В ПЛАНИНАТА - снимкови репортажи, новини, разни... (2021)

Тук може да се пише (и да се пускат снимкови репортажи) за всичко впечатляващо от пътувания или походи сред природата, както и да се пуска полезна туристическа информация.

Модератор: Radoslav Petkov

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » нед май 30, 2021 1:22 pm

Благодаря, Заплес, че показа красотата на града и Балкана!
Срам ме е, че нито веднъж не съм направил репортаж от тези красоти, а трябваше ти да дойдеш.
:bowdown:

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » пон май 31, 2021 8:20 pm

Слизам на гарата в Детмолд, вземам автобуса и след няколко спирки съм сред природата. Тръгвам и бързо стигам до германските Белоградчишки скали. Екстернщайне. Времето тръгва на оправяне, туристическите забрани отпаднаха, хотелите са отворени за туристически нощувки и народът плъзна.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение[/img]

Вечерта осдянам в уютно частно хотелче със симпатично дворче, а в неделя от ранна утрин слънцето е блеснало и подканва за лека закуска на двора.
Изображение

След това тръгвам нагоре към крепостта Фалкенбург и след час и половина път съм на мястото. Междувременно вече доста се е стоплило.
Изображение

Изображение

След това настъпва удобен момент да покажа малко резултати от мускулните тренировки.
Изображение

Изображение
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Geogri Zahariev

Мнение от Geogri Zahariev » пон май 31, 2021 8:44 pm

Чудесен репортаж, Макс.
Направил си бузки, заоблил си се.
Как мислите, дори и да се опитва да си корема, не е ли заформил малко шкембе?

wilkosz

Мнение от wilkosz » пон май 31, 2021 9:09 pm

Има лееко омазняване в корема, но на тази възраст и при трупане на мускули е така, понеже ядеш висококалорична храна, дори да не ядеш захар. Добре щеше да е 1-2 см подкожна мазнина там да изчезне, но затова явно се изисква сериозно кардио. Аз наблягам предимно на силовите упражнения. Кардиото го мразя леко така. :oops:
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Geogri Zahariev

Мнение от Geogri Zahariev » пон май 31, 2021 9:51 pm

Защо ти е да трупаш мускули?
Те, неминуемо, рано или късно, ще се отпуснат.
Бъди "спортно-елегантен". По-добре ще изглеждаш и ще ти е по-леко.
Не ти трябва висококалорична храна. Така или иначе не извършваш тежък физически труд. Калориите ще се трупат по теб, но не като мусул.
И на сърцето ще му е по-добре, ако тялото е по-леко.

wilkosz

Мнение от wilkosz » пон май 31, 2021 10:02 pm

Защото цял живот имах комплекс, че тялото ми е грозно, слаботелесно и с хлътнал деформиран гръден кош. Ще повярваш ли, че това бях аз на 34 г?
С напредването на възрастта се мотивирах да работя с всички сили срещу остаряването и да подобря това, от което ме беше срам цял живот и разбрах, че е по силите ми. Аз съм малко контра по характер и ми хрумва да полагам усилия тогава, когато другите вече не го правят. А когато те правеха това, аз нямах интерес. Сега контра-характерът ми е от полза и поддържа мотивацията да изглеждам добре въпреки напредващата възраст, докогато е възможно. А и сърцето се тренира чрез редовните упражнения и става по-силно. Ако не го претоварваш. Аз съм на домашнии упражнения, не може без да съм зала кой знае колко да го претоваря. Карането на колело го товари повече. След по-малко от 4 г. чуква петдесеттакът...колкото и невероятно да е при този вид сега.
Дори не отидох на студентска ескурзия навремето само защото щеше да е и на море с къпане и ме беше срам да се съблека да не видят колко зле изглеждам. На екскурзиите без море си ходех.
Сега с усилията и възрастта грозното пате се превърна в красив лебед във възраст, когато другите тлъстеят и увисват.
Изображение

Geogri Zahariev

Мнение от Geogri Zahariev » пон май 31, 2021 10:27 pm

Поздравления за смелостта да си откровен!
Чудесно и за характера и за това как го използваш, за да ти помага.
Всичко добре, да, тлъстеем и делемлеем от много ядене и малко движение.
Но не прави излишно много мускули. Не ти трябват.
Бъди жилест, с нормални и добре оформени мускули, и лек. Такъв ще можеш да се поддържаш и на 60 и нагоре.

wilkosz

Мнение от wilkosz » вт юни 01, 2021 12:10 am

:grin1: E чак големи мускули няма как да станат, дори не мечтая за това. Те големите стават с анаболи и с многочасови тренировки. Но искам тези още да ги поувелича. Аз тренирам 5-6 пъти седмично, но половината дни имам само две упражнения за около 20 минути, които не успявам заедно с основната тренировка, защото нямам сили тогава ако е заедно., това са набиранията с широк външен захват и стойка на ръце. В основната тренировка продължава 1 час час и малко отгоре, това са кофички, вдигане на гири от легнал над гърдите, коремни преси, пул оувър, вдигане на гири за бицепси две разновидности, клекове с гири в ръце. По три серии от всяко упражнение, от кофичките по 4 серии, защото ми е любимото упражнение.
Тежестите вече ми са леки, търся по-тежки гири общо 50 кг, но не намирам, горната граница все е 40 кг т.е. 2х20 кг, на мен ми трябват 2х25. В английския и-бей има, но не правят доставка до Германия. :dontknow:
Като 17-годишен десетокласник учителката по физически ми стиска пилешките ръце и ми каза, че трябва да тренирам. Беше ми срамно и неудобно. Реализирах препоръката й след 30 години. :laughm:

Потребителски аватар
zaples14
Регистриран: нед юни 20, 2010 9:11 am

Мнение от zaples14 » нед юни 06, 2021 7:47 am

Слизам на гара Лютиброд, намираща се в края на Искърския пролом малко преди град Мездра. Времето е типично
лятно, с незначителна облачност и прекрасно за разходка
Изображение

При Лютиброд Дефилето свършва със скалния феномен Ритлите
Изображение

Пътят ми е в южна посока към най-високата част на селото
Изображение

Минавам покрай последните къщи, откъдето започва стар римски път отивал някога в посока на село Игнатица
Изображение

Почивка над селото след преодоляване на стръмния баир
Изображение

По трасето на римския път сега е направена екопътека
Изображение

Екопътеката е нова и се казва Просечения камик. Някога робите се пресекли горната част на Ритлите за да
направят пътя през тях удобен за преминаване
Изображение

Минавам през изкуствено направения процеп
Изображение

От другата страна се разкрива от високо гледка към вътрешността на Дефилето
Изображение

След малко съм пред хълма Шишманово кале, където личат останки от стара крепост
Изображение

Хълмът се издига стръмно над шосето и жп линията
Изображение

Преминавам внимателно по тесен скален ръб
Изображение

Пред мен са скалите, използвани за естествени наблюдателни кули
Изображение

Провирам се през процепа за да изляза отгоре
Изображение

От това място някога е бил охраняван пътя
Изображение

Зад ритлите се вижда Лютиброд
Изображение

Невероятна панорама от това обзорно място
Изображение

Продължавам разходката по изящно запазения римски път, който подсича склона
Изображение

Идвам високо над Черепишкия манастир
Изображение

Екопътеката напуска римския път и започва стремглаво спускане по склона, маркирано с боя и каменни пирамиди
Изображение

Наближавам Черепишкия манастир
Изображение

Наблизо е жп спирка Черепиш
Изображение
"Протестирайте колкото си искате - тоталитарна власт лесно не пада." ГЕРБ

Geogri Zahariev

Мнение от Geogri Zahariev » нед юни 06, 2021 9:01 am

Отново поздравления, Заплес!
Не знам дали другаде има такава красота, като тази, която се разкрива, докато влакът минава през скалите около Черепиш.

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пон юни 07, 2021 12:01 pm

Туристи от България и Сърбия ще се срещнат на връх Руй
07.06.21 в 09:30
След едногодишно прекъсване заради пандемията от коронавирус, на 19 юни, туристи от България и Сърбия ще се срещнат отново на граничния връх Руй.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет юни 18, 2021 6:18 pm

Защо Витоша изглежда недостъпна за софиянци?
18.06.21 в 13:22
“Витоша за София е това, което е Везувий за Неапол. С тези думи на австрийски архитект от XIX век Любомир Попйорданов от Сдружение “Планински водачи и приключенски туризъм” посочи стойността и значението на планината за столицата ни.

"Тази планина, която е истинска благословия, че я имаме, някак си не я искаме. Няма такава столица в Европа, където да можеш да правиш толкова приключенски неща - летене, катерене, пещери (тук се намира най-голямата пещера в България - “Духлата”).

Има мечки, имаме над 200 вида птици, има ендемични видове растения. Но в същото време имаме и тази недостъпност. Човек трябва да иска, за да отиде на Витоша. Това казва в ефира на Радио София Любомир Попйорданов.

Според него проблемите с планината и нейната недостъпност опират до собствеността - дали е на “Лифтови съоръжения”, дали са неуредени права на пътната инфраструктура, която се води горски пътища. Тази собственост трябва да се преуреди.
Лифтовете - Княжевският, Драгалевският, Симеоновският, очевидно са в тежко състояние, трябва да се сменят.

В същото време планината предоставя едно от най-добрите места за летене с парапланер, може да се практикува и планинско бягане.
“Потенциалът на планините около София е изключителен”, казва той.
...

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » съб юни 19, 2021 3:27 am

Отменя се планираното за утре масово изкачване на връх Руй
18.06.21 в 18:59
Планираното за утре масово изкачване на връх Руй се отменя, съобщават от Трънското туристическо дружество. Причината е лошата метеорологична прогноза и очакваните към обяд гръмотевични бури.

Отговори

Върни се в “Туризъм, екскурзии, пътувания”