Наистина ли в България беше зле по време на социализЪма?

...

Модератор: Weatherman

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » нед май 02, 2021 9:36 pm

Да, и повечето са с мустаци във видеото. На по 18-20 години на когото му расте, пуснал си. Такава беше модата, което аз намирам за яко. :grin1: :grin1:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » нед май 02, 2021 10:04 pm

Ааа не, косми само на главата(косатa) може. Надолу косъм не бива. :D

wilkosz

Мнение от wilkosz » нед май 02, 2021 11:45 pm

И много българи си пускаха мустаци тогава, спомням си. Но само големите, които вече бяха изкарали училище и казарма. Преди това не даваха.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » пон май 03, 2021 1:13 pm

misacho написа:
нед май 02, 2021 9:18 pm
Едно време с риск са си пускали коси, днес ходят като престъпници гологлави в България. Никъде в Европа няма такива прически като у нас.
Голям процент от мъжете оплешивяват рано и заради това са гологлави. За предпочитане е, отколкото да изглеждат като старци. Според мен са много малко тези, които са със здрава коса и решават да ходят гологлави.
А тия девствени мустаци за изключително грозни. :laughm:
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

Потребителски аватар
ASENOV
Регистриран: чет фев 22, 2007 5:58 pm

Мнение от ASENOV » пон май 03, 2021 2:00 pm

Да, това пак е некачествено семе и проблем за медицината. Ако имаш хубава здрава коса, за какъв чеп ще ти е да я острижеш и да ходиш като като идиот.
За мустаците нямам думи,изглеждат гнусно и отвращаващо. :D

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » пон май 03, 2021 2:50 pm

Аз от баща ми знам, че преди 87-88а година, ако милиционер види на улицата мъж с дълга коса, директно го кара в участъка и го стриже като магаре. Бръснетето на главата пък обикновено е било наказателна мярка, ако някой нещо се провини в даскало. Типичната комунистическа идилия. :grin1:

Иначе явно Унгария е било една идея по-лабежно, та затова са позволявали на мъжете да пускат дълги кичари.
При нас този тип прическа (отгоре късо, отзад модерно) започва масово да навлиза през 90-те, но според мен тогава такава е била модата навсякъде. Ако си пуснете архивни кадри от световните първенства в Италия'90 и САЩ'94 ще видите, че буквално всеки втори е с по-дълга коса. То и затова у нас това е още известно като "футболно кече". Изглеждаше общо-взето като долния пример със снимката на Руди Фьолер.

Изображение

Сега, през призмата на времето, подобна прическа е абсурдна и ако някой млад мъж се направи така, просто ще предизвика само присмех, но пък след 20 години също ще се смеем на съвременните модерни мъжки прически, така че нищо ново под слънцето. Модата като цяло си има едни и същи цикли и се преповтаря през няколко декади.
Masturba tu mente y eyacularás ideas!

misacho
Регистриран: вт ное 09, 2010 9:09 am

Мнение от misacho » ср май 05, 2021 5:09 pm

quittr написа:
пон май 03, 2021 1:13 pm
misacho написа:
нед май 02, 2021 9:18 pm
Едно време с риск са си пускали коси, днес ходят като престъпници гологлави в България. Никъде в Европа няма такива прически като у нас.
Голям процент от мъжете оплешивяват рано и заради това са гологлави. За предпочитане е, отколкото да изглеждат като старци. Според мен са много малко тези, които са със здрава коса и решават да ходят гологлави.
А тия девствени мустаци за изключително грозни. :laughm:
Нямам предвид да оплешивяваш и затова да се стрижеш, а да се бръснеш тип мутра.

Потребителски аватар
zaples14
Регистриран: нед юни 20, 2010 9:11 am

Мнение от zaples14 » ср май 05, 2021 6:20 pm

Leberkez написа:
пон май 03, 2021 2:50 pm
Аз от баща ми знам, че преди 87-88а година, ако милиционер види на улицата мъж с дълга коса, директно го кара в участъка и го стриже като магаре. Бръснетето на главата пък обикновено е било наказателна мярка, ако някой нещо се провини в даскало. Типичната комунистическа идилия. :grin1:
Не са точно така нещата. През моето детство аз не знам за такъв случай, някой да е остригван в полицейския участък само заради това, че е бил с дълга коса. По принцип дългите коси и дънките не се лансираха, водеха се бунтарски и на някои по-престижни местоработи може да са били забранени. Но за обикновения човек не. Като наказателна мярка подстригването нула номер се прилагаше единствено в казармата.
В училище ни задължаваха да се подстригваме през 15 дни, но аз обаче не го спазвах съвсем и ходех горе-долу на месец и половина в бръснарницата. На няколко пъти учителките са ми правили забележка за дълга коса. Много мразех късата коса и чаках с нетърпение да порасна, за да няма кой да ме задължава. През трите месеца лятна ваканция не се подстригвах и естествено никой не ми е правил проблем. Отивах в бръснарницата 2-3 дена преди 15 септември. Помня през 1976 г. баща ми като ме заведе и докато си чакахме реда, по едно време бръснарят се скара на ученикът пред мен:
- Момче, много ти е дълга косата! Това подстригване може ли да е само за 30 стотинки!?
А аз като се погледнах и моята беше същата. Чух как баща ми тръгна да се извинява:
- Цяло лято не искат да се подстригват, внушили са си, че така било модерно.
"Протестирайте колкото си искате - тоталитарна власт лесно не пада." ГЕРБ

wilkosz

Мнение от wilkosz » чет май 06, 2021 1:14 am

Ха ха така беше. Всички ходеха на 14 септември да се подстригват и беше пълно. Чакал съм с часове. Даже си спомних, че 1989 г точно на 14 септември ходих да чакам. И имаше само една прическа "ученическата" много мразех да ме ошошкат, а тя беше такава.
Но да никого не са остригвали нула номер в училище. Нямаше такива работи. Това дето във филма Маргарит и Маргарита Христов Шопов го изкараха в училищния двор пред цялото училище назидателно да го стрижат с машинка е фолклор. Само като за филм. Нямаше нищо такова, абсурд. Имаше човещина въпреки комунизма. На едно пионерско мероприятие ми замръзнаха до болка краката, имаше сняг. Казах на класната и ме пусна да си отида на топло.
Иначе пред входа на училището имаше контрола, гледаха косите. На когото е дълга, връщаха го да се подстриже и чак после го пускаха в клас. Също и ако нямаш бележник и пионерска връзка. Връщаха. Да си ги донесеш. Така се възпитава. Отначало връзките не бяха задължителни, но през 1987-88 ги въведоха временно. Така че тогава си ходихме с връзките на училището. Но на мен ми харесваше, бях горд. Нямаше униформа за нас, само връзка върху пуловера. После 1989 вече бяха отменили носенето на връзките. Още преди да падне строят. И манифестациите, стснаха шествия и не се маршируваше, само се минаваше, имаше стремеж за развитие и промяна.

Отговори

Върни се в “Икономика”