ТРЕНИРОВЪЧНИ МЕТОДИКИ

Предполагам всеки е чувал и има представа какво включва понятието "здравословен начин на живот". Или греша? :)

Модератор: mmirro

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » нед юни 06, 2021 8:32 pm

wilkosz написа:
нед юни 06, 2021 7:34 pm
След тренировка трябва бърз протеин, ако го приемаш от някаква храна, изисква време да се преработи от организма, и става късно, на мускулите им трябва веднага, те са изгладнели след тежката тренировка и шейкът заедно с един банан им дава всичко необходимо в този момент.
Т.нар. post workout protein window. :laughm: Още един мит на фитнес индустрията, опроверган с изследвания. Нов си още и не си разбрал, че повечето твърдения в този бранш са бро сайънс с цел продажба на добавки. :grin1:
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

wilkosz
Регистриран: вт яну 09, 2007 2:51 pm

Мнение от wilkosz » нед юни 06, 2021 10:13 pm

Не ме подценявай, най-добрия ми приятел от детството, живеещ в Англия е коуч, запознат е с най-новите изследвания и твърдения и ми дава информация от първа ръка. Абсолютно необходим е бързият протеин и бананът след тренировка. :wink:
Иначе днес следобяд за първи път тренирах с новите гири. Толкова дълбоко и добро изтощаване се усети след тренировката в мускулите. Много яко. :thumbup:
Мерих си бицепсите и гръдния кош. С по два см са нарастнали спрямо миналата есен. :D
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » нед юни 06, 2021 10:38 pm

Вярвай, в каквото си искаш. Истината е, че часове след последното ти хранене постъпват аминокиселини от червата в кръвта. От протеинов шейк има смисъл само ако тренираш сутрин на гладно(което не е за препоръчване) и нямаш време да закусиш.
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

Потребителски аватар
wolfie
Регистриран: вт дек 23, 2008 2:11 pm

Мнение от wolfie » нед юни 06, 2021 11:22 pm

Най-добрия фитнес е бачкане на полето, на нивата, косене, кОпане, носене на циментови опаковки по 25кг напред назад (целево разбира се), бутане на колички пълни с пясък, филц и т.н и т.н. Кардиото пък се реализира примерно ако си овчар и трябва да търчиш по баирите след добитъка. Човечеството натикано последните десетилетия по градовете има нужда от фитнес, целево тичане и други заместители на естественото движение. Ако си бил някакъв борец или воин, със сигурност са трябвали допълнителни активности и тренировки. По повод диетите и вегетарианството и веганството, това са също следствия на съвременния начин на живот. Тогава е нямало добавки. Но с това движение всичко излишно се е изгаряло. В България нпример официалните пости през годината са били ( и са) над 200 дни в годината. Хората не са се тъпчели с месо всеки ден обаче. Гергьовден, Коледа, Никулден. Хората са ги спазвали тези неща. Междудругото Никулден се намира точно по средата на Коледния пост и чудесно захранва организма. В съвремието, ако практикуваш професионален спорт, няма как да минеш без фитнес с тежести, целенасочен в зависимост от спорта, но и общ. Хората, които ходят само на фитнес си личат, може да са много нацепени, но са доста статични и обикновено не са гъвкави. Най-много са ме кефели десетобойците, защото там се изискват комплексни качества от много спортове. Четох една статистика преди време, дали не беше и тук пускана, че през 1934г. България е била на ПЪРВО място по брой столетници в Европа над 3000.
There is not such thing like "enough snow" ;) http://skuky.net/41598
АМС Камера
Windy - НЯМА КРАЙ ВЕЧНА ЗИМА НЕКА ИМА

Потребителски аватар
SKYLINE
Регистриран: пет ное 21, 2008 12:40 pm

Мнение от SKYLINE » нед юни 06, 2021 11:43 pm

Абсолютно съм съгласен , нищо не може да замести активния начин на живот,физическата работа, спорта. 1 час 3 пъти в седмица във фитнеса с 5 упражнения по никалъв начин няма да те направят пъргав , силен и релефен.Нали ги виждам как падат на 5 набирания на лоста тия нацепените и не могат да избягат 500м.Всичко е фалш.Но това е съвременния начин на живот , хората нямат време за движение.Естествения градеж отнема много време.Но пак според мен е препоръчително да бягаш и да правиш естествени упражнения и да се храниш предимно здравословно и разнообразно.Нищо друго не ти трябва

weather_master
Регистриран: пон май 28, 2007 9:07 am

Мнение от weather_master » пон юни 07, 2021 12:24 am

wilkosz написа:
нед юни 06, 2021 7:34 pm
.... Нищо друго не вземам и не съм вземал.
https://veganfitness.de/VEGJi-Bio-Vegan ... lend-1000g
...
Ами витамините В комплекс, а там другите заместители на храни, ами соята и сиренето от кашу? Наистина не ми се спори с теб, защото явно си живееш в свой измислен свят, където се чувстваш добре. Явно така си потискаш десетките страхове от какво ли не. Нито натуралните сокове са много полезни, нито веган храните. Взимал съм си веган продукти и освен че са пълни със всякакви химии и заместители на нормални храни са и доста гадни на вкус. Както и да е. Бъди щастлив! Но не налагай очевидно грешните ти възгледи на останалите хора. ;)

Потребителски аватар
nikolai kamburov
Регистриран: вт апр 29, 2014 9:54 pm

Мнение от nikolai kamburov » пон юни 07, 2021 12:35 am

Понеже се спомена..
И аз си бях взел една веган мусака и беше много гадно на вкус. Примерно храни като леща, боб...обожавам. Ама тези готовите, консервирани веган ястия са супер безвкусни. Поне това съм видял аз.
Иначе днес съм изял 170гр протеин. 144гр мазнини. 360гр въглехидрати или около 3300 калории. Не съм спортувал, нито пък наскоро съм, защото нощем работя, а денем уча и спя. И въпреки всичко съм супер гладен все и поддържам едни и същи кг. Около 73кг при 180см височина.
Мисля, че имам доста бърз метаболизъм :lol:
Даже сега като се замисля...тази вечер вечерях 3 пъти и все различни ястия ... понякога се чудя дали нямам глисти. :grin1:
"Вкаменелостите са буквите, с които Земята е писала своята история"
Ж.Кювие

wilkosz

Мнение от wilkosz » пон юни 07, 2021 11:02 am

weather_master написа:
пон юни 07, 2021 12:24 am
Ами витамините В комплекс, а там другите заместители на храни, ами соята и сиренето от кашу? Наистина не ми се спори с теб, защото явно си живееш в свой измислен свят, където се чувстваш добре. Явно така си потискаш десетките страхове от какво ли не. Нито натуралните сокове са много полезни, нито веган храните. Взимал съм си веган продукти и освен че са пълни със всякакви химии и заместители на нормални храни са и доста гадни на вкус. Както и да е. Бъди щастлив! Но не налагай очевидно грешните ти възгледи на останалите хора. ;)
Никога не съм вземал витамин В-комплекс, а само В12 :wink: Той е био спрей, не е химия, пръска се в устата и се просмуква директно в капилярите. https://www.gardenoflife.de/mykind-orga ... 23319.html
Сега обаче не вземам, защото си правих изследвания и нивото му в кръвта е високо и доста време ще ме захранва.
А другите неща не са необходими за веганите, но понякога си вземам веган кренвирш или веган шницел или веган бургер или веган кашкавал.
Тук за разлика от България, където се продават боклуци, си има изцяло био магазини вериги, където всичко е без химия и точно там има голям избор на веган-аналози.
Die Vergangenheit ist Geschichte, die Zukunft ist noch ein Geheimnis, aber jeder neuer Augenblick im Leben, wie auch in der Liebe, ist ein Geschenk.

quittr
Регистриран: пет фев 23, 2007 8:46 am

Мнение от quittr » пон юни 07, 2021 12:38 pm

Относно веганските храни - бях си взел тофу веднъж и щях да повърна. Не виждам какъв е проблемът човек да яде место, стига да е с мярка и да не е много тлъсто. Няма нужда да насилваме отганизма си с отвратителни на вкус храни и после да се чудим как да набавями липсващи вещества. Но в крайна сметка всеки сам решава да живее както му е кеф.
За тренировките - според мен и лостовете, и фитнеса, и тичането, и аеробни спортове като футбол/баскетбол/волейбол/тенис и т.н. са много полезни, разбира се ако са с мярка. Човек трябва да избере това, което най му пасва и да го прави с удоволствие, а не като задължение, защото смята, че е най-добро. Важното е да има движение, защото човек не е създаден да стои на стол и на легло 24/7. Аз лично обичам да разнообразявам - фитнес/лостове/футбол, понякога и тичане.
Най-трудното нещо на света е да приемеш обективно реалността!

wilkosz

Мнение от wilkosz » пон юни 14, 2021 5:06 pm

Изрових документален филм за Юсуп Вилкош и неговите тренировки, много ретро от 1983 г. е записът. Една година преди да стане трети на мистър Олимпия. Тренировките са нечовешки. Бута 400 кг с крака и то много и болезнени повторения :dontknow:
Средата на 80-те поради контузия е принуден да се откаже от спорта, през 1989 г. жена му умира от рак, той изпада в депресия и се изолира, фитнес-студиото му фалира, задълго изчезва от медийната светлина и никой не знае къде е какво прави. През 2007 г. е появява и написва автобиографична книга, която се разграбва като топъл хляб.

Отговори

Върни се в “Здравословно хранене, поддържане на форма”