Тоталитарна и пост-тоталитарна история (сенките на комунизма и ДС)

...

Модератор: mmirro

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » ср апр 21, 2021 10:48 pm

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » чет апр 22, 2021 6:22 am

Geogri Zahariev написа:
пет апр 16, 2021 11:26 pm
Stringmeteo написа:
пет апр 16, 2021 10:29 pm
Мен пък и Мая, и Дончева ме устройват засега...

Специално Мая ми е сравнително симпатична.. :deal: :laughm: ...
Някак си тези тук заявления и многото материали, които си публикувал за безобразията, извършвани веднага след 9 ти Септември или по време на народния съд, не кореспондират едно с друго.
Все едно да твърдиш, че мразиш негрите и апартейда.
Stringmeteo написа:
пет апр 16, 2021 11:36 pm
Специално за няколкото човека с твърде ограничено мислене (поне така изглежда :dontknow: ), които вече се включиха в тази тема след мои поствания от преди малко, уточнявам за н-ти път: Съдя за хората (в случая политиците) основно по техните действия и по техните изказвания (тоест намекнати цели и намерения) към момента. Нямам никакво желание, а и не смятам за смислено, да проучвам родословието им до девето коляно и по него да решавам дали някой ми е симпатичен или не. Още по-малко пък по расов признак (апартейд, уот дъ фак?! :-? ). А да ви е идвало на ума, че това, което съм аз в момента (и който и да е друг) или което съм бил в кой да е минал момент, не предопределя и не обуславя това, което ще бъда след 1 година или... след 50 години? :dontknow: Край на изказването ми.

П.П.: Да, има някои неща от миналото, някои връзки, които теоретично (а често и на практика) остават за цял живот. Пример - агентите на ДС. Разбира се, зависи и какви точно агенти са били. И да, в случая въпросът/проблемът е повече морален, отколкото реален, което се доказва от поведението на някои (уж) много компрометирани (според миналото им поведение) бивши агенти, чиято настояща дейност си е абсолютно положителна, смислена и прогресивна. Така пак опираме до подробностите и старите връзки и зависимости, които (евентуално) все още биха могли да влияят недопустимо върху настоящата безпристрастност и моралност на решенията и действията. Но аз пак продължавам да настоявам, че много по-важно, определящо все пак е какъв точно е даден човек СЕГА, а не какъв е бил в произволен минал период...
Сам тук доказваш следното - бягай от комунистите! Не им вярвай!

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет апр 22, 2021 11:13 am

Не, казвам имай две наум за (бивши) комунисти, които не са се разграничили от подобни малоумия на техни предшественици. Макар че... То е почти напълно ясно защо не са се разграничили - защото техният зле дресиран и целенасочено, дългогодишно обработван умствено електорат НЕ очаква и НЕ желае от тях подобно разграничение. :dontknow: Иначе пускам тези неща основно като контратеза, контраоръжие на същата обработка, за която споменах в предното изречение. Но иначе, да, основното е, че когато електоратът е тъп, захлупен и/или неосведомен, няма как да припознава стойностни хора и да очаква от тях стойностно поведение - съответните хора се съобразяват И с този факт, разбира се. :dontknow: Справка - продължаващата 12... не, май по-скоро 16 години еуфория около долнопробното политическо формирование ГЕРБ, дооформило се в крайна сметка, в течение на годините, като класическа ОПГ (за "усвояване" на държавен ресурс). :dontknow:

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » чет апр 22, 2021 12:02 pm

А не е ли обратното - Партиите сами си поддържат даден електорат, който да ги харесва, така наречения "твърд електорат"?
Да, БСП без хард про-комунистите ще се превърне в една псевдо социалдемократическа партия и ще изчезне. Хард електоратът, обаче, ще търси хард лява партия и, ако не я намери, ще я създаде.
Но и не бива да обиждаме електората, не трябва и да го подценяваме.
А от друга страна, каквото има на пазара на партиите, от това може да се избира. :grin1:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет юни 04, 2021 11:13 pm

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб юни 05, 2021 2:27 pm

А днес Вогин, в последното си съботно предване преди изборите, отново се опита да копае до най-ниските свои дълбини, явно за да не би аудиторията му да забрави за месец и нещ кой е той :laughm: . Тезите му са толкова пробити, че... издишат даже повече от стара, пробита секс-кукла :laughm: ... Мога да ги оборвам дума по дума, всичките, даже и без да ползвам помощ от Интернет :laughm: ...

Коментар на Петър Волгин: България е перфектната колония
05.06.21 в 12:31

Гостът му, напълно очаквано, с помощ и от Волгин, дозадълба на дъното :grin1: :

Николай Малинов: Жан Виденов е синоним на морала
Според него САЩ се намесват грубо в българските дела
05.06.21 в 13:18

Няма нужда да пояснявам, че Жан Виденов и морал в един израз са оксиморон, нали? :)

Факт е, че имаше все пак 1-2 слушателски обаждания, които измиха съвсем малко калта от лицето на Волгин (най-вече с това, че той не ги прекъсна, докато те доста методично му начукваха канчето, чрез оборване на тезите му :laughm: ), но даже и тежката Ентелектуалска намеса на Андролова не успя да тушира достатъчно впечатлението за тотално прощално, интелектуално-морално оакване на Волгин :grin1: ...

„По ръба“ с Калина Андролова:
Санкциите срещу Пеевски и Божков подреждат бъдещия кабинет
05.06.21 в 14:12

Отговори

Върни се в “Изкуство, култура. История”