за част от мафията и т.н. Какъв интересен катарзис, заедно с Биков.
А това с размяната на депутати - що за извратено разбиране за демокрация? След като един взема еднолично решение, каква точно е функцията на останалите над 100 депутата от ГЕРБ? :dontknow: А да сетих се, да са стока на Борисов, яростни да го защитават и боготворят и да намазват от далаверите.
Като цяло винаги съм се чудел на функционирането на партии по този начин тип БКП.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

petko_n76
Регистриран: пет фев 05, 2021 1:03 am

Мнение от petko_n76 » чет апр 08, 2021 2:16 am

4uk написа:
чет апр 08, 2021 12:41 am
Някой ще ми обясни ли смисъла от нови избори, след като и сега анти-ГЕРБ коалицията може да си състави Правителство и да управлява по техния си "немутренски" начин. Резултатът от нови избори е непредвидим - могат да спечелят още проценти, но могат и да загубят!? Едно е сигурно - невлезлите партии с по 2-3% ще влезнат в коалиции, чрез които да прескочат 4% и съответно ще вземат депутатски от сега влезлите.
Започвам да си мисля, че Слави го е страх да се ангажира с отговорността за водещо участие в управлението!? По-скоро идеята му е била да е незаобиколим фактор, който да критикува, насочва и коригира другите. С една дума - да си остане махнаджия, да намира кусури на тези които се изгърбват от работа. Всяка работа може да бъде свършена по 10 различни начина в зависимост от наличните ресурси - пари, време, квалификации, персонал и др. Това дава материал на телевизията на Слави да критикува, защо не си свършил работата по някой от останалите 9 начина. Сигурно има и идеални начини да се свърши някаква работа, но това предполага обикновено големи финанси, големи специалисти , голям контрол, голям морал, голямо време... и никой да не пречи. В България винаги поне половина от тези условия липсват, поради което всяка елементарна дейност е априори укорима. В същата ситуация би попаднал и Слави, ако излезе от телевизора и навлезе е реалната политика, но той е селски хитрец и ще бяга, като дявол от тамян от това да свърши някаква работа под погледа на обществото. Нали тогава ще трябва да закрие собствената си телевизия - себе си ли да критикува вече!? Тогава някой друг главоч, като него ще открие своя телевизия, която да критикува работата на Слави, в подготовка и той от кръчмарски махнаджия да става политик! Материал ще има поне за няколко телевизии! Дойде време разделно за Слави - или ще става наистина политик и ще се държи като политик, с присъствие и комуникация с народа на медиите наживо ... или ще си остане в любимата си и ошлайфана роля на телевизионен кибик-критик. За човек с неговия манталитет, физическо и психическо състояние не виждам шанс да избере първото, по-скоро ще хвърли топката към президента, той да реди ситуацията, според договоркта!? Слави никога няма да се появи пред народа за повече от 1 минута и да го погледне в очите. Ще си остане скрит , зад телевизора, зад черните си очила, зад черните стъкла на джипа си, зад охранителите си, в мазето на резиденцията си в гората. Не е за вярване, ако на следващите избори, след 3 или 30 месеца, тези почти 600 000 фенове на музиката и предаването му решат отново да подкрепят Слави като политик, като какъвто той очевидно не иска да функционира! Тъй де, що му трябваше да преиграва толкова, че чак да задминава БСП и да обира вота на истинските протестъри. Ако беше си останал 3-4-ти, то бягството му от отговорност и практическа работа щеше да остане по-незабелязана. Сега това е с привкус на грандиозна измама, с дълготрайни последствия - и за него и за нас!
Да ще ти обясним ,ГЕРБ не може да се коалира с нито една партия ,вторите по вот Има такъв народ могат само с ДБ и Мутри вън ,но депутатите не стигат на тези партии ...Слави изрично каза ,че няма да прави коалиции с партии като ГЕРБ,БСП и ДПС ,защото всяка една от тях има лошо наследство
И е прав ,май ти искаш да направи коалиция и компромис за сметка на кое ? Най добре е президента да назначи служебно правителство както и ще стане и след това не знам дали Борисов няма да се покрие в миша дупка ,понеже няма да има имунитет и може много лесно да го разследват ...и от там 100% ще излязат още неща които много хора не знаят .Но това е в бъдеще и дали ще се случи ще видим .

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет апр 08, 2021 3:19 am

quittr написа:
чет апр 08, 2021 1:09 am
Не знам дали чухте анализа на психиатъра д-р Николай Михайлов при Цветанка Ризова - според мен беше интересен и много точен. :thumbup:
https://btvnovinite.bg/predavania/lice- ... grupa.html
За Михайлов периодично си казвам мнението, макар и напоследък по-рядко, тъй като не го засичам :dontknow: , последно във вторник:
Stringmeteo написа:
вт апр 06, 2021 4:33 pm
...
Д-р Николай Михайлов: Слави Трифонов заема нишата, която Борисов овакантява
06.04.21 в 13:17
„Събитието на тези избори е фактическият политически край на Бойко Борисов. Но никога не трябва да се подценява възможността да възкръсне отново. Защото се събужда тъгата на избирателя, тъй като той има несломима харизма. Той е политически тотален, реториката му е безсрамна, той може много в сферата на творчеството на илюзии... Но има риск наистина да загине, ако управлението бъде разгледано подробно“

Д-р Михайлов - от участие на участие все по-многословно-неадекватен :grin1: и "консервативно" настроен :dontknow: . Последните 5 минути (и не само) от интервюто бяха направоооооооо... глупости с тонове :laughm: . Не знам от възрастта ли е или по други причини, но пък, от друга страна, дали е случайно, че този беше/е един от големите приятели на Петър Волгин, поне като желание за и честота на канене в предаванията му? :hmm: :laughm:
Иначе не съм гледал това при Ризова и, честно казано, в момента нямам грам желание, макар че Михайлов тук може и да се е проявил в друга светлина, както често наблюдавам напоследък при някои хора, когато гастролират в различни медии/пред различни интервюиращи :) ... Иначе Михайлов може и основно да ме дрази със своя "консерватизъм", който много ми напомня и на "консерватизма" на Нинова (примерно). Не, даже кавичките тук са доста неуместни, май са прави тези, които критикуват Нинова, че е превърнала БСП в крайно-дясна партия, нещо като нашите патрЕоти (+/-), които почти закономерно бяха изхвърлени зад борда, въпреки "изконния" "консерватизъм" на българите :) ...

Weatherman написа:
чет апр 08, 2021 1:22 am
Ъъъ... виден партиен член и бивш депутат от ДСБ прави анализ на политическите врагове на партията му и трябва да приемаме мнението му за обективно? Ок, щом казваш... :grin1:
Интересна реплика, за малко да ме накара да изгледам точно този гастрол на Михайлов :grin1: . Не знам кога и какъв е бил Михайлов (и не ме интересува особено, тъй като се опитвам да съдя за хората главно по текущите им прояви), но, пак повтарям, в последните години той при всяка своя поява прилично силно ме удря в мозъка И със своя (Нинова-подобен в момента) "консерватизъм" :dontknow: ...

Но, намесата ти все пак ме наведе на мисълта, че той е анализирал основно ГЕРБ/Борисов, така че може би все пак е налучкал доста неща този път? :hmm: :grin1:

raptor
Регистриран: вт юни 17, 2008 7:05 am

Мнение от raptor » чет апр 08, 2021 7:33 am

Правите се на ударени, Баце изобщо не е казал нищо за коалиция. Дава им 10 депутати колкото не достигат, за да си направят правителство 3-те протестърски партии. Оправданията, че така може да ги изнудва не минават, ако почне да прави номера, винаги могат да вземат я от бсп, я от дпс тези 10 гласа и да продължат. Не е най-добрия вариант, но определено за начало може да стане. Всичко останало е бягане от отговорност- Слафчо се покри, от дб се чудят какво да измислят. Оправданията за нечестните избори могат да минават пред зомбираните членове на сектата, но реалността има свойството да се показва по някое време, така че като се повторят резултатите на следващите избори (дори бъдат по-зле за протестърите, поради коалиране на по-малките партии, както и заради това сегашно бягане от отговорност), тогава вече какво ще правим? Избори, докато Ицката го устройва резултата, или да отложим сега и да избягаме, пък каквото дойде....

gero
Регистриран: съб сеп 23, 2017 6:50 pm

Мнение от gero » чет апр 08, 2021 8:05 am

Звездите на Слафчо, ДБ и отровната Мая стигнаха своя максимум на тези избори и вече са по пътя на залеза :laughm: ОТ тук нататък само спад и само надолу. Това е положението и колкото повече се правят на ощипани и не искат да поемат отговорност за управлението на страната, толкова повече се ускорява падението им. Така или иначе трите несистемни партии общо събраха с триста зора 32-33% от вота :laughm: повече от това-цък, няма как да стане.
С добра дума и пистолет в ръка човек може да постигне далеч повече, отколкото само с добра дума :buble:

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » чет апр 08, 2021 9:54 am

raptor написа:
чет апр 08, 2021 7:33 am
...така че като се повторят резултатите на следващите избори (дори бъдат по-зле за протестърите, поради коалиране на по-малките партии, както и заради това сегашно бягане от отговорност), тогава вече какво ще правим? Избори, докато Ицката го устройва резултата, или да отложим сега и да избягаме, пък каквото дойде....
Получи се малко като всеки я искаше (властта), накрая всеки вика на другия "на, ти я вземи". :grin1:
А Ицката не знам какво си мисли и какво трябва да стане, че да го устройва каквото и да било, но е факт, че те изкараха близо двойно от това, което социологията им даваше. Може би, ако зависеше от него, ГЕРБ трябва да се закрие и разпусне и на следващите избори да не участва изобщо? Те всички вкупом 9 месеца ни проглушиха как искат да сложат ГЕРБ в изолация и да ги изкарат от властта и сега резултатите им дават прекрасна възможност да го сторят, ама нещо май се гипсираха. Къде-къде по-лесно е да облайваш отстрани и да разпъваш локума по телевизията и социалните мрежи. :laughm:

А феновете на Мунчо не знам на какво се надяват? Може би един служебен, за точно два месеца, ще му стигне като време да осъди Баце ефективно? Е, няма такъв наивитет.
Masturba tu mente y eyacularás ideas!

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm

Мнение от 4uk » чет апр 08, 2021 10:05 am

По време на служебно правителство няма парламент, което е проблем - не могат да се приемат законови промени и решения, които са свързани със здравната и икономическата криза, а също и във връзка с очакваните евросредства по новата финансова рамка на Евросъюза. Борисов като държавник казва, че това ще е проблем. За подюмручниците на Рундю обаче, обаче е по важно да дадат властта на путиновия агент в момент, в който отношенията между Русия и НАТО стават все по-изострени!?
Не споря с прости хора - времето ми е ценно.

stratega
Регистриран: пон окт 10, 2011 12:33 am
Местоположение: София, ж.к. Борово/с. Логодаж, 15 км. западно от Благоевград, 695 м.н.в.

Мнение от stratega » чет апр 08, 2021 10:08 am

raptor написа:
чет апр 08, 2021 7:33 am
Правите се на ударени, Баце изобщо не е казал нищо за коалиция. Дава им 10 депутати колкото не достигат, за да си направят правителство 3-те протестърски партии. Оправданията, че така може да ги изнудва не минават, ако почне да прави номера, винаги могат да вземат я от бсп, я от дпс тези 10 гласа и да продължат. Не е най-добрия вариант, но определено за начало може да стане. Всичко останало е бягане от отговорност- Слафчо се покри, от дб се чудят какво да измислят. Оправданията за нечестните избори могат да минават пред зомбираните членове на сектата, но реалността има свойството да се показва по някое време, така че като се повторят резултатите на следващите избори (дори бъдат по-зле за протестърите, поради коалиране на по-малките партии, както и заради това сегашно бягане от отговорност), тогава вече какво ще правим? Избори, докато Ицката го устройва резултата, или да отложим сега и да избягаме, пък каквото дойде....
От няколко месеца говорите, че коалиране на ДБ и Слави с някой от БСП или ГЕРБ за получаване на мнозинство ще бъде безпринципно. Сега пък защо не правят правителство. Оня им давал, те пък не искали. Ако се съгласят пък, пак ще почнат коментари защо го направили, след като предварително заявили, че няма да се обединяват с тях. Последно?

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » чет апр 08, 2021 10:43 am

Ай, стига бе, не може да бъде:

Николай Хаджигенов: Гласовете на БСП ни трябват, без тях не можем да направим нищо

https://m.dir.bg/dnes/politika/nikolay- ... vim-nishto

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет апр 08, 2021 11:09 am

...
"Сякаш изборите са вълшебна пръчица, с която всичко ще се реши: Бойко ще изчезне, ще оправим държавата на другия ден след изборите и всичко ще мине. Това е едната страна на въпроса. Но от друга - за първи път от 15 години в парламента няма националистически партии. Искаме ли отново "Обединени патриоти" в парламента, защото това е възможност при нови избори? Искаме ли Васил Божков? Аз не казвам да влизат или не, това го казва избирателят. Но в този момент, когато ГЕРБ и Бойко Борисов се гърчат, т.е. отрязали сме две от трите глави, но една глава стои. Ако сега направим избори, каква е вероятността той да извади още един златен пръст - доста сериозна", коментира Хаджигенов.

Той коментира, че е проследил платформата "Ти броиш" на "Демократична България" и за негова изненада резултатите съвпадат почти до втория знак с резултатите от ЦИК, защото е очаквал да има доста машинации на ЦИК. Но се е изненадал приятно. Според него, сме имали относително честни избори.

"На този етап имаме един приемлив резултат, относително доста честен. Това, което трябва да направим, е да опитаме да съставим правителство, да опитаме да довършим ламята. Това правителство може да има много кратък живот, за този кратък живот обаче ние трябва да променим Изборния кодекс, за да може следващите избори да имат смисъл - електронно гласуване, видеонаблюдение на избирателните секции, гласуване по пощата", обобщи Хаджигенов.
...

Отговори

Върни се в “Политика”