САМОУСЪВЪРШЕНСТВАНЕ (приложна психология - разни)

Името е достатъчно красноречиво...

Модератор: mmirro

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пет яну 15, 2021 3:06 pm

Хм това леекичка пропаганда на Християнството ли е? :laughm:
Иначе да има то това явление духовен нарцисизъм, забелязвал съм го както в йога-групите, така и в Бялото братство, и също така и сам съм го изпитвал това илюзорно арогантно чувство на превъзходство над другите само защото практикувам нещо духовно и имам достъп до духовно знание. Нооо абсолютно същия нарцисизъм и арогантност съм виждал и у православните духовници, дори у моя приятел от детството, който беше много скромно и добро момче ПРЕДИ да стане свещеник. След това се ояде, порастна му работаа, помисли се за хванал господ за шлифера, нали хората му целуват ръцете, канят го да им освещава какво ли не и той се възгордя. Преди можеше да се говори с него, сега не.
Кара хората да идват да го вземат с такси, докато той е на софра на друго място, те го чакат пред тях, за да го вземат и се навърта брояча, а той не си дава зор. Бях отвратен от тази липса на емпатия и респект към другите/вярващите. :palm:
Но не само това. Но един вид "ние сме официалната религия, ние сме легитимирани изначално, вие всичко останали сте заблудени малки сектанти и няма да бъдете спасени". Точно това лъха от него и от всички тях. Това не е път, който води до честно и реално осъзнаване на себе си и на духовно развитие.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет яну 15, 2021 3:39 pm

Аз съм прокламатор, донякъде, на първата част (първото аудио), по втората (за християнството) съм двоен пас :laughm: ...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср мар 17, 2021 10:53 pm

Дейл Карнеги: Ключът към успеха е в способността за адаптация
17.03.21 в 15:24
За новата книга на Дейл Карнеги „Прегърни промяната в името на успеха” разказва в "Артефир" Кремена Димитрова.
...
Два от принципите на Дейл Карнеги за ефективни човешки взаимоотношения са: „Проявявай искрен интерес към другите хора“ и „Постарай се да видиш обективно нещата от гледната точка на другия“. Само пламенно посветените на идеята да предоставят по-голям обем и по-качествена работа и да служат добросъвестно на другите, биха могли да очакват успех в общия случай. Подобна посветеност предполага обич и съпричастност към хората.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет апр 29, 2021 11:05 pm

В новия епизод на "257 podcast"-а за личностно и кариерно развитие на БНР:
Какво представлява срамът
29.04.21 в 18:20
https://bnr.bg/sofia/post/101460893

Отговори

Върни се в “Човешките взаимоотношения. Успехът в живота”