РАБОТА (и живот) НА ЗАПАД?...

...

Модератор: Weatherman

Потребителски аватар
snow wall
Регистриран: пон авг 31, 2015 1:18 pm

Мнение от snow wall » ср апр 14, 2021 8:55 pm

weather_master написа:
ср апр 14, 2021 5:56 pm
Stringmeteo написа:
ср апр 14, 2021 5:51 pm
weather_master написа:
ср апр 14, 2021 5:39 pm
... Частна магистрала в България е нещо, което със сигурност трябва да се избегне, защото ще доведе до много негативни последици!
Ама разбира се, тогава няма да има почти нищо за "усвояване" (крадене) и някои ояли се "фирми"-разпределители на държавната хранилка ще започнат да изпукват от глад :crap: :bowl: :laughm: ...
Леле, Стринг, много си зле! Преди не беше такъв. Не мога да разбера какво се случва с тебе. :dontknow:
Добре нали имаме частен ТЕЦ? Протестите 2012-2013 за скъпите сметки за ток не бяха ли точно заради това. При цена от 7ст за киловат час, частният ТЕЦ в момента продава на 12ст на киловат час. Винаги частникът ще иска не просто да си избие парите за инвестицията, но и да е на плюс при това голям.
Всеки тец продава на различна цена в зависимост от разходите, това не е зарзават да е на една цена. Същински оазар на енергия е много трудно да има, такъв има само в САЩ в някои щати и това води до спирания на тока или фантастични цени в определени дни и е свързано задължително с внос на ел енергия. Т.е. трябва да имаш по малко мощности от необходимите при пик.
А бликат снежинки сребристи,
прелитат, блестят кат кристал,
проронват се бели и чисти
и в локвите стават на кал.

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » ср апр 14, 2021 11:52 pm

SKYLINE написа:
ср апр 14, 2021 4:50 pm
И 10 лв тол такса да ти сложат , като потъват парите в 1-2 фирми и не се инвестират правилно , няма да има толкова добър ефект.Защо един път Гръцка , Турска или Китайска компания не спечелиха един голям търг в България.До сега можеше магистрала Черно море да се даде на концесия , Китайците ще я опаткат за 2-3 години и ще плащаме 3-4лв на минаване, които пестиш от гориво и задръствания .
Китайците избягват да строят без държавни гаранции. Я виж какво се случва в Черна гора с тяхната китайска магистрала:

ЕС до Черна гора: Платете си сами заема от Китай, но можем да ви помогнем за магистралата

На път са да се фалират заради една магистрала. А ги съветваха да изчакат до влизането си в ЕС за реализирането на такъв огромен проект.
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » чет апр 15, 2021 12:01 am

Бившия германски министър на външните работи, когото много уважавам, защото не е политическа марионетка и беше отлюспен от Меркел, затова че не слугува по политическа линия, а казва нещата както са, включително за мигрантите и затова изгуби поста си, изкара много неща от кухната, като едно от тях е зависимостта от Китай, който щял да строи 5Г мрежата в Германия и да получава наем за устройствата, които е монтирал и по този начин Германия падала в зависимост от Китай и това било лошо.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » чет апр 15, 2021 12:01 am

Браво, много добър факт даде! :thumbup: Никой чужденец няма да дойде ей така да ни построи магистрала без да бъде облагодетелстван по някакъв начин.
И в този ред на мисли, може да обвинявате ГЕРБ в какво ли не, но те направиха още едно много важно нещо - спряха проекта Белене. Там също трябваше да има заем от руски банки и схемата беше супер съмнителна. Щяхме яко да се заробим и да пълним гушите на руснаците. Мая Манолова и правителството на Орешарски се опитаха да рестартират проекта, но не успяха.

weather_master

Мнение от weather_master » чет апр 15, 2021 12:05 am

wilkosz написа:
чет апр 15, 2021 12:01 am
Бившия германски министър на външните работи, когото много уважавам, защото не е политическа марионетка и беше отлюспен от Меркел, затова че не слугува по политическа линия, а казва нещата както са, включително за мигрантите и затова изгуби поста си, изкара много неща от кухната, като едно от тях е зависимостта от Китай, който щял да строи 5Г мрежата в Германия и да получава наем за устройствата, които е монтирал и по този начин Германия падала в зависимост от Китай и това било лошо.
Още един добър пример защо чужденци не трябва да правят големи инфраструктурни проекти в страната. Браво Макс! Надявам се Скай и другите плювалници и критици да прочетат тези два добри примера. Китайци да ни били построили магистрала Черно море и после щели да събират по 3лв на минаване. :laughm: Дааа бе да. :lol:

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » чет апр 15, 2021 4:32 am

Вметнах просто пример , в крайна сметка всичко е въпрос на добра договорка.В което Сърбите са се осрали и са се изхвърлили най-вероятно.Не се хващайте толкова на това.Дали ще са Китайци или Турци , Гърци все тая.Все едно при нас със западните компании всичките договори и концесии са супер изгодни - направо цъфтят. :grin1: Разбира се конкретно Китайско влияние на Балканите няма да се хареса в западния свят.Ако може да им бачкат и да произвеждат евтино и да не знаят много , от къде на къде ще инвестират и ще подбиват цени :grin1: .Там е дебела игра , в която сме пионки.И понеже сме в ЕС при нас натиска е сериозен единствено от ЕС и САщ , от Китай и дори Русия нямаме такъв натиск.Така че....не знам защо са ви в устите постоянно..Въпроса е дали можем да извлечем нещо от партнъорство , което е изгодно за нас и дали ще ни оставят най-вече "началниците" Относно Хуавей - аз лично не съм видял доказателства и факти, че са заплаха за националната сигурност на който и да е. Обаче далеч нямам достъп до такова инфо или множество косвени доказателства че да мога да коментирам на 100% Кой какво казал - все тая.Фактите са че предлагат най-евтините оферти за мобилните мрежи , сега ще ги правят западни фирми на двойни цени - дали си заслужава , нямаме такъв секюрити клирънс за да кажем :D Китайското приложение тик ток , мисля че пак инаше някакви драми покрай него и "заплаха" за нац сигурност.Канеха се да го забраняват в САЩ , не знам какво стана.Много ги е страх Сащ да не им откраднат корпоративни и търговски тайни , може би с право... Не знам.В същото време почти всички безплатни приложения продават личната иформация на потребителите си на Гугъл , която има доказани връзки с ЦРУ .Имат цяло звено , което изпълнява контракти за военните.И като цяло не е трудно да си представи човек , че огромни компании ще имат винаги връзка с политиците и разузнаването и ще изпълняват поръчки.Проблема е като "не са от нашите" :dontknow: :laughm: Не искам да споря с никой , просто изказвам наблюдения.Не защитавам дадена теза докрай като кон с капаци въпреки че имам явни факти срещу мен.Както някои хора тука :grin1: Пак казвам в цялата борба за световно надмощие сме пионки , обаче трябва да сме умни пионки и да оберем колкото се може повече трохи , а не глупави и продажни :D Но както във вътрешните отношение , така и външните - общо взето трагедия. Трябва много стабилни и умни хора с визия и иконимическо разбиране за целия свят да управляват , а не местни мутрагени от полицейските структури , ама...това е положението.Реално най-интелигентните политици , които съм виждал в Бг бяха СДС в края на 90те.Реално и те бяха подкрепени от Европа , но отърваха топката и ги резнаха.Вече са само някаква формалност.От тогава само малоумни селски герои...

weather_master

Мнение от weather_master » чет апр 15, 2021 10:35 am

Аз отново питам защо си мислите, че с чужди фирми ще е по-евтино и по-малко ще се краде? Аз по-скоро си мисля че ще е точно обратното. Чужденците винаги гледат да изцоцат максималното. Не знам защо си мислите че нашите фирми супер много крадат. Вероятно има надуване в цените, но вече човешкият труд не е толкова евтин като 2005-та година например. Като знам как ей така дадох 20к за ремонта на апартамента и после още няколко месеца довършвах разни неща сам, защото, ако бях поискал и тях да направят майсторите, щях да отида на 30+к лв. Изобщо вече не са евтини строително монтажните дейности. Представете си за какво говорим за нов път/магистрала със всичката тази техника, материали и човешки труд. Майсторите получават на месец по 2000-3000лв заплати.

Потребителски аватар
SKYLINE

Мнение от SKYLINE » чет апр 15, 2021 12:14 pm

"Вероятно имало надуване на цените" :grin1: Пич надуването е зверско - няма как да ти да одобряваш проекта , авера ти да е със строителната фирма , а другия ти авер да те проверява за качество и да излезе нещо сносно , нали се сещаш :lol: Какво да те ицоцкат , колко пъти по-евтини оферти от на нашите фирми са били отхвърляни.Има си процедури.Стига глупости.Такива вълни и пародии на пътища аз не съм виждал в Европа.В Щатите съм виждал между другото , там някои магистрали са яко на вълни , викал съм си еее напомня ми за Бг баси кефа :grin1: Нека да си крадът , то оправия няма там , ама поне малко като хората да стане.След 1-2 години - ремонт на ремонта.Колко изцепки вече ще търпим 1-2-5 пъти хубу?Ама после Кво правим? Промяна виждаш ли , аз щото не.Или викаш за тия пари толкоз :grin1: Трябва инженери от Наса да викаме на 50000 долара заплата , че да не се разпадне пътя и да стане окей сиурно..Пак ще измислиш оправдание :grin1: Да не говорим че има и Бг фирми , само че по-малки и тях ги резват.Не е ли джи пи или хидрото няма шанс.И един вид те печелят огромни пари , купуват техника пак взимат най-големите проекти и става монопол.Нещо ако е с минимална печалба и са заети , тогава вече могат да го подметнат на малките.Такъв явен двоен стандарт , дали има в Европа според тебе."Граждани за европейско развитие на бг" :grin1: Поне в строителството няма такъв монопол , затова там има хиляди малки и средни предприемачи и по-качествени неща.Давам ти пример само , че едно нещо като не е централизирано е по-добро.Това е демокрацията.Тей че Уедърмена да маха тия звездички от снимката , че е жалко :lol:

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет апр 15, 2021 2:31 pm

SKYLINE написа:
чет апр 15, 2021 4:32 am
... от Китай и дори Русия нямаме такъв натиск.Така че....не знам защо са ви в устите постоянно.. ...
Само че специално с Русия нашите политици имат един бонус-проблем - зависимостите ;) . Заради него натискът става фасулска работа, не е нужно даже и да се вижда. Нямам идея кой какво точно е обещавал (задкулисно) и с какво точно се е омацал (задкулисно) преди, но е очевидно, че някои топ-политици (топ-пример - Борисов) имат очевидни, грандиозни зависимости от страна на Русия. :dontknow: Конкретен, пресен пример за последствие от такава зависимост - построяването на отрицателно време на Руски поток през страната ни, при това с изцяло наше финансиране (3 милиарда). Поне да имахме реална полза от този напън, ама не, нъцки. (По-стар пример - поддържането на изключително неизгодни, раздути цени на руския газ за нас в продължение на над 10 години, до последния възможен момент.) В същото време очевидно полезният (конкретно за нас :deal: ) и доста по-евтин проект в същата област - интерконектора с Гърция - се мота вече над десет години. А защо е очевидно полезен ли? Ами по една елементарна причина - тогава монополисти (на наша територия в момента) като Газпром няма да могат да ни извиват ръцете по никакъв начин, за каквото и да било (като изключим сегмента лично зависими по някакви причини политици :laughm: ) и цените на газа за нас ще бъдат близки до възможното дъно :deal: :dontknow: ...

Потребителски аватар
SKYLINE

Мнение от SKYLINE » чет апр 15, 2021 3:19 pm

Да абсолютно вярно.Пред фактите и боговете мълчат.Аз исках да кажа по-скоро че запада имат силата да ни извиват ръцете и да ни поставят условия много повече от Русия.Но разбира се ние подаваме дупето доброволно навсякъде :grin1: Това е отделен въпрос.Това пак не са въпроси от дневния ред според Гербъджииите демократи :grin1: Имало проекти са усвояване :grin1: Трябва да управляват хора с някакъв опит в международния бизнес , с образование и познания по икономика.И съм сигурен че има такива просто октопода е пуснал пипала навсякъде и гербаджиите са - дай да не разбутваме сега рахата.Един ден с гордост ще обясняват на внуците си какво са направили за да подобрят държавата си - "гласувахме за по-малкото зло и си мишкувахме" end of the story :grin1: :laughm: Сега сте вие оправяйте се :grin1: Другитв държави около нас имат малко повече акъл и си използват картите по-добре.С изключение на Украйна и Албания.Така че влизаме в топ 3 по малоумие :grin1: в И Европа според мен. Целия прогрес се движи от алчността и желанието за печалба , но тая алчност трябва да е креативна с мисъл за бъдещето , а не деструктивна и плоска :grin1: Първото е доста по-трудно и отнема повече време.Трябват усилия , трябва работа.
Между другото се сещам за един пример за добро управление с морско училище Варна.Държавна структура управлявана от некадърни военни до 2015та някъде.Беше пред , затваряне и трагедия отвсякъде.Съоветно не е примамлив обект за хрантутниците на властта.Идва проф. Медникаров , изобщо не обвързан до ден днешен с властта, става началник.Завършил в Русия , с много познания в сферата на науката и бизнеса и буквално го променя изцяло.Намира морски лица с опит и връзки с чужди компании , докарва инвестиции от такива компании за бъдещи кадри, евро проекти и.т.н В момента училището е с най-добрата база и симулатори в И Европа.Обучават се хора мисля че от над 20 държави.Човек с акъл и визия вижда нисшита и направи нещо работещо.От там и държавата печели.А когато си прост хрантутник , няма как стане :dontknow: Такива хора заслужават респект , а не разни тиквочи , които гледат тънката схема и да мине номера.

wilkosz

Мнение от wilkosz » чет апр 15, 2021 11:58 pm

Хах да супер. Моя съученик е зам. директор на военноморското във Варна. Ето го отбелязах го на снимката. Много точен човек, и отличник беше в училище, и лидер и за пример беше. Преди 2 години лятото ходих във Варна да се видим и ме разведе из военноморското, базата е чисто нова модерна и уникална. Даже карах тренажора-кораб.
Изображение
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

wilkosz

Мнение от wilkosz » ср апр 28, 2021 1:58 pm

"Интеграцията" върви с пълни темпове. Днес по германската ТВ даваха репортаж за тероризирани от своя съсед германци. Терорът продължава от 4 години. Инсталирали са няколко камери, за да заснемат доказателства и ги показаха в репортажа. Съседът е разбира се турчин. Видя се турско знаме в неговия двор, но политкоректните германски медии послушно не споменаха идентичноста на така злия съсед...
Та камерата е заснела как хвърлят сурови яйца по къщата на германците, как хвърлят УМРЕЛИ мишка и котка в двора на германците. Как издраскват колата им. Как хвърлят парцал, пълен с камъчки" и удрят в главата сина на германците, докато полива тревата в двора, нанасяйки му телесна повреда :palm: Колко тъпо, злобно и бедно духовно същество може да си, за да правиш с такава упоритост в продължение на години подобни неща на своя съсед :-?
Присъдата е само 6 месеца условно.

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » ср апр 28, 2021 6:06 pm

Германците на полицията ли чакат да ги спасява? :laughm: Защо не се организират, докато все още са мнозинство? След 20-30 години вече ще е късно и отиват към гражданска война с варварските орди, докарани от Меркел.
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

wilkosz

Мнение от wilkosz » ср апр 28, 2021 10:28 pm

Ето запис на репортажа. Ако не беше тъжно, щеше да бъде смешно.
От 15:30 минута до 22 минута https://www.zdf.de/nachrichten/drehsche ... 1-100.html

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » ср апр 28, 2021 10:46 pm

wilkosz написа:
ср апр 28, 2021 10:28 pm
Ето запис на репортажа. Ако не беше тъжно, щеше да бъде смешно.
От 15:30 минута до 22 минута https://www.zdf.de/nachrichten/drehsche ... 1-100.html
Как ги наричаше Хитлер едно време негрите и въобще циганите: Унтаменшен :evil:

Отговори

Върни се в “Икономика”