ПРЕДСРОЧНИ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ 2021 (11.07.) - маневри, прогнози, мнения, анализи

Твърде много хора претендират, че разбират от политика, а дали наистина е така?
Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » чет юни 10, 2021 2:44 am

Стринжи, още чакам да ми кажеш къде беше Ристю периода 2017-2020 и защо нито веднъж преди това не подкара гумената лодка в прибрежни води?

-Нима Сокола не владееше плажа от преди това?
–Нима Сокола не ползваше НСО от (много) преди това?
–Нима Баце преди това бе свестен?

:grin1: :grin1:

Все въпроси, на които се свените да отговаряте, ама то и кой да ви ги зададе де...нема да е Цветанка, камо ли пък Веско Шестака или Диков, така че дерзайте.... :twisted: :twisted:
Masturba tu mente y eyacularás ideas!

Stringmeteo
Site Admin
Регистриран: пон авг 14, 2006 10:51 pm
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юни 10, 2021 10:41 am

Leberkez написа:
чет юни 10, 2021 2:44 am
Стринжи, още чакам да ми кажеш къде беше Ристю периода 2017-2020 и защо нито веднъж преди това не подкара гумената лодка в прибрежни води?
...
:-? :palm:
Stringmeteo написа:
чет юни 10, 2021 2:16 am
Leberkez написа:
чет юни 10, 2021 2:00 am
... но не и спонтанен акт? :lol:
... Не, това не беше спонтанен акт, а беше умно измислен и добре планиран политически акт, който свърши изключително полезна работа в крайна сметка. ...
Ако искаш мога и да ти спелна това, няма да ме затрудни много? :dontknow: А иначе, само заслепен гербаджия с големи капаци на очите може да каже, че Христо Иванов е мълчал за олигархичните и съдебните проблеми у нас в периода 2017-2020 г., че даже и много, много преди това (включително и докато беше министър :!: на така любимия ти, но безвъзвратно загубен Гуру, от който иначе така немощно се опитваш да се разграничаваш). А защо "точно на 07.07.2020 г."? Отново доста тъп въпрос. Всяко подобно (политическо) мероприятие би било (по-)успешно или (по-)неуспешно до голяма степен точно в зависимост от контекста и точния избор на момента. Освен това, гениалните хрумвания доста често ни идват внезапно, понякога даже ги сънуваме, нЪл' тъй? :deal: :laughm:

И... а ти защо не започна да плюеш Христо Иванов още преди 07.07.2020 г.? :hmm: А, всъщност не, обърках се, оттеглям си въпроса :grin1: , ти всъщност го плюеш от много, много, много, много време преди това, но вероятно в момента си подтиснал тези спомени подсъзнателно, защото така ти е изгодно :roll2: :worry: ... Или просто знаеш, че винаги си го плюл, но след 07.07.2020 г. основанията ти някаси, случайно, рязко са набъбнали? :hmm:

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юни 10, 2021 11:29 am

Новият слоган на ГЕРБ за вота - Ред в хаоса
10 юни 2021 в 10:04
"Ред в хаоса" е новото мото на бюлетината на ГЕРБ-СДС за предстоящите избори на 11 юли, става ясно от публикация във фейсбук страницата на ГЕРБ. Досегашният слоган беше "Работа, работа, работа".

С други думи, пак говоим за стабилност (ред) в корупоцията? :hmm: Или не, това може би е посипване на главата с пепел, един вид "предизвикахме (ви) малко хаос в последните години, но сега шЪ ви го оправим, вЕрвайте ни"? :hmm: :grin1:

Или с още по-други думи... :laughm:

Victus
Регистриран: нед яну 23, 2011 3:51 am
Местоположение: София, кв.Княжево (650м) / Кърджали, кв.Възрожденци(245м) / с.Тополово, община Асеновград(440м)

Мнение от Victus » чет юни 10, 2021 12:26 pm

Leberkez написа:
чет юни 10, 2021 2:00 am
Victus написа:
чет юни 10, 2021 1:21 am

Периферията на стадото се усети, че ги водят на заколение и започна да бяга. Без тази поредица от събития, започнала на Росенец, можеше да имаме 4-и кабинет на ГЕРБ в момента. :thumbdn:
Майчице мила, каква ли ще бъде реакцията на примитивните гербери, когато и последният гербер-ганьовец си даде сметка, че гумената лодка бе всичко друго, но не и спонтанен акт? :lol:
Ако намекваш, че всичко това е съгласувано с Ахмед Доган - не го вярвам. ДПС пострадаха най-тежко от санкциите срещу Пеевски и неговите фирми. За Пеевските медии ДБ е враг номер 1.
А защо беше избран точно юли 2020 от Христо Иванов? Ами, какво се случваше през юни 2020? Излизаха първите записи с бисери на Борисов и снимките от спалнята. Удобен момент да довършиш политически опонент.
"Прост съм и ми е лесно." Бойко Борисов

Потребителски аватар
blue
Регистриран: чет авг 27, 2009 5:59 pm

Мнение от blue » чет юни 10, 2021 12:45 pm

12 човека на едната блокада.
14 човека на другата блокада.
Това е обявено като общонационално събитие.
Лидерите на това извращение са канени в национални медии.
Журналисти с популярни биографии отразяват случващото се все едно тече Френската революция.
Платени пропагандатори хвърлят прах в очите на недоволните от гешефта.
Разпознахте ли се?
:deal: :deal:

Пълна гнилоч са тия и предизоборното мероприятие което си спретват ДъБъ, сестра Галева и прочие отрепки.Но Боко е много виновен, че когато трябваше не нареди на полицаите да им чупят главите на тези платени бастуни!
Единственият начин да поддържаш разговор с глупака е да го игнорираш!
Стивън Кинг

Потребителски аватар
ncuxap
Регистриран: пон дек 14, 2009 5:25 pm

Мнение от ncuxap » чет юни 10, 2021 12:52 pm

Вчера след работа ходих пред съдебната палата да видя какво става. ДБ ги няма никакви, Христо като каза, че щели да подкрепят протеста, очаквах да организират някаква сериозна тълпа. Реално могат да го направят, ДБ е сила в София, има много членове и симпатизанти. Но нямаше такова нещо, съвсем рехав протест, дори нямаше плакати и представители на ДБ. Та подкрепата им дотук е тип "усмивка по радиото". Разочароващо, предвид че съдебната реформа и махането на Гешев е точката от програмата им с която съм най-съгласен и заради която гласувах за тях. Като ще подкрепят, да подкрепят наистина, това ще им донесе и много позитиви на изборите. Но уви. Ще видим сега Кьовеши като дойде какво ще бъде спретнато.
Щастието не е х*й, да го хванеш с ръка. (П. Куелю)
Зона Б5 - http://weather-webcam.eu/sofia-zona-b-5 ... a-panorama

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юни 10, 2021 12:57 pm

Това е така, вероятно защото аз още не съм решил да ходя да протестирам :laughm: ... Ами не знам, защо ли не се чувствам вдъхновен за това сега? :hmm: Предполагам защото сега не е най-удобният момент, реално точно сега няма какво да се направи за махането на Гешев и ще бъде малко изхабена енергия. :dontknow: Ама то тези неща понякога бързо се променят, чакай да мине и посещението на Кьовеши, може и още нещо да изскочи иззад някой храст тези дни ;) ...

doncho
Регистриран: нед апр 10, 2011 2:49 pm

Мнение от doncho » чет юни 10, 2021 1:13 pm

И те така. Някои се надяват на Дядо Коледа, други на Кьовеши и не знам кога ще порастнат и ще спрат да вярват на тъпи манипулации. Още чакаме прокуратурата в Барселона и тая в Гърция. Абе колко трябва да си тъп за да се връзваш на такива евтини лъжи? Само кюлчетата са истински... тия в трезора на БНБ :grin1: Които са останали де, щото голямата част отнесоха руснаците.
Игнорирайте идиотите, те са неспасяеми.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юни 10, 2021 2:26 pm

ДПС търси Ердоган като съюзник, защото у нас е изпаднала в изолация заради закона „Магнитски“
10.06.2021
Коментар в студиото на „Темите“ на журналиста и анализатора Мехмед Юмер.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » чет юни 10, 2021 11:03 pm

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm

Мнение от 4uk » чет юни 10, 2021 11:33 pm

Днес говорителя на Слави, Филип.. , препотвърди по БНТ, че ИТН няма да участва в правителство подкрепено от ГЕРБ, БСП или ДПС. А всъщност каза, че няма никакъв шанс да се състави правителство в следващото НС, понеже е абсурд ИТН+ДБ+ИМВ да стигнат заветните 121 депутата, при досегашни 92 бр.
Слави очевидно играе за Служебен кабинет, втори мандат за Разединителя и Резидентска република. Мълчанието му със седмици и нежеланието да преговаря за бъдещо управление с когото и да било показва, че работи за нещо грозно, чието име не иска да назове, И неговото име е... Зелен чорап,.. по-скоро Ботуш Каишев, made in KGB!
Тоталитарно ми е! Комунистическо ми е, когато гледам как "културния" Минейков иска да изрива символни демократи от БНТ и други телевизии! Добре, че е само "културен" министър, а не военен с пистолет!? Вероятно имаме късмет, че не е Президент в Президентска република!? А вероятно е добре точно той да е Президент,... защото поне няма сериозна военна подготовка - синчета на номенклатурните газолизачи скатаваха казармата в някоя канцелария. Лошият, настоящият вариант за Президент пък цял живот е учил да стреля по Врага,.. а пък е обявил за враг половината български народ, който не иска да марширува под юмрука му. Пу, пу, дано ни се размине, поне той!
Не, няма да ни се размине, освен ако не отидем всички до урните и го разминем с мераците му... и сега... и есенес!
Не споря с прости хора - времето ми е ценно.

Потребителски аватар
Leberkez
Регистриран: пет мар 20, 2015 7:27 pm
Местоположение: София, жк. Младост-1, надм. вис. 603 м; Габрово, кв. Палаузово, надм. вис. 419 м.

Мнение от Leberkez » пет юни 11, 2021 12:31 am

4uk написа:
чет юни 10, 2021 11:33 pm
Днес говорителя на Слави, Филип.. , препотвърди по БНТ, че ИТН няма да участва в правителство подкрепено от ГЕРБ, БСП или ДПС. А всъщност каза, че няма никакъв шанс да се състави правителство в следващото НС, понеже е абсурд ИТН+ДБ+ИМВ да стигнат заветните 121 депутата, при досегашни 92 бр.
Слави очевидно играе за Служебен кабинет, втори мандат за Разединителя и Резидентска република. Мълчанието му със седмици и нежеланието да преговаря за бъдещо управление с когото и да било показва, че работи за нещо грозно, чието име не иска да назове, И неговото име е... Зелен чорап,.. по-скоро Ботуш Каишев, made in KGB!
Не е толкова мрачно, даже и да си прав в това подозрение. ИТН, ако и юли месец не желаят да се работи в посока редовен кабинет и тръгнат да бутат нещата към следващ служебен, чисто и просто ще загубят 2/3 от фенската си маса. Многото хора, които им повярваха, голяма част от които ще препотвърдят това доверие на 11.07, просто ще се ядосат и ще се отметнат от тях.

Това е, може би, единствената партия, която няма стройна идеология, нито пък някой знае къде точно се позиционира на политическата координатна система (без да броим бесния популизъм, който изповядват и всички останали)

А нов служебен кабинет отново ще има същия кратък мандат. Колкото и да се пънат комуноидни еуглени като Рашков и Минетофф, колкото и да се стараят, чааак толкова поразии няма да успеят да сътворят.

А Рундьо дали ще вземе нов мандат, зависи до голяма степен другите какво могат да извадят насреща. ГЕРБ не ги виждам, към момента, да успеят да извадят нещо сравнително избираемо, което хората да харесат, остава да видим и останалите партии какво могат да сложат на тезгяха, макар и лично аз да имам сериозни съмнения, че доста от тях могат да решат да издигнат някого, просто ей така, след което да налеят за вмирисания зелен чорап на евентуален балотаж, както мисля ДПС направиха миналите избори.

Но...аз и преди съм го писал тук - това, че съскащият злоба фатмак опърдява столовете на Дондуков 2, е изцяло по вина на Тиквата. Реално, той ни го натресе зорлем, играейки си някакви стратегии и издигайки стрина Цеца, за която бе ясно, че посмъртно нямаше как да бъде избрана, когато можеше просто да изправи някой като Томислав да кажем и мачът приключваше още първото полувреме. Е, сега е твърде късно за поправка, защото Дончев също затъна във всеобщата посредственост последните 5 години и евентуалното му издигане доникъде няма да доведе.
Masturba tu mente y eyacularás ideas!

Geogri Zahariev
Регистриран: съб яну 28, 2012 6:40 pm

Мнение от Geogri Zahariev » пет юни 11, 2021 6:50 am

Сова, сова, тук ранобудна чучулига!

Леберкез, как ти идва дар слово у един през нощта, не знам.

Не само ИТН, но и ИМВ (сега май са ИБГ) предлагат отвлечени програми. Определено, тази на БСП е по-съдържателна, по-ясна и по-конкретна.
Нещо ми направи добро впечатление, обаче. ИМВ категорично заявява, че паричният съвет трябва да се запази и да влезем в еврозоната с настоящия фиксиран курс.
Инак, четейки програмите на милите ни партии, ни очаква не светло, направо изпепеляващо бъдеще.
Да, и за това, че Борисов ни натресе Радев, предлагайки Цачева за алтрнатива, си абсолютно прав.
Но това не е случайно. И е лошо.

4uk
Регистриран: пет май 10, 2019 1:02 pm

Мнение от 4uk » пет юни 11, 2021 10:05 am

Днес сутринта една дама, наречена от водещия "дясната ръка на Слави" отново потвърди, че няма ИТН да участва в правителство подкрепено от БСП,ДПС или ГЕРБ.
Какво не ясно?
Честито — имаме си перманенте зеленочорапест кабинет, ... който скоро ще си обуе ботушите! :hmm1:
Не споря с прости хора - времето ми е ценно.

Stringmeteo
Site Admin
Контакти:

Мнение от Stringmeteo » пет юни 11, 2021 10:44 am

Leberkez написа:
пет юни 11, 2021 12:31 am
...
А нов служебен кабинет отново ще има същия кратък мандат. Колкото и да се пънат комуноидни еуглени като Рашков и Минетофф, колкото и да се стараят, чааак толкова поразии няма да успеят да сътворят.
...
Удобно пропускаш една непренебрежима по вероятност възможност - сегашният служебен кабинет да бъде припознат като редовен (след леки корекции, евентуално) от въпросните 3 партии, които според колегата ти със сигурност нямало да стигнат 121 депутата (ще видим :hmm: ). Да, подобен кабинет също няма да е особено дълготраен, но със сигурност няма да продължи само 2-3 месеца (като служебен), а ще е повече от 2-3 месеца, може да е даже и нещо от сорта на 6+ месеца. (Има и разни по-завързани възможности, с оглед на наближаващите президентски избори, които май трябва да се проведат някъде в интервала 22.10.-22.11.2021 и влияят на момента, до който президентът изобщо може да разпуска парламента - 22.10.2021, но не ми се задълбава сега.) В момента не казвам нищо по въпроса дали това би било добре или зле, само констатирам съществуващата вероятност. И да, това няма да изиграе по отношение на ИТН роля като за съвсем легитимен, редовен кабинет, предложен от тях. Но може би, все пак, би било някакъв междинен вариант и вид полуелегантно измъкване, особено ако то бъде "опаковано" и достатъчно добре, с оглед на конкретната ситуация след изборите и твърдите им обещания с кого няма да се коалират :dontknow: ...

Отговори

Върни се в “Политика”